Motorola Moto G8 Power
recenze

Motorola Moto G8 Power

Jistá ve výbavě, silná ve výdrži
12

Moderní chytrý telefon by měl mít velký displej, dostatečný výkon, dobrou výdrž a co nejvíce smysluplných fotoaparátů. Motorola Moto G8 Power přesně tyto podmínky dokáže plnit, navrch přidává i příznivou cenu či prostředí vycházející z čistého Androidu. Máme zde adepta na ideální zařízení střední třídy?

Konektivita: je libo FM rádio?

Konektivita se zdá být příkladná. Telefon zvládá jen základní Wi-Fi 802.11 b/g/n v pásmu 2,4 GHz a nabízí Bluetooth 5.0. Bohužel v tomto případě Motorola nepochopitelně vynechala NFC, což je velká škoda. Pokud budete potřebovat navést do cíle, můžete se spolehnout na GPS, Glonass, Galileo a BeiDou. Malým bonusem navíc je podpora FM rádia, které z většiny dnešních smartphonů prakticky vymizelo.

Nelíbilo se nám
  • nepodporuje NFC
  • chybí podpora 5GHz Wi-Fi

Fotoaparát: čtyři schopní

V dnešní době jsme často svědky toho, že jsou telefony vybaveny nespočtem fotoaparátů, avšak někdy i polovina z nich není příliš užitečná. To však není případ dnes testované Motoroly Moto G8 Power. Její hlavní snímač má 16 megapixelů a světelnost f/1.6, což je velmi slušné a výsledky tomu odpovídají. Za dobrého světla jsou fotografie barevně věrné a ostré takřka po celé ploše. Jisté obtíže začne fotoaparát mít až s ubývajícím světlem, kdy je nutné telefon držet co nejpevněji, i tak se však šumu či slábnoucí ostrosti nevyhnete.

Motorola Moto G8 Power

Druhý fotoaparát má 8 megapixelů, světelnost f/2.2 a pořídíte s ním ultraširokoúhlé snímky se záběrem 118 stupňů. Zde již kvalita jednoznačně klesá, ale za skutečně dostatečného světla vykouzlíte zajímavá panoramata. Třetí fotoaparát je opět 8megapixelový, ale tentokrát jde o teleobjektiv. Ano, i u relativně levného telefonu máte možnost scénu dvojnásobně bezztrátově přiblížit. Realita sice tak růžová není, snímky jsou o poznání horší než bez přiblížení, ale nejde říci, že by byl fotoaparát zbytečný.

Ukázkové fotografie

Nakonec je ve výbavě přítomen 2megapixelový makro snímač, pomocí kterého lze pořídit snímek již od 4 centimetrů, což s žádným z předcházejících snímačů neuděláte. Smysl tedy fotoaparát má, avšak sráží jej nízké rozlišení a výsledky se hodí jen pro prezentaci na displeji telefonu.

Ukázkové fotografie z makro fotoaparátu

Na moment se vraťme k hlavnímu fotoaparátu, pomocí kterého budete nahrávat videa. Vrcholem je 4K rozlišení s 30 snímky za vteřinu. Kvalita je ucházející, obraz sice místy lehce trhaný, ale nejde o nic, co by jakákoliv konkurence v dané cenové hladině zvládala lépe. Pro plynulejší videa se hodí snížit rozlišení na Full HD a využít například 60 snímků za vteřinu.

Motorola Moto G8 Power (testovací video) – 2160p, 30 FPS

Motorola Moto G8 Power (testovací video) – 1080p, 60 FPS

Pro potřeby selfies je v průstřelu displeje 16megapixelová kamerka se světelnost f/2.0. Plně postačuje na tvorbu snímků téměř ve všech podmínkách.

Motorola Moto G8 Power
Ukázková fotografie z čelního fotoaparátu
Líbilo se nám
  • čtyři slušné fotoaparáty
  • kvalitní hlavní 16Mpx fotoaparát
  • nechybí teleobjektiv
Nelíbilo se nám
  • makro objektiv mohl mít vyšší rozlišení

Software: nejnovější Android

V Motorole Moto G8 Power již běží nejnovější Android 10, což je rozhodně dobrá zpráva. Lehce zamrzí, že bezpečnostní záplaty jsou již 4 měsíce staré. Prostředí má podobu téměř čistého Androidu a navíc je zde jen například aplikace Moto, kde se ukrývá nastavení ovládání gest bez softwarových tlačítek, či již zmíněný displej Moto. Samotná optimalizace je velmi slušná, prostředí funguje svižně. O něco déle se spouští náročnější aplikace, nad čímž lze přimhouřit oči.

Líbilo se nám
  • kvalitně odladěné prostředí
  • bez zbytečného bloatwaru
  • užitečné funkce Moto
Diskuze ke článku
Mitch55
Je si autor recenze jistý, že Moto G8 Power má konektivitu Wi-Fi 5G ( ac )?
Jinak pěkná recenze, odpovídající skutečnosti.
Karel Kahovec
Karel Kahovec
Moc mě potěšilo, že "Konektorová nabídka je rozprostřena na dolní i spodní hraně".
JJ88
Díky za tuto recenzi, chtěl bych se zeptat zda jste schopni a ochotni udělat test výdrže baterie mezi g7 power a g8 power ? Děkuji
xman
Jedu řadu G od Motoroly už nějaký ten rok a musím říct, že G8 power jsem si hodně oblíbil. Nemám s ničím sebemenší problém. Od první chvíle (mám jej kupovaný už v předobjednávce z Alzy) od zapnutí vše jede jako šroub. Telefon na pohodu. Navigace, kancelářské aplikace, všechno šlape, parádní je zvuk (i při volání, oproti třeba Xiaomi je to o level výše). Foťák dělá věrné fotky, video jsem ještě nenatáčel, nějak nemám potřebu. Android 10 konečně tmavý režim (jako bývalý majitel telefonů s Win říkám KONEČNĚ!). Není to vlajková loď, ale všechno tak nějak sedí vyváženě pohromadě. Platím kartou, NFC nepotřebuji, takže jsem vlastně žádnou chybu dosud nenašel. Navíc je mi Motorola poslední roky čím dál tím víc sympatičtější. Nevím, jestli jim Číňani dali z Lenova volnější ruku..ale je to poctivý telefon, dříč.....navíc mám roce jak lopaty a konečně telefon pro chlapy:)))

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze