Motorola One Zoom
recenze

Motorola One Zoom

Čtyři fotoaparáty ve střední třídě

Líbí se vám telefony s mnoha fotoaparáty, ale nechcete za nový přístroj příliš utrácet? Řešením může být fotograficky zaměřená Motorola One Zoom se čtveřicí zadních fotoaparátů, kvalitním AMOLED displejem a slušným hardwarem za cenu jen lehce nad 10 tisíci korunami.

Konektivita: kompletní nabídka samozřejmostí

Z hlediska konektivity nechybí smartphonu nic podstatného. Bezdrátové propojení zabezpečí Wi-Fi s podporou 802.11a/b/g/n/ac či nejnovější Bluetooth 5.0. Pokud byste se náhodou ztratili, nebo se jen potřebovali dostat do cíle, můžete využít GPS, Galileo, GLONASS nebo BeiDou. Nechybí ani čip NFC pro bezkontaktní platby, případně slot pro dvě SIM karty, kde však opět připomínáme, že slot pro druhou nano SIM kartu je sdružený s paměťovkou.

Líbilo se nám
  • LTE, NFC i USB-C

Fotoaparát: čtyři zásahy

Motorola One Zoom na sebe bude velmi pravděpodobně strhávat pozornost hlavně pro sestavu čtyř fotoaparátů. Hlavní snímač je 48megapixelový a má optickou stabilizaci obrazu. Dostalo se také na 8megapixelový teleobjektiv, kterému rovněž nechybí optická stabilizace obrazu a schopnost scénu trojnásobné opticky přiblížit. 16Megapixelový snímač je ultraširokoúhlý, již bez stabilizace, ale má záběr 116°. Nakonec je zde 5megapixelový fotoaparát pro práci s hloubkou ostrosti. Právě o posledním jmenovaném bychom mohli říci, že je zde tak trochu navíc a zbytečně.

Motorola One Zoom

Hlavní snímač pořizuje velmi kvalitní a detailní snímky, daří se mu i za zhoršených světelných podmínek. Velmi pomáhá zmíněná stabilizace. Nesmíte se však nechat zmást kvalitou samotného záběru. Ten vypadá vyloženě otřesně. Jakmile však snímek otevřete v galerii, respektive aplikaci Fotky, je vše v pořádku. Obdobně je na tom i teleobjektiv, ale kvůli slabší světelnosti mu už nesvědčí nedostatek světla. Citelně slabší je pak ultraširokoúhlý fotoaparát, kde trpí detaily i barevné podání. Pro základní využití však postačuje.

Ukázkové fotografie

Pro potřeby selfies je připravena 25megapixelová čelní kamerka, která produkuje kvalitní snímky.

Ukázková fotografie z čelního fotoaparátu

Video již nijak nepřekvapí, svou kvalitou je průměrné a vrcholem je 4K rozlišení se 30 snímky za vteřinu. Pokud byste chtěli plynulejší podání, tedy 60 FPS, musíte snížit rozlišení na Full HD.

Motorola One Zoom (testovací video) – 2160p, 30 FPS

Líbilo se nám
  • kvalitní hlavní fotoaparát a teleobjektiv
  • optická stabilizace obrazu
  • slušná čelní kamerka
Nelíbilo se nám
  • spíše slabší ultraširokoúhlý objektiv

Software: takřka čistý Android

Prostředí má na starost Android 9.0 Pie v takřka čisté podobě. Smartphone ale není zařazen do programu Android One, což je trošku škoda. Aktualizace tak nebudou zřejmě tak časté. Během testování však přeci jen jedna dorazila a přinesla srpnové bezpečnostní záplaty. Motorola prostředí obohatila o povely Moto, jde o jednoduché ovládání gesty. Jinak si budete muset v podstatě vše doinstalovat, a to včetně aplikace pro otevírání kancelářských souborů. Optimalizace je příkladná a prostředí pracuje naprosto na jedničku.

Líbilo se nám
  • skvěle optimalizované prostředí
  • takřka čistý Android
Nelíbilo se nám
  • nezařazení do programu Android One
Diskuze ke článku
.
Když se dívám na kvalitu fotek, tak ten foťák snad měli oželet.
Carda
Všichni jsou z toho nudloidního mobilu strašně vedle a přitom vypadá jako všichni ostatní co je na tom designu originálního? Však nudloidní displej s bradou a výřezem no a záda taky nic nového :D stejně to v obchodě bude vystavený displejem k lidem tak že nebudou vědět který to je někteří prostě půjdou dál protože uvidí mobil vypadající jako to bude kolem něho :D
Khan
Zadna pecka to neni. V jinych recenzich naopak pisi ze ve sve cenovce ten telefon nebeha nic moc. Jasny 675 je slusny procesor. Ale nekde kolem 6-7k. RAM jak u telefonu za 4-5k.
Hlavni fotak slusny a zbytek zadna slava.
Zadny android One.
Skoda.
Milan
Snad škoda jen toho procesoru. Aspoň Snapdragon 710 a lepší by to chtělo. Takto je cena 10k moc. Jinak fajn, poměrně originální mobil.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze