OnePlus 6T
recenze

OnePlus 6T

Z dravce se stala kořist
25

Zabiják vlajkových lodí už možná nepůsobí tak drsně jako před lety, přesto jeho aktuální vlajková loď OnePlus 6T dokáže vystrčit růžky a zatopit věhlasné konkurenci. Má výkonný hardware, solidní fotoaparáty i dobře poskládané prostředí. Navrch zde máme i příznivou cenu. Jde o jasnou volbu, nebo můžete značku OnePlus opomíjet?

Konektivita: nic podstatného nechybí

Do OnePlus lze vložit až dvě nanoSIM, oba sloty zvládají české LTE. Telefon umí Bluetooth 5.0 (s podporou aptX a aptX HD). Mám takto permanentně připojené chytré hodinky a bez problému s nimi můžu chodit po jiných částech bytu. Wi-Fi 802.11 zvládá 2,4GHz i 5GHz pásmo. K dispozici je také NFC pro bezkontaktní platby. Samozřejmostí je drátové spojení skrze USB-C konektor.

Nechybí podpora GPS a jeho alternativ: ruského GLONASSu, čínského BeiDou a evropského Galilea. Nalezení polohy je pro telefon otázkou několika málo vteřin.

Líbilo se nám
 • LTE
 • NFC
 • Bluetooth 5.0
 • USB-C konektor
 • dva dedikované sloty pro nanoSIM

Fotoaparát: skvělá dvojka se stabilizací

Na zadní straně se nachází dva fotoaparáty od Sony: hlavní 16megapixelový fotoaparát s optickou stabilizací obrazu a sekundární 20megapixelový teleobjektiv pro dvojnásobné bezztrátové přiblížení. Kvalita běžných snímků je díky minimálnímu šumu a ostrosti i vzdálenějších objektů na velmi vysoké úrovni. Ani noční snímky nevypadají vůbec špatně. Když odhlédneme od výhody přiblížení, po využití zoomu kvalita snímku mírně klesne, avšak nejde o nic dramatického.

OnePlus 6T

Přímo v aplikaci naleznete několik speciálních režimů včetně panoramatu nebo manuálního režimu, který se pohodlně ovládá. OnePlus také integroval funkci Google Lens pro rozšířenou realitu.

Ukázkové fotografie

Přední fotoaparát má na svědomí opět Sony a nabízí 16 megapixelů. Netřeba chodit dlouze kolem horké kaše – pro potřeby selfies jde o velmi kvalitní snímač.

OnePlus 6T
Ukázková fotografie z čelního fotoaparátu

Záznam videa hlavním fotoaparátem je umožněn až ve 4K rozlišení se 60 snímky za vteřinu. Video je detailní i plynulé a spokojeni budete také se zvukem. V tomto nejvyšším nastavení je však délka jednoho záznamu omezena na 5 minut. Delší videa tak musíte nahrát v nižší kvalitě.

OnePlus 6T (testovací video) – 4K, 60 FPS

Líbilo se nám
 • velmi slušné snímky
 • optická stabilizace obrazu
 • kvalitní čelní fotoaparát
 • záznam videa ve 4K s 60 FPS

Software: hlavně nově

Prostředí je u telefonů OnePlus vždy do značné míry speciální. Zdánlivě se podobá čistému Androidu, přesto je zde vcelku masivní nadstavba OxygenOS. Na OnePlus 6T se nachází Android 9 Pie a lednové bezpečnostní záplaty. V tomto ohledu patří telefon k nejaktuálnějším.

Ovládání si můžete do značné míry přizpůsobit. Pro navigaci systémem lze využívat léta známá tlačítka, nová gesta či kombinaci podobnou stylu ovládání současných Pixelů . Prostředí je přehledné a snadno se v něm zorientujete. Po stránce designu vás může zaujmout, že jakmile se v čase objeví jednička, je vždy zbarvena do červena. Důležitější je samozřejmě optimalizace, která je naprosto špičková. Telefon reaguje promptně, nečeká se ani na spouštění aplikací.

Líbilo se nám
 • velmi dobrá optimalizace
 • aktuální software
 • tři možnosti navigace systémem
Diskuze ke článku
Tečka
Bohužel, absencí 3.5 jacku a chybějícímu IP se jen řadí po bok dalších, nevýrazných tuctovek...
Lukáš
Také jsem váhal, nakonec jsem vzal S9 a dobře jsem udělal. OnePlus telefony umí, ale vzhledem k mínusům bych očekával nižší cenu. Dřív to šlo tolerovat, ale právě díky ceně. Osobně se mi nejvíce zamlouval OnePlus X.
Jarkavlhká
Nevím no.. za podobné peníze si koupím Galaxy S9Plus s lepším zpracováním, diaplayem, stereorepro, foťákem.. pokud někomu nevadí nástavba One UI, pak je pro něj Samsung lepší volba..
Ťap ťap
Tento stroj jsem chtel, ale tech nevyhod bylo vice nez vyhod, tak snad priste.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze