Nokia 4.2
recenze

Nokia 4.2

Čtyřka by měla být za čtyřku
31

Na český trh konečně dorazila první letošní Nokie, kterou lze označit za cenově dostupnější. Nová Nokia 4.2 klade důraz na osvědčené prvky jako bytelnou konstrukci a čistý aktuální Android a koneckonců i moderní prvky jako duální fotoaparát či výřez v displeji.

Displej: tak trochu mdlý

Jak jste si již mohli všimnout, rámečky kolem displeje jsou poměrně tlusté ve všech směrech. Obří brada s logem mohla být využita aspoň pro umístění fotoaparátu, ale místo toho jej najdete v otravném výřezu v displeji, který navíc nelze skrýt. Samotný panel příliš kvality nepobral. Má 5,71palcovou úhlopříčku a HD+ rozlišení. Jemnost rekordy netrhá, ale při běžné práci si rastru nemáte šanci všimnout. Použitý IPS displej je bohužel špatně čitelný na ostrém slunci a barvy jsou vcelku bledé. Jednoduše na něm Nokia hodně šetřila. Klasická informační dioda nad displejem chybí, ale spolehlivě ji supluje již zmíněné svítící boční tlačítko. V nastavení lze najít ještě jednu notifikační funkci, kdy se displej po zameškání události dokáže na moment rozsvítit. Totéž se stane, když telefon uchopíte do ruky.

Nokia 4.2
Líbilo se nám
  • dostatečně velký displej
Nelíbilo se nám
  • podání barev
  • horší čitelnost na slunci
  • zbytečně tlusté rámečky

Zvuk: obyčejný

Na spodní hraně umístěný reproduktor je vhodný jen pro účely vyzvánění. Hlasitý je skutečně dost. Výstup skrze 3,5mm jack pak uspokojí všechny nenáročné posluchače.

Nokia 4.2

Výkon hardwaru: není to tak zlé

Pod kapotou tiká procesor Snapdragon 439 a asistuje mu 3GB operační paměť. Na běžné operace to stačí, slušný je i výsledek v benchmarku AnTuTu. Zahrajete si také většinu her, byť ty náročnější se buď sekají, nebo běží na nižší detaily, což je případ populárního PUBG. Interní paměť má jen průměrných 32 GB a po prvním zapnutí pro vás zbývá necelých 23 GB. Naštěstí nechybí šuplíček, kam kromě paměťovky umístíte i dvě nanoSIM karty.

Benchmark testy
Líbilo se nám
  • slušný procesor
  • podpora paměťovek
Nelíbilo se nám
  • interní paměť mohla být větší

Výdrž baterie: na nabití si počkáte

Baterie má kapacitu 3 000 mAh a ačkoliv se to může zdát dost, tak není. Telefon vydrží jeden celý náročnější den. Více z něj však nevymáčknete, což je škoda. Displej není velký a čipset není žádný trhač asfaltu. Dva dny bez nabíječky již znamenají zásadní omezení aktivního používání.

Nokia 4.2

Nabití nijak extrémně velké baterie trvá neúnosně dlouho. Zabere více než 2,5 hodiny, což je v dnešní době, kdy se i do střední třídy dere rychlé nabíjení, trochu silná káva.

Nelíbilo se nám
  • velmi dlouhé nabíjení
Diskuze ke článku
Eedx
MicroUSB? Zase?!
htcjirka
htcjirka
MicroUSB je v roce 2019 opravdu vtip a to i u low endu.
Kunťa Punťa
Kunťa Punťa
Konečně už opadlo to nadšení z návratu Nokie a začíná se hodnotit tak, aby to odpovídalo realitě, která je evidentně dost ubohá.
Martin
Povedený telefon,plánujete také recenzi 5.1 plus prosím?
Jinak tyhle dva (5.2plus více) jsou hw a velikosti docela blízko Motorole One kterou téměř čtrnáct dní vlastním a jsem velmi spokojen.
Rozhodoval jsem se ještě předtím pro zmíněnou pětku,ale M nakonec vyhrála, byť má cpu papírové mírně slabší.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze