OnePlus One
recenze

OnePlus One

Vlajkové lodě, třeste se
89

OnePlus One prošlo naším důkladným testem. Je skutečně tak dobré, jak se očekávalo? A je skutečně zabijákem vlajkových lodí renomovaných výrobců? Podívejte se, zda je označení flagship killer oprávněné, jaké jsou hlavní nedostatky OnePlus One a v čem naopak předčí mnohem dražší konkurenci.

Hardware: lze to i lépe?

OnePlus One se chlubí špičkovým čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 801 MSM8974AC o frekvenci 2,5 GHz. K dispozici zde máme i grafiku Adreno 330 a 3 GB RAM, ze kterých po prvním spuštění zůstane 2,3 GB. To stejné naleznete například v LG G3 nebo Samsungu Galaxy S5, který má však „pouze“ 2 GB RAM. Výkonu je dle parametrů i výsledků z benchmarků dostatek, přesvědčit se o to můžete na screenech níže, kde například překonáme i Samsung Galaxy S5.

Benchmarky

Díky skvěle odladěnému a nenáročnému prostředí je výkonu téměř až zbytečně moc. Prostředí je rychlé, hry jsou bezproblémové, a to i na nejvyšší detaily. Tituly jako Asphalt 8: Airbone, Dead Tigger, série GTA atd. běží skvěle, navíc na jemném 5,5palcovém displeji a s dobrým zvukovým výstupem je hraní opravdovým zážitkem. Limitující může být pouze vnitřní paměť. My testujeme 16GB verzi, ve které po prvním zapnutí zůstane k dispozici 11,09 GB. Paměť si navíc nijak nerozšíříte a vážně bychom uvažovali o 64 GB verzi, zejména pokud hrajete hry a jste zvyklí mít v telefonu i nějaký ten seriál nebo pár hudebních alb. Prostor pak rychle ubývá a na dovolené a při neustálém focení a natáčení by vám mohlo být v 16GB už těsno. Po stránce výkonu není co vytýkat, pocitově za to určitě může i CyanogenMod, o kterém si povíme níže.

Uživatelské prostředí: CyanogenMod 11s

Systém je velkým tahákem. Uvnitř se nachází mírně upravená verze CyanogenModu založena na Androidu 4.4, konkrétně testujeme verzi 11 S. Právě tento systém je pověstný nejen stálou rychlostí, ale i širokým nastavením, které v běžných Android telefonech nenajdete.

Prostředí je velmi podobné čistému Androidu, ale nabízí mnohá nastavení, která jsou k nezaplacení. Navíc po vzoru čistého Androidu zůstala zachována plynulost a rychlost samotného prostředí, jenž je na špičkové úrovni a poráží snad všechny Androidy s nadstavbou.

OnePlus One vás hned úvodem potěší několika příjemnými gesty. Podobně jako LG G2 a G3 i OnePlus One lze odemknout, respektive probudit dvojitým poklepáním na displej. Stejné gesto lze použít i pro uspání, stačí poklepat na horní lištu. Uspání gestem je možné vždy, když je viditelná horní lišta, například u her využívající celou obrazovku musíte telefon uspat tlačítkem. Gesty lze také spouštět aplikace přímo ze zhasnutého displeje, stačí nakreslit příslušný tvar. Kolečko je nastaveno pro spuštění fotoaparátu, „V“ pro svítilnu. Rychlá gesta by mohla nabízet větší modifikaci, ale i přednastavená gesta potěší.

Po odemknutí vás přivítá prostředí, které se velmi podobá čistému Androidu. Máme zde však větší prostor k modifikacím a ty uživatelsky nejzajímavější si nyní ukážeme. K nastavení se jednoduše prokliknete z notifikační lišty. Zastavit se můžete hned u Rozhraní, kde si podrobněji můžete nastavit stavovou lištu. Je jen na vás, zda se v ní budou zobrazovat hodiny, jaký bude indikátor baterie – ikona na výšku ikona na šířku, kruh, text nebo žádný. Upravit lze i ukazatel síly signálu, kde můžete vidět i text. V této sekci lze rovněž povolit ovládání jasu tažením prstu po stavové liště.

Detailně si v nastavení upravíte i Profily. Nastavit lze naprosto vlastní profil, jenž můžete libovolně upravovat nebo nastavte některý z již použitých. V profilech můžete přesně nastavit Bluetooth, GPS, Wi-Fi, Synchronizaci, Mobilní data a mnohé další užitečné informace. Zde si také můžete vytvořit úsporný režim, ale telefon s ním ve výchozím stavu nepočítá.

V telefonu také nečekejte nic navíc. Vše je v naprostém základu a z multimédií si pouze přehrajete základní věci, písničku, film, fotku. Nečekejte žádné editory ani nic nadstandardního. Na škodu to rozhodně není, telefon aspoň není zahlcen a v obchodě Google Play naleznete všechny potřebné aplikace. Navíc si doinstalujete jen to, co opravdu potřebujete. Hned na úvod doporučujeme stáhnout aspoň zobrazovač MS Office dokumentů.

Ve zbytku prostředí již nenaleznete nic neobvyklého. Práce se CyanogenModem je přirozená. CyanogenMod navíc chválíme za rychlost a plynulost. Ani po týdnech používání nezpozorujete nejmenší zpomalení.

Diskuze ke článku
Areon
Pánové, vy u toho srovnávání používáte Galaxy S5, Galaxy S4 a ještě Galaxy Note 3 v jedné tabulce??? Proč tam u té výdrže baterie nehodíte časy i konkurentů, příkladně by mě velmi zajímala výdrž oproti Sony Xperia Z2 v tom přehrávání videa, zvlášť když jsem se dočetl v zahraničních recenzích, že při přehrávání videa předčí Xperia Z2 telefon Galaxy S5 až o 2 hodiny . Poslední dobou většinou srovnáváte i ve videopohledech jen se Samsungem popřípadě Nokií ........ Osobně bych to uvítal víc různorodé.
mudrc
super nabídka, ale za prvé se ten mobil u nas oficialne neda koupit a za druhé je moc velký.
Nic moc
A za třetí, katastrofální podpora, katastrofální uvedení na trh, katastrofální nepříslušenství okolo čínskéhop mobilu. Prostě ok číňani postavili mobil z kvalitních součástek, ale tím to končí. Absolutně nestíhají vyrábět, absolutní slibotechny, totální nepodporovaný prodej v zemích EU (neříkám všude) Prostě čína opět jak má být. Mobil není zabiják vlajkových lodí, ale svým NEmarketingem se zabil sám sebe.
GPM
Zase bez SD karty ? Jako Lumia 930 ? Tak to tedy ne, soudruzi.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze