Nokia 2720 Flip
recenze

Nokia 2720 Flip

Toužíte po digitálním detoxu?

HMD Global na náš trh přineslo další model ze série cenově dostupných telefonů, které se chtějí zavděčit příznivou cenovkou, dlouhou výdrží, ale i jednoduchým ovládáním. Možná úplně nejdůležitějším faktorem je však navození „retro“ pocitu, což se Nokii 2720 Flip daří na jedničku. Podaří se tomuto atypickému véčku obstát mezi konkurencí?

Displej: ve dvou se to lépe táhne

Hlavní 2,8palcový displej s rozlišením 240 × 320 pixelů se chlubí slušným jasem, který lze nastavit v deseti krocích, a průměrnými pozorovacími úhly. Výsledná jemnost 143 pixelů na palec je s ohledem na cenu dostatečná. Uživatelé s horším zrakem si mohou aktivovat rovněž zvětšený text (cca dvakrát větší) a nechybí ani možnost invertovat barvy.

Nokia 2720 Flip

Vnější 1,3palcový displej upozorní na nepřijaté hovory, došlé zprávy či jiné základní notifikace. Zobrazené informace se však nedají nijak upravit a standardně jej tedy budete používat jako ukazatel času.

Líbilo se nám
  • postačující rozlišení i jas

Zvuk: hlasitě i skrze sluchátka

Zvuk vycházející z jediného hlasitého reproduktoru je dostatečně hlasitý, a není se tak třeba obávat toho, že byste telefon neslyšeli i z jiného pokoje. Problém může nastat, jak již bylo zmíněno, pokud telefon položíte na rovný povrch, který zvuk z reproduktoru částečně utlumí. Nenáročné uživatele potěší i výstup do sluchátek, který poslouží pouze k základnímu poslechu. Zvuková kvalita telefonních hovorů byla naprosto bezproblémová, a to i díky tomu, že máte díky véčkové konstrukci mikrofon přímo u úst a druhá strana vás tak zřetelně slyší.

Líbilo se nám
  • vysoká hlasitost
  • kvalita hovorů

Výkon hardwaru: úměrný k ceně

Uvnitř najdeme velmi úsporný Snapdragon 205 a 512MB operační paměť, díky čemuž lze telefon poměrně komfortně používat. Navigování prostředím vás svou svižností jistě nijak neohromí, na druhou stranu je potřeba mít stále na mysli, že se jedná o levný telefon, od kterého nelze očekávat přílišné výkony. Z interního úložiště o velikosti 4 GB si ukousne zhruba 1,7 GB operační systém a zbytek zůstane dostupný uživateli. Pokud by vám to bylo málo, můžete si úložiště rozšířit pomocí již zmíněných paměťových karet typu microSD o velikosti až 32 GB.

Líbilo se nám
  • podpora paměťových karet
  • dostatečný výkon

Výdrž baterie: neúnavný dříč

Slabší hardware a energeticky méně náročný operační systém uživatele odmění dlouhou výdrží, která při běžném používání představuje přibližně jeden týden bez nabíjení. Hodnota je to na dnešní poměry skvělá a pokud chcete primárně volat a psát SMS, nemusíte na nabíjení takřka vůbec myslet. Další velkou výhodou uživatelsky vyměnitelné baterie je možnost ji jednoduše prohodit, a získat tak dostatek energie na další týden. Pokud se chystáte někam, kde nebudete mít přístup k zásuvce a ani si s sebou nechcete brát powerbanku, ale potřebujete mít k dispozici telefon, jeví se toto řešení jako ideální.

Míra nabití baterie Čas nabíjení
  10 % █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 30 minut
  20 % █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 46 minut
  30 % █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 58 minut
  40 % █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 69 minut
  50 % █ █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ 83 minut
  60 % █ █ █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ 101 minut
  70 % █ █ █ █ █ █ █ ░ ░ ░ 120 minut
  80 % █ █ █ █ █ █ █ █ ░ ░ 136 minut
  90 % █ █ █ █ █ █ █ █ █ ░ 154 minut
100 % █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ 173 minut
Líbilo se nám
  • skvělá výdrž
  • možnost vyměnit baterii
Diskuze ke článku
Kunťa Punťa
Kunťa Punťa
O kolik dráž by to vyšlo, kdyby tam dali aspoň trochu normální foťák?
Kulhavec
Tak teda Nokii 3310 bych s tim moc neporovnával. Má ten zmršenej Series 30+ systém kterej původním nokiím nesahá ani po kotníky. Navíc postrádá GPS a LTE... Cílovku bych viděl trochu někde jinde. Když chci jenom volat a nic víc tak většině lidí bude stačit klidně i Alcatel 2003D za pětikilo. Tohle už je pro lidi co od toho přeci jenom čekaj trochu víc.
Pantonik
Musím nejdřív zkusit. Pro manželku, nechce dotykáč. A nic moc od toho nečeká.
dakr1
Mel bych dotaz, jestli jde nastavit potvrzeni tlacitkem prichoziho hovoru po odklopeni aniz by se hovor prijnul nebo je hovor automaticky zvednut otevrenim a nelze toto nastavit... ? Jde mi o to, ze v dnesni dobe "prozvanecu" z cizich zemi by to bylo dost na pendrek, kdyby se muselo cizi cislo jen ztlumit.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze