Ruggear RG160
recenze

Ruggear RG160

Nepříliš povedený hybrid
8

Segment odolných telefonů je na českém trhu bohatý. Značka Ruggear má německo-čínský původ a mezi mobilními telefony působí již 10 let. Na redakční test nám dorazil zdánlivě základní telefon s menším displejem a klasickými tlačítky. Zvládá však podporu dvou SIM karet, umí vytvořit Wi-Fi hotspot a co víc, nabízí operační systém Android.

Displej: malý, ale dotykový

Nebudeme chodit vůbec kolem horké kaše. 2,4palcový TFT TN displej s QVGA rozlišením je dotykový, tak jak to znáte. Reaguje poměrně dobře, jen budete zpočátku vstřebávat překvapení.

Ruggear RG160

Samotné kvality displeje jsou však žalostné. Rozlišení by ještě postačovalo, ale na slunci je špatně čitelný a z úhlu prakticky nečitelný. Smířit se musíte také s tím, že displej chrání obyčejný plast, který se snadno poškrábe. Po vybalení je na displeji obyčejná fólie. Tvrzené sklo najdete přímo v balení a musíte si jej aplikovat sami.

Líbilo se nám
 • dotykový displej
Nelíbilo se nám
 • špatné pozorovací úhly
 • horší čitelnost na slunci

Klávesnice: překombinovaná a nepohodlná

Pod displejem je nevyužitý pruh a pod ním gumová klávesnice, kromě alfanumerických tlačítek i s blokem spousty kláves. Tlačítek je skutečně příliš, což nevěští nic dobrého. Tisknou se obtížně, ale to je u obrněných telefonů běžné. Hodily by se větší rozestupy mezi tlačítky, ale i tak lze psát text poslepu – jednotlivé klávesy jsou jasně odlišené. Samozřejmostí představuje podsvětlení. To je bílé a rovnoměrné.

Ruggear RG160
Líbilo se nám
 • odlišení kláves
 • rovnoměrné podsvícení
Nelíbilo se nám
 • příliš mnoho tlačítek

Zvuk: ohlušující

Patrně nikdo si nebude pořizovat obrněný telefon proto, že by jím chtěl hlasitě reprodukovat vážnou hudbu. Reproduktor sídlí na zadní straně a v případě nejvyšší hlasitosti je nepřeslechnutelný. Při vyšších tónech celý rezonuje, až je to lidským uším nepříjemné. Tím tedy splňuje to co má – vyzvánět a být slyšen.

Líbilo se nám
 • velmi hlasitý zvuk
Nelíbilo se nám
 • nevalná kvalita

Baterie: pár dní zvládne

Telefon má dnešní optikou značně neobvyklou vyměnitelnou baterii. Nezapomeňte však na peripetie se sundáváním zadního krytu. Kapacita baterie činí 1 800 mAh, což vypadá vcelku slušně s ohledem na malý displej. Výdrž se i při použití internetu pohybuje kolem 4 až 5 dní.

Ruggear RG160
Líbilo se nám
 • vyměnitelná baterie
 • slušná výdrž

Hardware: neoslní

I obyčejný telefon musí být něčím poháněn. V dnešním případě jde o dvoujádrový procesor od MediaTeku, který doprovází 512MB operační paměť. Pro vaše data je připraveno 4GB interní úložiště. Reálně však počítejte s prostorem pouze 1,5 GB.

Líbilo se nám
 • podpora paměťové karty
Nelíbilo se nám
 • zastaralý procesor
 • malá paměť
Diskuze ke článku
Kubajz
Vyhozené peníze. Droida 4.4.2 Google odřízne od aplikaci a přestane podpora. Hodnota tak 500,-Kč a i to je drahé ????
Pesedm
Bohužel celé to je KO
Už Android 4.0 - 4.0.4 Ice Cream Sandwich končí.. a tohle co nevidět.
Řezňýk
Sem se musel podívat do kalendáře, jestli náhodou není rok 2012.
Ruský šváb
Nechápu ani toho, kdo to vyrábí, ani toho, kdo by to snad koupil.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze