Samsung Galaxy A20e
recenze

Samsung Galaxy A20e

Poctivý a levnější Samsung je konečně tady
19

Levné telefony jsou v nabídkách výrobců velmi důležité. Do tradičně přeplněné nižší střední třídy letos Samsung poslal novinku Galaxy A20e. Ta má jednak napravit reputaci po loňských nepovedených „Jéčkách“ a jednak zatopit veškeré konkurenci. Špatně na to nejde. Není přerostlá, dobře padne do ruky a nabízí vše podstatné za necelých pět tisíc korun.

Displej: plně dostačující

Pokud Samsung na něčem šetřil, tak na displeji. U Galaxy A20e je k dispozici jen obyčejný PLS panel s 5,8palcovou úhlopříčkou a HD+ rozlišením. Displej je však nadále výborně čitelný i na sluníčku a nechybí mu automatická regulace jasu, která zpravidla funguje spolehlivě.

Samsung Galaxy A20e

Postrádáme funkci Always-on či alespoň informační diodu. Na zmeškané události vás tak telefon nedokáže nijak upozornit. V displeji je také kapkovitý výřez, který si lze skrýt, ovšem nemá to smysl – zbytečně si zmenšíte celý displej. O ochranu displeje se stará sklíčko Gorilla Glass blíže nespecifikované generace.

Líbilo se nám
  • slušný a dostatečně velký displej
Nelíbilo se nám
  • chybí informační LED dioda
  • postrádá funkci Always-on

Zvuk: obyčejný

Zvukově před sebou máme šedivý průměr. Jediný hlasitý repráček na spodní hraně však rozhodně nepřeslechnete, a to je důležité. Přibalená pecková sluchátka hrají obstojně, ale padají z uší. Lze je využít i jako handsfree.

Samsung Galaxy A20e

Výkon hardwaru: místa mohlo být více

Výkon telefonu dodává osmijádrový procesor Exynos 7884 a 3GB operační paměť. Na všechny běžné činnosti i nenáročné hry to postačuje. Naopak 32 GB interní paměti, respektive 23 GB, které jsou po prvním zapnutí volné, jsou už při ceně pět tisíc korun limitní a Samsung se v tomto ohledu příliš nevytáhl. Alespoň že je zde záchrana v podobě slotu pro paměťové karty.

Líbilo se nám
  • slušný procesor
Nelíbilo se nám
  • malé interní úložiště

Výdrž baterie: překvapivě rychlé nabíjení

V těle telefonu je připravena 3000mAh baterie, která telefonu poskytuje energii obvykle na dva dny. Velmi záleží, jak intenzivně jej budete používat. Příjemným překvapením je podpora rychlého nabíjení o výkonu 15 W. Zcela se telefon dobije za pouhou hodinku a půl.

Líbilo se nám
  • dobrá výdrž
  • rychlé nabíjení
Diskuze ke článku
R1S0
menovana konkurencia su vacsie telefony.... ked uz tak brat kolegu A40.
Pesedm
K čemu tohle Samsungu je.. a navíc předražený.
To ,,Občasné delší spouštění aplikací,, je laagování, ještě že se ten displej nedá vypalovat.

Jinak v recenzi mně chybí přehled dobíjení jako v předchozích a také ve zdejších recenzích kvalita hovorů a signálu.
ghj
chtel bych tento mobil v tele A3.
Liny911
Za kačku svlíkačku. Bude to k paušálům za suchý z nosu... Ze zmíněných konkurentů jako jediný nabízí NFC, to je podle mě klíčové. Nic tomu nechybí. Firmy to nakoupí jako služebáky, mámy, tátové, tety a babičky konečně ymění Huawei Y5 2015 za novej přístroj a jing s yangem zůstane v rovnováze.

Pro 80% běžných smrtelníků dokonalý přístroj. V tom horizontu 2-5 let, co jim to bude sloužit, je fuk, že Xiaomi stojí o 500 míň a jde rychlejc PUBG... A bůra to szojí jen teď, ceny padnou, slevy padnou. Tipuju start v červenci v O2 Extra výhodách za 4295,-

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze