OnePlus One
recenze

OnePlus One

Vlajkové lodě, třeste se
89

OnePlus One prošlo naším důkladným testem. Je skutečně tak dobré, jak se očekávalo? A je skutečně zabijákem vlajkových lodí renomovaných výrobců? Podívejte se, zda je označení flagship killer oprávněné, jaké jsou hlavní nedostatky OnePlus One a v čem naopak předčí mnohem dražší konkurenci.

Závěrečné zhodnocení

OnePlus One je označováno jako flagship killer. Toto označení mu rádi necháme, i když tento model s sebou nese určité ale. Mezi hlavní nedostatky patří absence v ČR rozšířeného 800 a 900MHz pásma LTE. Nemáme zde také vyměnitelnou baterii ani slot na paměťovou kartu.

OnePlus One

V porovnání s vlajkovými loděmi typu LG G3 nebo Samsung Galaxy S5 nám zde chybí i infraport Obejít se musíte i bez voděodolnosti, barometru, optické stabilizace nebo třeba čtečky otisku prstů a dalších specialit. Ale na druhou stranu, kdo je potřebuje? Za své peníze totiž dostanete skvělý výkon v atraktivním těle za bezkonkurenční peníze. 16GB varianta vyjde u českých dovozců na zhruba 10 000 Kč, což je sice výrazně více, než za kolik telefon seženete oficiálně přímo od výrobce (v České republice dostupný oficiálně není, v jiných evropských zemích ale ano), 64GB verze by se mohla prodávat ještě asi o tisíc korun dráž, stále jde ale o špičkovou cenovku. V současné době se jedná o modely určené pro čínský trh. OnePlus One se u nás oficiálně neprodává, s příchodem evropské verze by mohla přijít i podpora důležitých pásem LTE. I tak OnePlus One nabídne atraktivní cenu, výkon na úrovni nejlepších vlajkových lodí a skvělou výdrž baterie.

Hlavní předností je plynulost a celková rychlost. V této kategorii porazí většinu konkurence. Pokud srovnáme Samsung Galaxy Note 3 a OnePlus One po měsíci používání, rozdíl je propastný. I přes malé množství nainstalovaných aplikací je na Notu 3 vidět zpomalení a větší nestabilita, OnePlus One je stále jako první den po zapnutí.

OnePlus One má rozhodně co nabídnout, výkonově se může měřit se zmíněným Samsungem Galaxy S5, Sony Xperií Z2, LG G3 nebo HTC One M8. Za konkurenci si většinou aspoň 5 000 Kč doplatíte a rozhodování je snadné. Pokud vám nevadí absence jednoho z LTE pásem a překousnete větší rozměry, je OnePlus One jasnou volbou, jde opravdu o špičkový telefon, který si bez problému onen titul flagship killer zaslouží.

Za zapůjčení děkujeme eshopu beryko.cz a xm.cz.

Konkurence

Konkurenci musíme hledat jen v těch nejvyšších řadách. Dnes již několikrát zmíněný Samsung Galaxy S5 nabízí ještě jemnější displej, senzor otisků prstů, barometr, voděodolnost a infraport. OnePlus One vrací úder plynulejším a rychlejším prostředím, větší výdrží na baterii a o astronomických 7 000 Kč nižší cenou.

HTC One (M8) útočí nejen skvělým zvukovým výstupem, ale také designem. Slot na paměťové karty a ještě trochu jemnější displej také hovoří pro HTC One (M8). OnePlus One však nabízí o 0,5 palce větší úhlopříčku, vyšší frekvenci procesoru, více RAM a o 7 000 Kč nižší cenu.

HTC One (M8)

I Sony se svoji Xperia Z2 útočí do těch nejvyšších řad. Voděodolnost, mírně jemnější displej a slot na paměťové karty hovoří pro Xperii Z2. Hlavním tahákem OnePlus One je opět výrazně nižší cena, tentokrát vyšší frekvence stejného procesoru a CyanogenMod.

Sony Xperia Z2

Velikostí se OnePlus One může srovnávat i se Samsungem Galaxy Note 3. FullHD displej se rozprostře ještě do větší úhlopříčky, konkrétně 5,7 palce. Tentokrát je jemnější displej OnePlus One. Note 3 navíc přináší stylus. Z hlediska použití bychom zde zvolili OnePlus One, protože Note 3 se se svoji nadstavbou velmi rychle zpomalí. To vás se CyanogenMod rozhodně nečeká.

Samsung Galaxy Note 3

Posledním zástupcem Androidu je LG G3. Stejná úhlopříčka displeje, ale výrazně menší rámečky kolem něj a tím i celkově kompaktnější rozměry. Jemnost displeje je o více než 100 bodů na palec vyšší u LG G3. Stejný procesor, RAM, ale slot na paměťové karty a infraport mohou hovořit pro G3. Opět záleží jen na vás, zda to za ten příplatek stojí.

LG G3

Z Windows Phone OnePlus One konkuruje Nokia Lumia 930. 5palcový FullHD displej, skvělý fotoaparát a stabilní prostředí. Ani jedno ze zařízení nepodporuje paměťové karty. I cena 14 000 Kč za Lumii 930 je poměrně vysoká. Z WindowsPhone jsme, aspoň co se úhlopříčky týká, na pomezí. O půl palce je menší Lumia 930, o půl palce větší následně Lumia 1520, která jako jedna z mála může OnePlus One konkurovat i výdrží baterie.

Nokia Lumia 930
Nokia Lumia 1520

Z vlajkových lodí nesmíme zapomenout na Apple iPhone 5S. Skvěle odladěný operační systém je se svojí uzavřeností přímým opakem CyanogenModu. U Apple si platíte také za design a značku. iPhone 5S je sice vlajkovou lodí, ale s OnePlus One je velmi vzdálený. 4palcová úhlopříčka displeje hovoří oproti 5,5palcovému OnePlus One téměř o všem.

Apple iPhone 5s

Za zapůjčení děkujeme eshopu beryko.cz a xm.cz.

oneplus-one
Klady
  • dlouhá výdrž baterie
  • kvalitní fotoaparát
  • povedený vzhled
  • stabilita a rychlost prostředí
  • příznivá cena
Zápory
  • celková velikost a široké rámečky
  • nemá infraport
  • absence 800MHz LTE pásma
Diskuze ke článku
Areon
Pánové, vy u toho srovnávání používáte Galaxy S5, Galaxy S4 a ještě Galaxy Note 3 v jedné tabulce??? Proč tam u té výdrže baterie nehodíte časy i konkurentů, příkladně by mě velmi zajímala výdrž oproti Sony Xperia Z2 v tom přehrávání videa, zvlášť když jsem se dočetl v zahraničních recenzích, že při přehrávání videa předčí Xperia Z2 telefon Galaxy S5 až o 2 hodiny . Poslední dobou většinou srovnáváte i ve videopohledech jen se Samsungem popřípadě Nokií ........ Osobně bych to uvítal víc různorodé.
mudrc
super nabídka, ale za prvé se ten mobil u nas oficialne neda koupit a za druhé je moc velký.
Nic moc
A za třetí, katastrofální podpora, katastrofální uvedení na trh, katastrofální nepříslušenství okolo čínskéhop mobilu. Prostě ok číňani postavili mobil z kvalitních součástek, ale tím to končí. Absolutně nestíhají vyrábět, absolutní slibotechny, totální nepodporovaný prodej v zemích EU (neříkám všude) Prostě čína opět jak má být. Mobil není zabiják vlajkových lodí, ale svým NEmarketingem se zabil sám sebe.
GPM
Zase bez SD karty ? Jako Lumia 930 ? Tak to tedy ne, soudruzi.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze