OnePlus One
recenze

OnePlus One

Vlajkové lodě, třeste se
89

OnePlus One prošlo naším důkladným testem. Je skutečně tak dobré, jak se očekávalo? A je skutečně zabijákem vlajkových lodí renomovaných výrobců? Podívejte se, zda je označení flagship killer oprávněné, jaké jsou hlavní nedostatky OnePlus One a v čem naopak předčí mnohem dražší konkurenci.

Baterie a výdrž: dva dny nebo více?

Pod uživatelsky nesnímatelným krytem se nachází baterie o kapacitě 3 100 mAh. Právě nevyměnitelnost baterie je mírnou nevýhodou na cestách, nebo se snad OnePlus One pochlubí nadprůměrnou výdrží a životnost baterie nebude omezující?

V našem testu výdrže jsme klasicky streamovali FullHD video o rozlišení 1080p na 50% jas a 50% zvuk do sluchátek. Synchronizace byly potlačené a telefon připojen k zabezpečené Wi-Fi s plným signálem. Video se vydrželo přehrávat úctyhodných 9 hodin a 17 minut. To je výrazně více, než nabídne konkurence, OnePlus One dokonce překonává i Nokii Lumia 1520, která tabulkám výdrže obecně dosud kralovala.

Telefon Stream videa (1080p) Kapacita baterie Operační systém
OnePlus One 9:17 hod. 3 100 mAh Android 4.4 KitKat
Samsung Galaxy S5 6:34 hod. 2 800 mAh Android 4.4 KitKat
HTC One (M8) 7:02 hod. 2 600 mAh Android 4.4 KitKat
Samsung Galaxy S4 8:16 hod. 2 600 mAh Android 4.2 Jelly Bean
Samsung Galaxy Note 3 8:29 hod. 3 200 mAh Android 4.3 Jelly Bean
Nokia Lumia 1520 8:47 hod. 3 400 mAh Windows Phone 8
LG G2 7:20 hod. 3 000 mAh Android 4.2 Jelly Bean

Velmi dobrou výdrž nabídne OnePlus One i při běžném používání. V normálním dni, kdy uskutečníte několik hovorů, pošlete 15 SMS zpráv, každou hodinu kontrolujete maily s push aktualizacemi, 30 minut strávíte hledáním na internetu a několik minut s GPS a v Google Mapách řekne o polovinu baterie. Výdrž je opravdu excelentní a OnePlus One je bez přehánění dvoudenní mobil. Pouze při velmi náročném dni, kdy je například neustále zapnutá GPS, hrajete hry a podobě, jej dokážete vybít za jeden den, ale na holičkách vás ani náhodou nenechá, při méně náročném používání se není problém dostat na tři, někdy dokonce 4 dny.

Zvuk: neurazí a nenadchne

OnePlus One dokáže ozvučit středně malou místnost. Zvuk je nadprůměrně hlasitý, hůře na tom jsme s kvalitou. Nemusíte se obávat žádného praskání ani jiných neočekávaných zvuků, ve středních polohách vypadá dokonce vše dokonale, ale nízké i vysoké polohy OnePlus One příliš nesvědčí a celý přednes je spíše plochý.

OnePlus One hraje lépe než většina telefonů v dané cenové relaci. Pokud se ale podíváme na vlajkové lodě, kam OnePlus One útočí, může se s nimi měřit. Tedy až na HTC One (M8) jehož zvukový výstup je excelentní a učit se od něj mohou snad všechny telefony.

Příjemná je předinstalovaná aplikace AudioFX. Máte v ní ekvalizér a možnost zvýraznění basů a další nastavení zvukového výstupu. Pokud o zvukový výstup opravdu stojíte a oceníte ho, doporučujeme sluchátka. S nimi je zvuk excelentní.

Displej: žlutý nádech s jemností

FullHD displej se na 5,5palcích nabídne výslednou jemnost 401 ppi. Je to sice méně, než mají ostatní vlajkové lodě, ale i tak je jemnost stále špičková. Rastr zde ani nehledejte. Podívanou na 5,5palcový displej si můžete náležitě užít.

IPS panel nabízí skvělé pozorovací úhly. Čitelnost na přímém slunci je také na dobré úrovni, venku vám bude dělat problém pouze zataženo s velkým množstvím světla. V takovém případě nám přišlo OnePlus One mírně horší, než konkurence. Podobné počasí však nesvědčí žádnému zobrazovači, navíc i s OnePlus One byl výsledek stále nadprůměrný. Jakmile se ale ukázalo slunce, antireflexní vrstva zafungovala dobře a viditelnost byla dobrá.

Jednu nevýhodu ale displej má. Pokud se dostanete na bílou obrazovku, můžete zpozorovat mírný žlutý nádech. Nejedná se o nic zásadního, všimnete si jej především u přímého srovnání s jiným kvalitním displejem a v případě přechodu na OnePlus One z kvalitního zobrazovače jiného vlajkového telefonu můžete skutečně mírný žlutý nádech v prvních dnech pozorovat. Po týdnu o něm již vědět nebudete a na displeji vám nebude připadat nic neobvyklého.

Diskuze ke článku
Areon
Pánové, vy u toho srovnávání používáte Galaxy S5, Galaxy S4 a ještě Galaxy Note 3 v jedné tabulce??? Proč tam u té výdrže baterie nehodíte časy i konkurentů, příkladně by mě velmi zajímala výdrž oproti Sony Xperia Z2 v tom přehrávání videa, zvlášť když jsem se dočetl v zahraničních recenzích, že při přehrávání videa předčí Xperia Z2 telefon Galaxy S5 až o 2 hodiny . Poslední dobou většinou srovnáváte i ve videopohledech jen se Samsungem popřípadě Nokií ........ Osobně bych to uvítal víc různorodé.
mudrc
super nabídka, ale za prvé se ten mobil u nas oficialne neda koupit a za druhé je moc velký.
Nic moc
A za třetí, katastrofální podpora, katastrofální uvedení na trh, katastrofální nepříslušenství okolo čínskéhop mobilu. Prostě ok číňani postavili mobil z kvalitních součástek, ale tím to končí. Absolutně nestíhají vyrábět, absolutní slibotechny, totální nepodporovaný prodej v zemích EU (neříkám všude) Prostě čína opět jak má být. Mobil není zabiják vlajkových lodí, ale svým NEmarketingem se zabil sám sebe.
GPM
Zase bez SD karty ? Jako Lumia 930 ? Tak to tedy ne, soudruzi.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze