Motorola Moto Z2 Play
recenze

Motorola Moto Z2 Play

Už nemá takovou výdrž
11

Kategorie vyšší střední třídy je v poslední době doslova přecpaná zajímavými zařízeními od prakticky všech výrobců. A právě do těchto divokých vod se pouští opět i Motorola pod křídly Lenova se svou odlehčenou verzí vlajkové lodi Moto Z2. Konkurencí pro nové Moto Z2 Play však nejsou jen ostatní značky, ale především vlastní rodina.

Konektivita: NFC a starší Bluetooth

Až na ovládání okolní elektroniky přes infraport není nic, co by tato Motorola nezvládla. Nechybí Wi-Fi ac, NFC či kompletní LTE. A-GPS přitom doplňuje i ruský GLONASS a s navigací žádné problémy nebyly. Dokonce je tu i FM rádio s velmi dobře zpracovanou aplikací. Jedinou menší výtkou může být starší Bluetooth 4.2, jelikož konkurenti už pomalu nasazují i v této kategorii verzi 5.0.

Líbilo se nám
 • NFC
 • FM rádio

Fotoaparát: lepší, ale stále ne skvělý

Asi největším zklamáním se pro mě stal 12Mpx fotoaparát, avšak i tak se jedná o zlepšení oproti původní Moto Z Play. Počet megapixelů se sice snížil z 16, ale samotné pixely jsou nyní větší, ostření je mnohem rychlejší a světelnost má výbornou hodnotu f/1.7. Papírové parametry však nejsou vše a telefon zkrátka nedokáže zpracovávat fotky tak dobře jako konkurenti či dražší přístroje.

Fotografie za dobrého světla

Rozhodně se jedná o slušně fotící fotoaparát, ale mohlo to být i lepší. Zejména za špatných podmínek by se hodila optická stabilizace, která tu ovšem chybí a tím pádem nevypadá ani 4K video zrovna ukázkově, byť samotná kvalita obrazu špatná není.

Snímky z interiérů a v noci + selfie

Musíte si však dávat velký pozor na světelné podmínky a také focení kontrastnějších scén dělá foťáku potíže. Fotoaplikace je přitom velmi jednoduchá a rychlá. Její manuální režim však nenabízí nijak užitečné funkce, ale HDR je na druhou stranu velmi efektivní. Pouze zpracování HDR snímku nějakou chvíli trvá.

Přední 5Mpx kamerka je ovšem přímo podprůměrná a ani vlastní dvoutónová přisvětlovací dioda jí nepomůže.

Líbilo se nám
 • slušné snímky za dobrého světla
 • 4K video
 • dobrá fotoaplikace
Nelíbilo se nám
 • horší podmínky se výrazně podepisují na kvalitě snímků
 • hodila by se optická stabilizace
 • podprůměrná 5Mpx přední kamerka

Software: měl by být vzorem

Systém se jako vždy Motorole povedl. Dostanete zde prakticky čistý zážitek, díky kterému má dle mého názoru Motorola jedno z nejlepších prostředí. Přidala totiž nenásilným způsobem jen skutečně užitečné funkce a zbytek systému nechala čistý, jelikož v něm zkrátka není potřeba nic upravovat.

Žádný balast navíc ani zbytečné aplikace tu tedy nenajdete. Možná také právě proto běží systém tak krásně plynule, dokonce srovnatelně s jakýmkoliv Android One telefonem či dražšími zařízeními. Jen tu „vlajkovou rychlost“ nedokáže hardware systému dodat.

Ostatně vlastní jsou tu pouze aplikace Moto pro zapnutí Always On funkce a již dříve zmiňovaných gest, jako je zakroucení telefonem pro otevření fotoaplikace či dvojité poklepání na displej pro jeho rozsvícení. Dále nechybí aplikace pro ovládání Moto Mods, fotoaplikace a povedená aplikace pro FM rádio. O zbytek se zdatně stará Google.

Zamrzí tak pouze nasazení stále ještě staršího Androidu 7.1.1 Nougat, avšak i to dává smysl, jelikož třeba v USA bylo Moto Z2 Play uvedeno již v létě. Jen u nás jsme si na něj museli delší dobu počkat. Proto zatím telefon na Oreo stále čeká, ale dle vyjádření výrobce se již blíží.

Líbilo se nám
 • čistý Android Nougat
 • pouze užitečné funkce navíc
 • hezky plynulý chod prostředí
Diskuze ke článku
Jiří Batěk
Jiří Batěk
Pro mě je největší a nejlepší konkurence Lenovo P2 kór když stojí 6999 Kč
Blue Sun
Blue Sun
Tou podporou Mods si vazne zbytecne ublizili. Ted se musi dalsich par let drzet designu, ktery je pozadu za ostatnimi a neumoznuje ztencit ramecky. Vzhledem k tomu, jak dynamicky je vyvoj u telefonu, byl to nesmyslny krok.
Tahle Z2 je nakonec vcelku zbytecny telefon. Proti starsi Play nenabizi nic navic a vyssi cenu si neobhaji.
ODur
To je síce pravda, ale už ich čaká len Z3 s tým dizajnom. U nás to potvrdil jeden človek z Lenova, ktorý povedal, že sa zaviazali len na tri generácie. To znamená, že dovtedy môžu prísť naozaj s evolúciou a ľudia budú na to lepšie reagovať.
Pleva
"Nezapomnělo se ani na bílou notifikační diodu" to fakt? a kde je ? lebo ja ju nemám...

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze