Realme X50
recenze

Realme X50

5G konektivita „za hubičku“

Realme X50 nabízí zajímavý balíček funkcí za přívětivou cenu. Za necelých deset tisíc korun se zájemci mohou těšit na 120Hz displej, 5G konektivitu i superrychlé nabíjení. Jak se novinka povedla? A měli byste zvážit její nákup? To prozradí tato recenze.

Displej: 120Hz IPS LCD

Jednou z hlavních předností Realme X50 je IPS LCD displej, který se chlubí 120Hz obnovovací frekvencí. Tu si můžete korigovat v nastavení zobrazení. Buď můžete vše nechat na telefonu, nebo vynutit 60Hz, či 120Hz režim. Díky vyšší obnovovací frekvenci jsou všechny reakce příjemně plynulé, což můžete ocenit i při hraní her (za předpokladu, že daný titul podporuje vyšší obnovovací frekvenci). I přestože se jedná o IPS LCD panel, má obrazovka pěkné podání barev, které lze ještě umocnit zapnutím režimu OSIE, jenž může vylepšit HDR při sledování videa a přepnout prostředí do saturovanějších barev.

V oblasti výřezu je znatelný tzv. „light bleeding“.

Stěžovat si nemohu ani na reakce panelu na dotyk, které se rovněž zdály velmi rychlé a telefon lze díky tomu používat i jako herní zařízení. Menší výtku bych měl snad jen k tloušťce spodního rámečku a také k podlouhlému výřezu. Ten mě sám o sobě nijak zvlášť nerušil, ačkoliv bych s přihlédnutím k použitým snímačům (viz kapitola o fotoaparátech) uvítal, kdyby byl výřez menší a obsahoval pouze hlavní snímač. Problematický je prostor mezi výřezem a horním rámečkem, kde je znatelný tzv. „light bleeding“. Stejně tak si lze všimnout tohoto neduhu u spodního rámečku. Naštěstí se však nejedná o nic zásadního, co by mi kazilo celkový dojem. Rozlišení Full HD+ i uhlopříčka 6,57 palce je dle mého názoru zcela dostačující. Pro úplnost uvedu, že notifikační dioda u tohoto modelu chybí.

Líbilo se nám
  • vysoká obnovovací frekvence
  • jemné rozlišení
  • pěkné barevné podání
Nelíbilo se nám
  • někomu může scházet notifikační dioda
  • „light bleeding“ v oblasti výřezu a brady

Zvuk: mono, ale solidní

Hlasitý reproduktor je u Realme X50 pouze jeden, hraje poměrně nahlas a nabídne slušnou kvalitu. Ke konzumaci multimédií je tak zcela dostatečný. Vzhledem k tomu, že se jedná o telefon střední třídy, potěšil by i 3,5mm jack, ten byste zde však hledali marně. Kvalita hovorů byla příkladná a v tomto ohledu si není nač stěžovat.

Líbilo se nám
  • slušně hrající reproduktor

Výkon hardwaru: myslí i na hráče

Realme X50 pohání Snapdragon 765G doplněný (v případě testované varianty) o 6 GB operační paměti LPDDR4X a 128GB úložiště UFS 2.1, ze kterého zůstane po zapnutí dostupných zhruba 110 GB. Možnost rozšířit úložiště pomocí paměťových karet bohužel chybí.

Telefon, ačkoliv není vyloženě herní, nabídne slušnou porci výkonu, jak se ostatně můžete sami přesvědčit ve výsledcích z benchmarků AnTuTu a Geekbench. Hraní her (v mém případě primárně CoD) je tak zcela bez problémů a zařízení se překvapivě ani příliš nezahřívá.

Líbilo se nám
  • dostatek výkonu
Nelíbilo se nám
  • někomu může chybět slot na paměťové karty

Výdrž baterie: den s přehledem

Realme X50 nabídne baterii o kapacitě 4 200 mAh, kterou lze nabíjet výkonem až 30 W (Dart Charge). Nabíjení probíhá velmi rychle a vůbec špatně na tom telefon není, ani co se výdrže týče. S přehledem zvládne jeden den a pravděpodobně by vydržel i den a půl. Bezdrátové nabíjení se bohužel nekoná, což ovšem není vzhledem k ceně telefonu překvapením.

Míra nabití baterie Čas nabíjení
  10 % █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 3 minut
  20 % █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 7 minut
  30 % █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 11 minut
  40 % █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 15 minut
  50 % █ █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ 21 minut
  60 % █ █ █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ 27 minut
  70 % █ █ █ █ █ █ █ ░ ░ ░ 33 minut
  80 % █ █ █ █ █ █ █ █ ░ ░ 39 minut
  90 % █ █ █ █ █ █ █ █ █ ░ 45 minut
100 % █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ 56 minut
Líbilo se nám
  • velmi rychlé nabíjení
  • slušná výdrž
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze