OnePlus 5
recenze

OnePlus 5

Zuby vycení už jen občas
28

Když se řekne zabiják vlajkových lodí, co se vám vybaví? Mnohým jistě značka OnePlus, ačkoliv prvotní wow efekt už dávno pominul. Dnes prubneme v pořadí čtvrtou generaci s názvem OnePlus 5. Ta přináší špičkový hardware, AMOLED displej či duální fotoaparát. Již je ale nutné zapomenout na vyloženě nízkou cenu. Dokáže nás přesto novinka zaujmout?

Telefonní funkce a zprávy: osvědčená klasika

I když se zdá, že vlivem funkcí smartphony ztrácejí svůj hlavní účel, kterým je samozřejmě telefonování, není tomu tak. Pořád se jedná o telefony, u kterých jde o primární funkci a teprve poté přichází vše ostatní. Není pravdou, že kvalita hovoru je u každého zařízení stejná, protože některá zařízení například naprosto postrádají sekundární odhlučňovací mikrofon a pak nastává problém v hlučnějším prostředí.

To ale rozhodně není případ OnePlus 5. Ten sekundární mikrofon má. I v rušném prostředí si druhá strana nestěžovala na nesrozumitelnost, nebo že by dokonce vůbec neslyšela. Odhlučňovací mikrofon tedy funguje na jedničku. A to platí i o celkové kvalitě hovoru a maximální hlasitosti sluchátkového reproduktoru.

Aplikaci „Telefon“ od Googlu jistě nemusím představovat. Najdeme zde „Material Design“, jaký Android nadále používá. Vše je přehledné, od kontaktů až po manuální naťukávání čísel, OnePlus 5 vás nebude zdržovat. To samé platí u zpráv. Klávesnici sice režíruje OnePlus, ale shledáváme ji jako pohodlnou.

Také nesmíme zapomínat na výhodu funkce Dual SIM ve stand-by režimu, která je dnes pro mnohé nutností. Dvě nanoSIM karty vložíte do bočního šuplíčku a dále si můžete v nastavení upravit jejich názvy a také preference pro data, volání a SMS.

Líbilo se nám
  • přehledné aplikace

Organizační funkce: ve stylu Googlu

Z organizačních funkcí nesmí chybět Kalendář Google nebo aplikace Dokumenty pro otevírání a také vytváření souborů kompatibilních s MS Office. Nechybí ani aplikace Hodiny, ve které se nalézá budík, který ale nefunguje při vypnutém přístroji, časovač, stopky a pochopitelně i samotné hodiny. K dispozici máte i aplikaci Google Keep pro rychlé poznámky. Pro zálohování, sdílení a případné vytváření dokumentů je k dispozici Disk Google.

S novým OnePlus 5 se nikde neztratíte, neboť nechybí rychlá a přesná GPSka kombinovaná s Google Mapami. Nalezení vaší polohy je otázkou několika málo vteřin.

Líbilo se nám
  • sázka na Google aplikace je jistota

Konektivita: pomalejší konektor, moderní Bluetooth

Co se konektivity týče, OnePlus 5 si bezproblémově poradí s LTE a nechybí ani NFC. Rychlá data vám pofrčí na primární SIM kartě, sekundární podporuje pouze 2G a 3G sítě. Zde je nutné doplnit, že primární kartu si můžete sami zvolit. Nezáleží tedy, do jakého slotu ji vložíte. Příjemně překvapilo nasazení nového Bluetooth 5.0 s větším dosahem. Uživatele OnePlus nijak nepřekvapí USB-C konektor. Zamrzí však, že výrobce nadále využívá standardu USB 2.0 a rychlost přenosu dat není tak vysoká, jak by mohla.

Internetový prohlížeč
Líbilo se nám
  • Bluetooth 5.0
  • NFC
  • LTE se všemi pásmy
Nelíbilo se nám
  • pomalejší USB
Diskuze ke článku
.....
Tak pořad čekám komentáře jak je ten čínský bazmek skvělý telefon :-D a ono nic :-D
To tak
Prý Jelly efekt není skoro vidět, no jasně...
Luďa
Čím jste to nabíjely? Vždy s dodanou DASH nabíječkou je telefon nabit 0-100% cca do HODINY!!!
.....
A už je to tu, místní honici začínají pět chválu :-D

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze