OnePlus One
recenze

OnePlus One

Vlajkové lodě, třeste se
89

OnePlus One prošlo naším důkladným testem. Je skutečně tak dobré, jak se očekávalo? A je skutečně zabijákem vlajkových lodí renomovaných výrobců? Podívejte se, zda je označení flagship killer oprávněné, jaké jsou hlavní nedostatky OnePlus One a v čem naopak předčí mnohem dražší konkurenci.

Telefonní funkce: telefon především

U telefonů, jako je OnePlus One a další se zdá být základní funkcionalita, tedy volání, potlačena. Takový telefon se prodává kvůli jiným věcem, než volání. I přesto se jedná o základní věc a je důležité, jak si s touto každodenní činností telefon poradí.

Ovládání a samotné prostředí asi netřeba představovat, bylo by to nošením dříví do lesa. Majitelé Androidů ani zcela nové uživatele zde nic nepřekvapí. Vše je přehledné a pro mnohé známé z čistého Androidu. Po prvním zapnutí máte kontakty na SIM kartě, případě v cloudu. Doporučit vám můžeme synchronizaci přes Google, s kontakty navíc můžete pracovat i na Gmailu.

Je důležité si uvědomovat, že CyanogenMod vychází z čistého Androidu a nenabízí nic navíc, vše ale funguje jak má, nic se nezasekává a vždy se jednoduše a rychle dovoláte. Ani na CyanogenMod samozřejmě nechybí propojení s jinými aplikacemi nejen na volání, jedná se například o Viber a další. Po zvukové stránce je také vše naprosto v pořádku a OnePlus One základní funkci telefonu zvládá.

Zprávy a e-mail: vychází ze základu

Základní je i editor pro psaní SMS zpráv. Nijak vás zde ani nepřekvapí androidí klávesnice, na které se vzhledem k velikosti telefonu skvěle píše. Ostatně podívat se na ní můžete i na screenshotu níže. Kdyby vám klávesnice nevyhovovala, nainstalujete si jednoduše jinou.

K e-mailové komunikaci slouží aplikace E-mail, případně Gmail. Pokud využíváte účtu od Googlu, není co řešit. Majitelé emailových stránek na seznamu, centrumu, atlasu a na mnohých dalších využijí podobnou a funkčně naprosto stejnou aplikaci E-mail. Situace je zde stejná jako na ostatních Android zařízeních. Připomenout musíme těžkopádnosti obou aplikací. Pokud vlastníte více emailových schránek, zřejmě se budete mezi Gmailem a E-mailem přepínat. Aby toho nebylo málo, nepohodlná je i práce s několika účty, neboť se v jedné aplikaci také musíte přepínat. Navíc pokud takových účtů máte 5 a více, situace je naprosto nepřehledná, najít mail je tak jako hledat jehlu v kupce sena. Majitelé dvou až třech účtů však budou zřejmě spokojeni a na aplikace si rychle zvyknout. Stejný nešvar zaznamenáváme i na ostatních Android telefonech.

Organizační funkce: spíše méně

Jak zřejmě již očekáváte, z organizačních funcích zde nemáme nic neobvyklého. Kalendář je plně synchronizován s Google účtem. Prostředí je opět základní, jednoduché, ale přehledné. K dispozici zde máte klasický budík, odpočet, stopky nebo kalkulačku. Využít lze i diktafonu s kvalitním záznamem zvuku, za nějž svědčí především trojice mikrofonů eliminující šum.

Nemile zaskočit by vás mohla pouze absence programu pro otevírání dokumentů z kancelářského balíčku MS Office. Je nezbytné zavítat na Google Play a nainstalovat aspoň jeden z prohlížečů a to i zdarma. Chybí nám zde také FM rádio, spokojit se musíte s datovým streamem.

Diskuze ke článku
Areon
Pánové, vy u toho srovnávání používáte Galaxy S5, Galaxy S4 a ještě Galaxy Note 3 v jedné tabulce??? Proč tam u té výdrže baterie nehodíte časy i konkurentů, příkladně by mě velmi zajímala výdrž oproti Sony Xperia Z2 v tom přehrávání videa, zvlášť když jsem se dočetl v zahraničních recenzích, že při přehrávání videa předčí Xperia Z2 telefon Galaxy S5 až o 2 hodiny . Poslední dobou většinou srovnáváte i ve videopohledech jen se Samsungem popřípadě Nokií ........ Osobně bych to uvítal víc různorodé.
mudrc
super nabídka, ale za prvé se ten mobil u nas oficialne neda koupit a za druhé je moc velký.
Nic moc
A za třetí, katastrofální podpora, katastrofální uvedení na trh, katastrofální nepříslušenství okolo čínskéhop mobilu. Prostě ok číňani postavili mobil z kvalitních součástek, ale tím to končí. Absolutně nestíhají vyrábět, absolutní slibotechny, totální nepodporovaný prodej v zemích EU (neříkám všude) Prostě čína opět jak má být. Mobil není zabiják vlajkových lodí, ale svým NEmarketingem se zabil sám sebe.
GPM
Zase bez SD karty ? Jako Lumia 930 ? Tak to tedy ne, soudruzi.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze