Nokia 3.2
recenze

Nokia 3.2

Android One za pár korun
23

Trojková Nokie se u nás nikdy nezačínala prodávat tak levně, jako nejnovější přírůstek Nokia 3.2. Ten se chlubí cenou pod třemi tisíci korun, slušně velkým displejem, čtečkou otisků prstů nebo pomyslnou jistotou v podobě zařazení do programu Android One. Máme před sebou zajímavou volbu z nižší třídy?

Displej: velký a průměrný

Jak jste si již mohli všimnout, rámečky kolem displeje jsou poměrně tlusté ve všech směrech. Obří brada s logem mohla být využita aspoň pro umístění fotoaparátu, ale místo toho jej najdete v otravném výřezu v zobrazovači. A navíc jej nelze skrýt. Samotný panel příliš kvality nepobral. Má 6,2palcovou úhlopříčku a HD+ rozlišení. Jemnost rekordy netrhá, ale při běžné práci si rastru spíše nevšimnete. I přes IPS technologii je bohužel displej špatně čitelný na ostrém slunci a barvy jsou vcelku bledé. Nokia zde hodně šetřila. Klasická informační dioda nad displejem chybí, ale spolehlivě ji supluje již zmíněné svítící boční tlačítko. V nastavení lze najít ještě jednu notifikační funkci, kdy se displej po zameškání události dokáže na moment rozsvítit. Totéž se stane, když telefon uchopíte do ruky. Pravidelně nás pak vytáčela automatická regulace jasu, která jej snižuje na úroveň, při které na displeji skoro nic nevidíte. Doporučujeme proto převzít otěže nad regulací jasu do vlastních rukou.

Nokia 3.2
Líbilo se nám
  • dostatečně velký displej
Nelíbilo se nám
  • podání barev
  • horší čitelnost na slunci
  • nepříliš dobrá automatická regulace jasu

Zvuk: obyčejný

Na spodní hraně umístěný reproduktor je vhodný jen pro účely vyzvánění. Hlasitý je skutečně dost. Výstup skrze 3,5mm jack pak uspokojí všechny nenáročné posluchače. V této kategorii si tak Nokia 3.2 připisuje průměrný a všemi minimální požadovaný výkon.

Výkon hardwaru: očekávaný základ

Pod kapotou je Snapdragon 429 a asistuje mu 3GB operační paměť. Na běžné operace to stačí, avšak ledacos už naznačuje nijak oslnivý výsledek z AnTuTu. Na náročné hry rozhodně zapomeňte, avšak ty cílová skupina zpravidla nehraje. Interní paměť má 32 GB a po prvním zapnutí pro vás zbývá necelých 23 GB. Naštěstí nechybí šuplíček, kam umístíte paměťovou kartu o velikosti maximálně 400 GB.

Benchmark testy
Líbilo se nám
  • slušná interní paměť
  • podpora paměťovek
Nelíbilo se nám
  • jen průměrný procesor

Výdrž baterie: potěší

Baterie má kapacitu 4 000 mAh a jedná se rozhodně o příjemný nadprůměr. Telefon bez obtíží vydrží celé dva dny při středně náročném používání. Pokud navíc nebudete příliš využívat internet a sociální sítě, bude výdrž ještě stoupat.

Nokia 3.2

Nabití baterie trvá ale neúnosně dlouho. Zabere více než 2,5 hodiny. Nejlépe je proto nabíjet obden přes noc.

Líbilo se nám
  • dobrá výdrž
Nelíbilo se nám
  • velmi dlouhé nabíjení
Diskuze ke článku
Jakub
Mobilní telefon k vánocům rodičům. Ano, či jiný? Škoda jen té černé varianty. Ale to se dá řešit skinem. Co se vůbec opět děje s Nokii? Těch typů telefonů co prodává je úplné mimimum.
Pepe
"Ten se chlubí cenou pod třemi tisíci korun..." dle heureky je to 3.499,- u většiny obchodníků.
Za SD429 - dál nemusím číst.
SD660 (jiná liga) začíná na 4.000,- Kč.
Android one se SD6xx jdou sehnat za podobné peníze.
Petr
Jste si jisti tím, že má opravdu elektronický kompas senzor? Informace jsou v tomto dost protichůdné. Nokia support tvrdí že ano, minimálně jeden uživatel a prodejce Datart, že ne. Děkuji.
Pesedm
V O2 se to bude prodávat jak na běžícím páse :)

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze