Asset 1Vše z veletrhu CES na jednom místě
Motorola Moto G7 Plus
recenze

Motorola Moto G7 Plus

Jít svou cestou nemusí být špatně
37

Střední třídu vcelku nedávno obohatila Motorola o zbrusu novou řadu Moto G7. Ta klade důraz na kvalitní displej, svižné prostředí a focení. Dnes se podíváme na zoubek nejvyšší variantě Moto G7 Plus, která za necelých 8 tisíc nabízí vyvážený mix funkcí.

Konektivita: nic podstatného nechybí

Konektivita je dle očekávání na velmi vysoké úrovni. Máme tu rychlou Wi-Fi ac, kompletní LTE a nechybí ani NFC či nejnovější Bluetooth 5.0. Samozřejmostí je nasazení moderního USB-C konektoru. Na českém trhu je v nabídce výhradně varianta s podporou dvou nanoSIM karet skrze trojitý slot (dvě nano SIM karty a microSD paměťovka). Na sítě LTE vás však pustí pouze primární slot pro SIMku.

Celková spokojenost panuje také s A-GPS, kterou doplňuje i ruský systém GLONASS. Vždy se velmi rychle našla a nevykazovala velké odchylky. Pro prohlížení internetu potom samozřejmě poslouží prověřený Google Chrome.

Líbilo se nám
 • LTE
 • NFC
 • Bluetooth 5.0
 • USB-C konektor
 • dva dedikované sloty pro nanoSIM
Nelíbilo se nám
 • LTE jen na jednom nanoSIM slotu

Fotoaparát: skvělá dvojka se stabilizací

Duální fotoaparát nabídne 16Mpx rozlišení, velmi dobrou světelnost f/1.7 a dokonce i optickou stabilizaci, což v této třídě není vůbec obvyklé. Natáčí také 4K videa a přímo do prostředí Motorola integrovala i Google Lens. Druhý fotoaparát slouží pouze na získání hloubky ostrosti a má 5Mpx rozlišení. Portrétové fotky s rozmazaným pozadím tedy novinka umí, ačkoliv se ne vždy podaří tak, jak byste si představovali. Samotná kvalita běžných fotografií ale příjemně překvapila. Snímky nejsou zašumělé, nýbrž ostré po celé ploše i barevně věrné.

Prostředí fotoaparátu a ukázkové fotografie včetně portrétního režimu na konci

Nadšence do selfies nadchne čelní 16megapixelová kamerka. Snímky jsou kvalitní a videa jakbysmet – nahrávat je můžete dokonce ve 4K rozlišení.

Ukázková fotografie z čelního fotoaparátu

Videa pořízená hlavním fotoaparátem vypadají rovněž k světu a můžete je nahrávat ve 4K rozlišení s 30 snímky nebo ve Full HD s 60 snímky za vteřinu. Druhá jmenovaná možnost je však paradoxně mnohem méně kvalitní, a to již na první pohled i na displeji telefonu. Záznamu citelně chybí detaily. Doporučujeme spíše záznam v maximálním možném rozlišení.

Motorola Moto G7 Plus (testovací video) – 2160p, 30 FPS

Motorola Moto G7 Plus (testovací video) – 1080p, 60 FPS

Líbilo se nám
 • velmi slušné snímky
 • optická stabilizace obrazu
 • kvalitní čelní fotoaparát
Nelíbilo se nám
 • záznam v 1080p s 60 FPS není kvalitní

Software: cesta jednoduchosti

Prostředí Motoroly Moto G7 Plus vsadilo na devítkový Android a prosincové bezpečnostní záplaty – lze říci, že takřka na to nejnovější možné. Android je zde přítomen ve své čisté podobě včetně funkce digitální rovnováhy. Zvolit si však můžete dvojí způsob ovládání: buď klasicky, jak jsme již léta zvyklí, nebo pomocí jednoto tlačítka a gest. Tento způsob lehce připomíná ovládání nových Pixelů 3.

Pokud jde o pohyb v systému a přepínání aplikací, nelze konstatovat nic jiného, než že optimalizace se Motorole povedla na jedničku.

Líbilo se nám
 • velmi dobrá optimalizace
 • aktuální software
 • dvě možnosti ovládání
Diskuze ke článku
xman
Telefon jsem koupil hned jakmile bylo v Čechách v oficiální distribuci možné. Čekal jsem sice na nové Sony, ale ti zase nic moc nepředvedli a Motorola g7 plus mě zkrátka uhranula. A musím říct, že jsem udělal dobře. Snad první android, který jsem vybalil a od tý doby jede jak šroub. Používám jako pracovní i domácí telefon, absolutně naplno. 1,5 dne vydrží bez problému, o víkendu, když nedostává takový kotel, tak klidně 2 celé dny a ještě zbyde.

Funguje opravdu vše. Navigace, skvělý je (konečně taky) zvuk při volání, office funkce, emaily, web...jen nehraji hry, ale synátor na telefonu zkoušel asphalt 9 a říkal, že jede dobře, ale fatk nevím, to mě nezajímá. Mile jsem překvapen z fotek (po Sony super). Notifikace vůbec nechybí, naopak aspoň neruší, stačí projít kolem telefonu nebo mávnout nad ním rukou a zobrazí se vše potřebné.

Fotky v pohodě, když si člověk pohraje, tak jsou dobré i v noci. V rámci možností. Super je nabíjení, turbonabíječka v balení...stačí 20 minut a dáte přes půl dne!

Nikdy bych nevěřil, jak si navyknu na moto gesta, to je super věc. Není to super stroj, vlajková loď, ale poctivý dříč, který svoji práci odvede perfetkně...android pie konečně taky použitelnej...za mě velká spokojenost, ani jsem nečekal, jak budu nadšený:))) Doporučuji... tohle se motorole fakt povedlo!
on
nevim ale LTE se hlásí na obou slotech..
lenoch? to těžko .
vydrž 4,5 až 6 hodin sviceni displeje.
nabíjeni? při 11% si jdeš uvařit kafe a po návratu máš 70%
Marťas
Čau, umí to fotit i 16:9 nebo jenom4:3 ?
Blue Sun
Blue Sun
Fotky nejsou zašuměné? A ví vůbec autor, co je to šum? Zkusil se podívat na oblohu nebo do stínů? Tam je šumu, až to není hezké.
Co ty přeostřené hrany, artefakty okolo hran (bílé čáry kolem drátů, například), roztřesení větviček a podobně?
Nechcete nechat pana Pavlíčka psát jen informační články, když tomu viditelně nerozumí?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze