Nokia 2720 Flip
recenze

Nokia 2720 Flip

Toužíte po digitálním detoxu?

HMD Global na náš trh přineslo další model ze série cenově dostupných telefonů, které se chtějí zavděčit příznivou cenovkou, dlouhou výdrží, ale i jednoduchým ovládáním. Možná úplně nejdůležitějším faktorem je však navození „retro“ pocitu, což se Nokii 2720 Flip daří na jedničku. Podaří se tomuto atypickému véčku obstát mezi konkurencí?

Konektivita: Wi-Fi i GPS

Z konektivity stojí za zmínku podpora Bluetooth 4.2 či Wi-Fi 802.11 b/g/n. Nechybí ani možnost zapnutí hotspotu či navigace pomocí integrované GPS/AGPS a Glonass. Staromilce jistě potěší rovněž přítomnost FM rádia. Chvályhodná je podpora 4G.

Líbilo se nám
  • nic důležitého nechybí

Fotoaparát: pouze pro nenáročné

Jediný fotoaparát, kterým Nokia 2720 Flip disponuje, má rozlišení dva megapixely a poslouží primárně pro zachycení momentek, a to pouze v akutních případech. Dokonce nechybí ani možnost natáčet videa v rozlišení VGA. I na fotoaparát bychom měli pohlížet s ohledem na cenu a v tomto smyslu jsou podle mě výsledné snímky adekvátní a od takto levného telefonu nelze příliš mnoho očekávat.

Fotoaparát využijete zejména v akutních případech, kdy nemáte nic lepšího po ruce.
Líbilo se nám
  • adekvátní ceně telefonu

Software: KaiOS

Pohyb prostředím KaioOS (ve verzi 2.5.2) není nijak extra svižný, čemuž se ani nelze s ohledem na použitý hardware příliš divit. Telefon však lze poměrně komfortně používat a pokud nečekáte zázraky, měli byste být spokojeni. V systému navíc nechybí aplikace jako YouTube, Facebook, Twitter či WhatsApp.

Hovory lze ukončit zaklapnutím telefonu.

Dále je k dispozici kalendář, přehrávač hudby, ale i převodník jednotek a diktafon. Pro navigaci zase poslouží Google Mapy. Pravdou však je, že většinu těchto aplikací bohužel není příliš komfortní používat kvůli obecně pomalejším reakcím či malému displeji a potenciálním zákazníkům bych spíše doporučoval telefon využívat k tomu, co umí podle mě takovýto druh zařízení nejlépe, čímž míním volání a posílání zpráv. Telefonu pochopitelně nechybí klasická vlastnost véček, a to ukončení hovoru zaklapnutím a naopak přijetí hovoru jeho otevřením.

Diskuze ke článku
Kunťa Punťa
Kunťa Punťa
O kolik dráž by to vyšlo, kdyby tam dali aspoň trochu normální foťák?
Kulhavec
Tak teda Nokii 3310 bych s tim moc neporovnával. Má ten zmršenej Series 30+ systém kterej původním nokiím nesahá ani po kotníky. Navíc postrádá GPS a LTE... Cílovku bych viděl trochu někde jinde. Když chci jenom volat a nic víc tak většině lidí bude stačit klidně i Alcatel 2003D za pětikilo. Tohle už je pro lidi co od toho přeci jenom čekaj trochu víc.
Pantonik
Musím nejdřív zkusit. Pro manželku, nechce dotykáč. A nic moc od toho nečeká.
dakr1
Mel bych dotaz, jestli jde nastavit potvrzeni tlacitkem prichoziho hovoru po odklopeni aniz by se hovor prijnul nebo je hovor automaticky zvednut otevrenim a nelze toto nastavit... ? Jde mi o to, ze v dnesni dobe "prozvanecu" z cizich zemi by to bylo dost na pendrek, kdyby se muselo cizi cislo jen ztlumit.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze