Motorola Razr 5G
recenze

Motorola Razr 5G

Originální žiletka podruhé

Ohebné telefony jsou jedním z hlavních témat letošního roku. Mezi aktivní výrobce patří i Motorola, která před krátkým časem vydala druhou generaci své žiletky. Za touto přezdívkou se skrývá legendární Razr, tedy telefon véčkové konstrukce. Druhé vydání se snaží eliminovat největší chyby svého předchůdce. Můžeme se tak těšit na lepší fotoaparát, vyšší výkon nebo elegantní vzhled.

Konektivita: nově i s 5G

V oblasti konektivity mobil nabízí LTE, Wi-Fi se standardy ac, Bluetooth 5.1 či GPS s GLONASS. Samozřejmostí je také NFC. Drátovou konektivitu zajistí USB-C 3.0. Nově podporuje také nejmodernější sítě 5G, což je jedna z odlišností oproti předchozí generaci.

Líbilo se nám
  • podporuje 5G

Fotoaparát: stále jen jeden hlavní

Další vylepšení se odehrálo u fotoaparátu, avšak ten hlavní je stále osamocen. Dokáže fotit maximálně ve 48 megapixelech, ale běžně jde o 12 megapixelů ve stylu skládání čtyř snímků do jednoho. Výsledná kvalita je překvapivě velmi dobrá, a to za všech světelných podmínek. Na úplnou špičku sice nestačí, ale i tak budete spokojeni. Navíc je mu k dobru nutné připočíst, že poslouží jako selfie fotoaparát a zvládá zapojit i venkovní displej. Například na něm hned ukáže, co jste vyfotili, případně zobrazí odpočet při samospoušti.

Motorola Razr 5G

Ukázkové fotografie

Ukázkové fotografie

Záznam videa je umožněn dle očekávání ve 4K s 30 snímky za vteřinu, přičemž výsledek je poměrně roztřesený. Doporučuji sáhnout spíše po 60snímkové variantě ve Full HD, která je rozhodně lepší.

Motorola Razr 5G (testovací video) – 4K, 30 FPS

Motorola Razr 5G (testovací video) – 1080p, 60 FPS

Motorola Razr 5G (testovací video) – 4K, 30 FPS

Motorola Razr 5G (testovací video) – 4K, 30 FPS

Sice jsme před malou chvílí uvedli, že jako selfie fotoaparát poslouží hlavní snímač v zavřeném stavu, ale nový Razr 5G vylepšoval také kamerku nad displejem. Ta se nově chlubí 32 megapixely a fotí vážně docela dobře, jenže na hlavní fotoaparát skutečně nemá. Její využití tak vidíme pouze pro videohovory.

Líbilo se nám
  • hlavní fotoaparát připraven spolupracovat s oběma displeji
  • slušná kvalita snímků
Nelíbilo se nám
  • chybí další snímače – ultraširokoúhlý, přiblížení atp.
  • slabší záznam videa

Software: takřka čistý Android

Prostředí je u Motoroly tradičně svěřeno do rukou téměř čistého Androidu, v tomto případě stále 10. verze se zářijovými bezpečnostními záplatami. Optimalizace je provedena na jedničku a telefon funguje skvěle. K naprosté spokojenosti nám chybí širší využití ohebného displeje, jenže k tomu by musel být uzpůsoben i samotný kloub, který dokáže být stabilně jen ve dvou polohách – otevřený a zavřený. Chuť si lze spravit nadále přítomným retro modem, u kterého lze nostalgicky zavzpomínat na dobu minulou.

Líbilo se nám
  • přehledné prostředí
  • perfektní optimalizace
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze