Asset 1Vše z veletrhu CES na jednom místě
Motorola Moto G7 Plus
recenze

Motorola Moto G7 Plus

Jít svou cestou nemusí být špatně
37

Střední třídu vcelku nedávno obohatila Motorola o zbrusu novou řadu Moto G7. Ta klade důraz na kvalitní displej, svižné prostředí a focení. Dnes se podíváme na zoubek nejvyšší variantě Moto G7 Plus, která za necelých 8 tisíc nabízí vyvážený mix funkcí.

Displej: bez kapky už to nešlo

Ještě v loňském roce to Motorola zvládala bez výřezu, letos už to nevyšlo. Displej narostl na 6,2 palců, je jemný a disponuje malými rámečky. Na poměry střední třídy si nelze stěžovat ani na rámeček pod displejem. V horní části displeje se nachází kapkovitý výřez, který rozhodně patří k těm zdařilejším, byť veškerou okolní plochu nelze zcela zužitkovat. Nadále nechybí šikovná funkce Displej Moto. Na uzamčeném displeji můžete vidět stav baterie a hodin vždy, když telefon zvednete, případně když vám přijde notifikace. Jde o malou náplast za chybějící notifikační diodu. O ochranu displeje se stará postarší sklíčko Gorilla Glass 3, ovšem škrábancům odolává obstojně.

Líbilo se nám
  • kvalitní obrazové vlastnosti
  • funkce ambientního displeje
Nelíbilo se nám
  • chybí informační dioda
  • nemožnost plně zužitkovat „ouška“ výřezu

Zvuk: příjemné stereo

Nová G7 Plus se chlubí dvěma reproduktory: jeden je v horní části nad displejem, druhý na spodní hraně. Oba hrají hlasitě a vcelku kvalitně. Je to pro novinku od Motoroly další plusový bod.

Motorola Moto G7 Plus

Výstup do sluchátek nenáročného posluchače uspokojí, ale sluchátka si musí pořídit vlastní. Aspoň se díky přítomnému 3,5mm jacku nemusí při výběru nijak omezovat.

Líbilo se nám
  • vysoká hlasitost stereo reproduktorů

Výkon hardwaru: slušný standard

Chod telefonu zajišťuje osvědčený procesor Snapdragon 636 se 4GB operační pamětí. Výkonnostní rekordy trhat nebudete, na druhou stranu na limity při běžném používání narazíte zřídkakdy a spustíte i náročnější hry, byť třeba ne na nejvyšší detaily. 64GB interní paměť je připravena pojmout necelých 50 GB vašich dat a o paměťovém microSD slotu již řeč byla.

Benchmark testy
Líbilo se nám
  • podpora paměťové karty
  • slušný procesor

Výdrž baterie: nabitá v cuku letu

Lehké vystřízlivění přichází u baterie. Kapacita 3 000 mAh nijak neoslní a platí to i o výdrži. Jeden den telefon zvládne, zpravidla levou zadní. Se dvěma dny už ale spíše nepočítejte. Jako forma kompenzace je zde svižné nabíjení, kdy telefon dočerpá energii za 1 hodinku a necelých 20 minut. Často ale přitom stačí na nabíječce jen pár minut, například během pouhých 10 minut dobijete baterii na 20 %, což může stačit i na několikahodinový provoz.

Při našem testu výdrže se Motorola Moto G7 Plus při přehrávání streamovaného videa v kvalitě 1080p dostala na čas 7 hodin 46 minut.

Líbilo se nám
  • velmi rychlé nabíjení
Diskuze ke článku
xman
Telefon jsem koupil hned jakmile bylo v Čechách v oficiální distribuci možné. Čekal jsem sice na nové Sony, ale ti zase nic moc nepředvedli a Motorola g7 plus mě zkrátka uhranula. A musím říct, že jsem udělal dobře. Snad první android, který jsem vybalil a od tý doby jede jak šroub. Používám jako pracovní i domácí telefon, absolutně naplno. 1,5 dne vydrží bez problému, o víkendu, když nedostává takový kotel, tak klidně 2 celé dny a ještě zbyde.

Funguje opravdu vše. Navigace, skvělý je (konečně taky) zvuk při volání, office funkce, emaily, web...jen nehraji hry, ale synátor na telefonu zkoušel asphalt 9 a říkal, že jede dobře, ale fatk nevím, to mě nezajímá. Mile jsem překvapen z fotek (po Sony super). Notifikace vůbec nechybí, naopak aspoň neruší, stačí projít kolem telefonu nebo mávnout nad ním rukou a zobrazí se vše potřebné.

Fotky v pohodě, když si člověk pohraje, tak jsou dobré i v noci. V rámci možností. Super je nabíjení, turbonabíječka v balení...stačí 20 minut a dáte přes půl dne!

Nikdy bych nevěřil, jak si navyknu na moto gesta, to je super věc. Není to super stroj, vlajková loď, ale poctivý dříč, který svoji práci odvede perfetkně...android pie konečně taky použitelnej...za mě velká spokojenost, ani jsem nečekal, jak budu nadšený:))) Doporučuji... tohle se motorole fakt povedlo!
on
nevim ale LTE se hlásí na obou slotech..
lenoch? to těžko .
vydrž 4,5 až 6 hodin sviceni displeje.
nabíjeni? při 11% si jdeš uvařit kafe a po návratu máš 70%
Marťas
Čau, umí to fotit i 16:9 nebo jenom4:3 ?
Blue Sun
Blue Sun
Fotky nejsou zašuměné? A ví vůbec autor, co je to šum? Zkusil se podívat na oblohu nebo do stínů? Tam je šumu, až to není hezké.
Co ty přeostřené hrany, artefakty okolo hran (bílé čáry kolem drátů, například), roztřesení větviček a podobně?
Nechcete nechat pana Pavlíčka psát jen informační články, když tomu viditelně nerozumí?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze