Motorola Moto X4
recenze

Motorola Moto X4

Když nepotřebujete modularitu
8

Motorola si pro náš trh letos přichystala nemilé překvapení. Zatímco všude ve světě její vlajkovou loď ztělesňuje Moto Z2 Force, k nám se tento model nedostane. To pro mnohé zanechává na trůnu nejlepší Motoroly odlehčené Moto Z2 Play, ale dle mého názoru si tuto pozici zaslouží spíše dnes testovaný kousek Moto X4. Pojďme se podívat, proč mne tolik zaujala.

Displej: odbočka k IPS

S velikostí telefonu a pohodlnějším ovládáním souvisí nasazený Full HD displej krytý odolným Gorilla Glass 5, který má na rozdíl od svých podobně naceněných sourozenců menší úhlopříčku 5,2 palců. Nutno říct, že vypadá velmi dobře a má hezky syté barvy i dobré pozorovací úhly. Zasloužil by ovšem vyšší maximální jas a zároveň i jeho větší rozsah.

Motorola Moto X4

Také trochu zamrzí, že tu máme IPS panel namísto AMOLEDu, takže je zde ambientní displej o něco méně praktický. Naštěstí se však vždy rozsvítí jen na 3 vteřiny, takže moc energie nespotřebuje. V podstatě chybí i notifikační dioda – ta zdejší vám jen oznámí, že telefonu došla šťáva, nebo se nabíjí.

Líbilo se nám
 • pěkný IPS panel
 • syté barvy
 • Gorilla Glass 5
Nelíbilo se nám
 • AMOLED by se hodil více pro ambientní displej
 • notifikační dioda neupozorní na oznámení

Zvuk: sluchátka mají přednost

Velkým zklamáním byl pro mě zvuk vycházející z jediného předního reproduktoru nad displejem. Ten hraje dost hlasitě, ale svou kvalitou je spíše podprůměrný a především při hovorech není kvalita úplně nejlepší. Zato defaultní hlasitost by vám urvala uši. Je sice hezké, že jde zvuk vždy přímo k vám zepředu telefonu, ale když není reproduktor moc dobrý, tak se vám jej zkrátka používat nechce. Obzvláště na vyšší procenta hlasitosti se zvuk rychle kazí a výšky v reproduktoru nepříjemně drnčí. Pro poslech tedy raději využijte 3,5mm jack a v balení přidané špunty s plochým kabelem, které vám zahrají opravdu dobře.

Motorola Moto X4
Líbilo se nám
 • hlasitý výstup
 • zvuk jde vždy přímo k vám
 • dobrá sluchátka v balení
Nelíbilo se nám
 • horší kvalita reproduktoru

Výkon hardwaru: poctivý základ

V útrobách telefonu najdeme vcelku slušnou hardwarovou výbavu v podobě Snapdragonu 630 a 3 GB RAM. Nemůžete tedy očekávat ten největší výkon, ale na většinu her má Motorola sil dostatek. Především si však hravě poradí s chodem systému, který je hezky plynulý, byť není bleskově rychlý jako u vybavenějších zařízení. Interní úložiště činí jen 32 GB (cca 22 GB volných), ale můžete jej rozšířit microSD kartou, jak už bylo v recenzi jednou řečeno.

V každém případě tu máme slušné vnitřnosti, ale v dané cenovce by alespoň ty 4 GB RAM neuškodily, nemluvě o spoustě podobně drahých vlajkových lodích, které jsou výkonem úplně jinde. Zamrzí fakt, že verze Moto X4 se 4 GB RAM a dvojnásobným úložištěm existuje, jen je našemu trhu minimálně prozatím zapovězena.

Líbilo se nám
 • dostatečný výkon
 • plynulé prostředí
 • microSD slot
Nelíbilo se nám
 • 4 GB RAM by se neztratily

Výdrž baterie: příjemné překvapení

Co mi během každý den dělalo radost je kupodivu výdrž nevyměnitelné baterie, která má standardních 3 000 mAh. To není moc, ale menší displej s úsporným hardwarem se naštěstí o vše postaral. Výsledkem je výdrž jednoho dne i při náročnějším používání a stejně mi v noci vždy 20 procent baterie zbylo. Při běžném používání se můžete spolehnout na 1 a půl dne výdrže, ale při střídmém provozu jsem se dostal s odřenýma ušima i na dva dny.

Motorola Moto X4

I v našem redakčním testu výdrže si Moto X4 nevedlo vůbec špatně. Full HD video zvládlo přes Wi-Fi streamovat 8 hodin a 56 minut, což není vůbec špatný výsledek. Baterie se přitom nabíjí pomocí USB-C a z 0 na 100 procent jí to zabere díky přidané turbo nabíječce jen něco málo přes hodinu a půl.

Líbilo se nám
 • dobrá výdrž baterie za všech okolností
 • USB-C
 • rychlé dobíjení díky přidané turbo nabíječce
Diskuze ke článku
Jiří Batěk
Jiří Batěk
Já bych uvažoval jako o konkurenci i Lenovo P2 (což už je také Motorola) ale stojí o 4000-5000 míň
olgoj.chorchoj
Technika bude asi v pohodě, ale je na h***o, že čtečka otisků je vepředu. Tak snad aspoň funguje normálně a neni "spolehlivá a rychlá" jako třeba u předraženejch Samsungů. A ten vystouplej foťák na zádech? Kromě toho, že to neni nic krásnýho, je to celkem nepraktický (a to tu píšou, že je prej vystouplej míň, než u jinejch modelů moto... omg).
Milan
Vlastním motorolu X první, druhé i třetí generace.
Tuhle čtvrtou by Lenovo vynechám.

Chápu, že nyní je vlajková loď moto Z.

Ale když to srovnám s mou moto X Style ( třetí generace 2015)
Tak to jsou odlišná zařízení.

Moto X Style:
5,6" displej se QHD rozlišením,
STEREO reproduktory na čelní ploše,
Výborná kamera, jedna s nejlepších stabilizací obrazu při 4K.
2x SIM + microSD.

Tohle není čtvrtá generace, tohle je generace úplně nová, prostě se to s Moto Z posunulo o řád níže.
Jiri
Snad se to nebude pořad sr@t jako všechny lenova, jinak vypadá slibně,ikdyz za tu cenu ta výbava trosku pokulhává ve srovnání s konkurenci

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze