Motorola Razr
recenze

Motorola Razr

Nejoriginálnější telefon za poslední roky
3

Originalita, vlastní nápad, vystoupení z davu šedé průměrnosti – to jsou věci drtivé většině dnešních telefonů cizí. Jako blesk z čistého nebe pak působí novodobá Motorola Razr. Její propracovaný design odkazující na model z přelomu století upoutá, stejně jako ohebný displej. Má v dnešní době šanci uspět i telefon, který neklade důraz na co nejlepší výbavu?

Konektivita: můžete se spolehnout

V oblasti konektivity vám Motorola Razr nabízí LTE, Wi-Fi se standardy ac, Bluetooth 5.0 či GPS s GLONASS. Samozřejmostí je také NFC. Drátovou konektivitu zajistí USB-C 3.0. Zapomenout však musíte na 5G a také klasické FM rádio.

Motorola Razr (2019)

V úvodu jsme si řekli, že telefonu chybí jakýkoliv slot pro klasickou fyzickou SIM kartu. Motorola Razr podporuje výhradně eSIM, kterou si tedy musíte nejprve pořídit. Buď můžete získat nové číslo, nebo na novou eSIM převést váš tarif. Předplacenku prozatím na eSIM dostat nelze. Přidání eSIM probíhá vcelku snadno – načtete QR kód a provedete přihlášení do sítě. Je potřeba vše udělat správně, jakákoliv chyba znamená, že si eSIM zcela zablokujete. Připomeňme, že eSIM je pevně svázaná s telefonem a nelze ji snadno přesunout do jiného.

Přidávání eSIM ke zprovoznění Motoroly Razr
Nelíbilo se nám
  • podporuje jen eSIM
  • absence 5G

Fotoaparát: spíše pro nenáročné

Trochu proti trendu jde Motorola v oblasti fotoaparátů. Na zadní, nebo chcete-li venkovní, straně je jen jeden fotoaparát s 16megapixelovým rozlišením, kterému společnost dělá pouze 3D senzor ToF. Hlavní snímač má slušnou světelnost f/1.7 a podává spíše průměrné výkony.

Motorola Razr (2019)

Vcelku dobrá je ostrost i barevná věrnost. Razr však bojuje s přepaly, a to až tak moc, že například obloha nevypadá příliš přirozeně. S ohledem na jeden fotoaparát musíte také zapomenout na vymoženosti typu bezztrátového přiblížení či ultraširokoúhlých snímků. Výhodou je, že hlavní foťák snadno využijete i pro tvorbu selfies. Pokud navíc fotíte osoby (rozumějte, telefon detekuje tváře), využije venkovní displej pro zobrazení usmívajícího se smajlíka. Drobná funkce, která však skutečně dokáže vykouzlit úsměv na tváři.

Ačkoliv hlavní fotoaparát poslouží i pro selfies, nad hlavním displejem se musí nacházet ještě jeden fotoaparát. Má 5 megapixelů a lze říci, že využíván bude primárně pro potřeby videohovorů, tím pádem je jeho průměrná kvalita plně postačující.

Selfie snímky, první pomocí hlavního fotoaparátu, druhý a třetí fotoaparátem nad displejem

Záznam videa u hlavního fotoaparátu je umožněn s elektronickou stabilizací obrazu a na výběr je dnešní klasika, což znamená 4K rozlišení se 30 FPS, nebo Full HD s dvojnásobnou porcí snímků za vteřinu. Kvalita je opět spíše průměrná, přičemž ve 4K rozlišení je obraz trhaný, ve Full HD je to lepší, ale telefon velmi často scénu přeostřuje.

Motorola Razr (testovací video) – 2160p, 30 FPS

Motorola Razr (testovací video) – 2160p, 30 FPS

Motorola Razr (testovací video) – 1080p, 60 FPS

Líbilo se nám
  • hlavní fotoaparát připraven spolupracuje s oběma displeji
Nelíbilo se nám
  • jen průměrné kvality hlavního fotoaparátu
  • chybí další snímače – ultraširokoúhlý, přiblížení atp.
  • slabší záznam videa

Software: klasický Android

Prostředí vás ničím nepřekvapí – jde o takřka čistý Android 10, který je přehledný a ukázkově optimalizovaný. Vše funguje přesně tak, jak potřebujete, a to včetně spolupráce obou displejů. Dobře jsou na tom také bezpečnostní záplaty, aktuálně platné k 1. červnu 2020.

Líbilo se nám
  • nejnovější Android
  • přehledné prostředí
  • perfektní optimalizace
Diskuze ke článku
Jan Kasik
Jan Kasik
Děkuji za recenzi
Krásnej telefon, konečně něco jiného než 6-7 palcové placky,
bohužel koupit si ho za ty koruny asi bych doma v kuchyni ,když tam zrovinka bude moje milená žena napadl omylem na nůž - asi 8x
Petr Šraier
Petr Šraier
Jako gadget dejme tomu OK. Cenu neřeším. Ale vrzání a nepoužitelnou češtinu (a jistě i jiné jazyky) určitě šlo vyřešit, jen chtít, což by člověk za ty prachy tak nějak očekával. ... :-P

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze