OnePlus One
recenze

OnePlus One

Vlajkové lodě, třeste se
89

OnePlus One prošlo naším důkladným testem. Je skutečně tak dobré, jak se očekávalo? A je skutečně zabijákem vlajkových lodí renomovaných výrobců? Podívejte se, zda je označení flagship killer oprávněné, jaké jsou hlavní nedostatky OnePlus One a v čem naopak předčí mnohem dražší konkurenci.

Konektivita a internet: poloviční LTE

OnePlus One má v konektivitě co dohánět. Nalezneme zde sice i LTE, ale chybí pro nás důležité pásmo 800 a 900 MHz. Dle současných informací jej nenalezneme ani v evropské verzi. Objevují se však spekulace, že by právě 800 a 900MHz LTE mělo být doplněno. Na konečnou zprávu si ještě musíme počkat, námi testovaná čínská verze jej však nemá. Spolehnout se můžete i na HSPA s rychlostí 42 / 5,76 Mb/s.

Z konektivity vám bude chybět například infraport, který konkurenční vlajkové lodě nabízejí. Naštěstí zde máme NFC a Bluetooth v nízkoenergetické verzi 4.1. Wi-Fi připojení hodnotíme jako průměrné, mohlo by to být o trochu lepší, ale OnePlus One zároveň neztrácí.

Opera a Chrome v mobilní i PC verzi

K prohlížení internetových stránek OnePlus One vybralo Chrome a Operu. Google Chrome se předvede bezproblémovou synchronizací s vaším PC, Opera by vám zase měla šetřit data na špatném připojení. Výtky však nemáme ani k Opeře ani k Chrome, záleží především na osobních preferencích, i na PC přeci používá každý něco jiného.

GPS a navigace: i ruské GLONASS

OnePlus One disponuje klasickým GPS modulem i ruskou alternativou GLONASS. Lokalizace je otázkou doslova několika málo vteřin a to především s A-GPS. I bez datového připojení je lokalizace rychlá. V extrémním případech jste lokalizováni až za půl minuty, většinou dříve.

Velký displej se přímo hodí k navigování a to jak v autě, tak třeba na geocaching. S předinstalovanými mapami od Googlu si však nevystačíte, tedy aspoň v případě, kdy nechcete neustále navigovat a načítat mapy přes datové přenosy. I Google Mapy umějí stáhnout vybranou lokaci nebo načíst data do mezipaměti, zvukové příkazy však již bez internetu nezvládnou. Google Maps jsou velmi omezující a doporučujeme stáhnout plnohodnotné offline mapy z Google Play.

Diskuze ke článku
Areon
Pánové, vy u toho srovnávání používáte Galaxy S5, Galaxy S4 a ještě Galaxy Note 3 v jedné tabulce??? Proč tam u té výdrže baterie nehodíte časy i konkurentů, příkladně by mě velmi zajímala výdrž oproti Sony Xperia Z2 v tom přehrávání videa, zvlášť když jsem se dočetl v zahraničních recenzích, že při přehrávání videa předčí Xperia Z2 telefon Galaxy S5 až o 2 hodiny . Poslední dobou většinou srovnáváte i ve videopohledech jen se Samsungem popřípadě Nokií ........ Osobně bych to uvítal víc různorodé.
mudrc
super nabídka, ale za prvé se ten mobil u nas oficialne neda koupit a za druhé je moc velký.
Nic moc
A za třetí, katastrofální podpora, katastrofální uvedení na trh, katastrofální nepříslušenství okolo čínskéhop mobilu. Prostě ok číňani postavili mobil z kvalitních součástek, ale tím to končí. Absolutně nestíhají vyrábět, absolutní slibotechny, totální nepodporovaný prodej v zemích EU (neříkám všude) Prostě čína opět jak má být. Mobil není zabiják vlajkových lodí, ale svým NEmarketingem se zabil sám sebe.
GPM
Zase bez SD karty ? Jako Lumia 930 ? Tak to tedy ne, soudruzi.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze