Motorola Razr 5G
recenze

Motorola Razr 5G

Originální žiletka podruhé

Ohebné telefony jsou jedním z hlavních témat letošního roku. Mezi aktivní výrobce patří i Motorola, která před krátkým časem vydala druhou generaci své žiletky. Za touto přezdívkou se skrývá legendární Razr, tedy telefon véčkové konstrukce. Druhé vydání se snaží eliminovat největší chyby svého předchůdce. Můžeme se tak těšit na lepší fotoaparát, vyšší výkon nebo elegantní vzhled.

Displeje: nadále skvěle řešené

U hlavního displeje se mnoho nezměnilo. Nadále se jedná o kvalitní 6,2palcový OLED panel s jemným rozlišením 2 142 × 876 px a výbornou čitelností. Měkký plast, který displej kryje, během testování statečně odolává škrábancům. Zdá se také, že se výrobci podařilo zmenšit vlnku v místě ohybu. U tak netradičního zařízení, kterým Razr je, lze odpustit i velmi nevšední řešení displeje, který je dole mírně zaoblený a nahoře vykrojený pro potřeby sluchátka a fotoaparátu.

Motorola Razr 5G

Beze změn zůstal i venkovní displej, opět jde o krásný OLED panel s 2,7 palci a jemným rozlišením 800 × 600 px. Co je však zásadní, nově na něm zvládnete takřka jakoukoliv činnost. Prostředí venkovního displeje se již neomezuje jen na volání či fotoaparát. Zvládne spustit drtivou většinu aplikací, které si k tomuto účelu nastavíte. Není problém mrknout na Facebook či Telegram, odepsat na WhatsAppu nebo si prohlížet fotky. Dostanete se také na internet, ovšem nikoliv přes Chrome. Opera či Firefox však fungují skvěle. I na malém displeji si můžete ukrátit dlouhou chvíli a zahrát si hru. Nechybí ani praktická gesta, rychlým pohybem ze strany na stranu spustíte z uzamčeného telefonu fotoaparát, zatřesením pak zapnete přisvětlovací diodu.

Motorola Razr 5G
Líbilo se nám
 • ohebný displej dobře reaguje…
 • … je rovněž velmi dobře čitelný
 • vylepšené možnosti venkovního displeje
Nelíbilo se nám
 • drobné vlnky na ohebném displeji
 • nepravidelný tvar vnitřního displeje

Zvuk: slabší průměr

Zvukově se žádné velké hody nekonají – telefon má jediný reproduktor na spodní hraně, který hraje čistě, avšak chybí mu větší důraz na hloubky. Poslech hudby proto provádějte skrze sluchátka, velice slušná výrobce zabalil i do futuristicky vyhlížejícího prodejního balení.

Motorola Razr 5G
Líbilo se nám
 • skvělá dodávaná sluchátka
Nelíbilo se nám
 • chybí 3,5mm jack

Výkon hardwaru: velmi dobrý

Druhá generace Motoroly Razr se již nemusí stydět za hardware. Nemáme tu sice pomyslný top procesor, ale nasazení Snapdragonu 765G považujeme za zcela dostatečné. Zejména když je zde i 8GB operační paměť. Telefonu během testování nedošel dech ani při hraní her. Jakmile však telefon trochu zapřáhnete, a stačí klidně jen jednoduchá hra, ucítíte, jak se zadní část intenzivně zahřívá. Po nějakém čase už to přestává být příjemné a na dlouhé hraní tak Razr 5G určen není. Za plus ale považujeme větší interní paměť. Z 256 GB je po prvním zapnutí zhruba 225 GB připraveno pro vaše data, což je jen dobře, neboť s paměťovkou si Razr 5G nerozumí.

Benchmark testy
Líbilo se nám
 • výkonný procesor
 • 256GB úložiště
Nelíbilo se nám
 • chybí slot pro paměťovou kartu
 • telefon se dost zahřívá

Výdrž baterie: nic oslnivého

Telefon je o něco silnější kvůli baterii, ačkoliv důvod k oslavám příliš není. Kapacita 2 800 mAh vskutku není ohromující, ale i malá změna k lepšímu se počítá. Navíc je nutné připočíst, že nově spoustu věcí zařídíte skrze menší, tedy energeticky méně náročný vnější displej. Ve výsledku jsem při středně náročném používání dosahoval standardní jednodenní výdrže, kdy po zhruba 14 hodinách zbývalo kolem 25 % baterie. Pokud však telefon používáte skutečně intenzivně, vybijete baterii i za pouhých 8 hodin.

Nabíjení se sice honosí přídomkem Turbo Power, nicméně výkon činí nijak oslnivých 15 W. Nabití proto probíhá na dnešní poměry neúnosně dlouho, konkrétně se jedná o 2 hodiny a 12 minut. Bezdrátové nabíjení bohužel podporováno není.

Míra nabití baterie Čas nabíjení
  10 % █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 8 minut
  20 % █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 18 minut
  30 % █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 29 minut
  40 % █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 40 minut
  50 % █ █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ 51 minut
  60 % █ █ █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ 62 minut
  70 % █ █ █ █ █ █ █ ░ ░ ░ 73 minut
  80 % █ █ █ █ █ █ █ █ ░ ░ 84 minut
  90 % █ █ █ █ █ █ █ █ █ ░ 95 minut
100 % █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ 142 minut
Nelíbilo se nám
 • slabší výdrž
 • nepříliš svižné nabíjení
 • chybí bezdrátové nabíjení
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze