Motorola Moto G
recenze

Motorola Moto G

šmrncovní královna střední třídy

Motorola Moto G byla představena již v listopadu minulého roku a v Česku se oficiálně vůbec neprodává. Přesto by byla škoda tento zajímavý přístroj opomenout. Zaujme solidním výkonem i kvalitním displejem. Pojďme se tedy společně podívat, jaký na nás Motorola zanechala celkový dojem.

Baterie a výdrž: překvapení se nekoná

Motorola Moto G nabídne (jak již víme) uživatelsky nevyměnitelnou baterii s kapacitou konkrétně 2 070 mAh, což je pouze o 130 mAh méně, než v případě vybavenější Motoroly Moto X. I když se zdá, že kapacita není kdo ví jak vysoká, bez problému při běžném používání dosáhnete na jedno a půl denní, respektive dvou denní výdrž. Běžné používání zahrnuje několik hovorů denně, odeslání desítky SMS zpráv, 2 hodiny brouzdání po internetu, vyfocení několika fotografií a hodinu poslouchání vašich oblíbených MP3 skladeb.

Pokud ovšem do hry zapojíte GPS navigaci, časté připojení pomocí Wi-Fi a hraní náročnějších 3D her, výdrž pochopitelně rapidně klesá a z Motoroly Moto G se při troše snahy stane maximálně jednodenní smartphone, což je ale bohužel dnešní standard. V tomto směru trochu zamrzí, že Motorola nepřistoupila na možnost vyměnit baterii uživatelsky bez návštěvy servisu, v takovém případě by nebyl problém dokoupit jednu baterii navíc a vyměnit ji tak v případě nouze.

Pod zadním krytem najdeme slot na SIM kartu a nevyměnitelnou baterii

Provedli jsme také standardizovaný test výdrž, kdy telefon streamoval za pomocí Wi-Fi HD video o rozlišení 720p, v telefonu byla vložena SIM karta s přihlášením k síti 3G, aktualizace byly vypnuty a jas displeje byl nastaven na 50%. Zvuk byl směřován do sluchátek, hlasitost byla nastavena na 50%. Video bylo přehráváno celkem 5 hodin a 29 minuty, což je průměrný výsledek. Nabíjení z úplného vybití na 80% trvá velmi krátkou dobu, pouze 1 hodinu a 20 minut, k úplnému nabití si vyčleňte 1 hodinu a 44 minut.

Zvuk: neurazí, nenadchne

Co se týče zvukové stránky, Motorola se drží běžného standardu. Hlasitý reproduktor je opravdu hlasitý, maximální možní hlasitost až téměř drásá zvukové bubínky, proto není potřeba nastavovat například budík na maximální hodnotu. Příchozí notifikace tedy rozhodně nepřeslechnete. Při poslouchání vašich oblíbených skladeb je navíc zvuk při maximální hlasitosti dosti degradován, Motorola možná mohla nastavit nějaké menší omezení, protože je stejně takto vysoká možnost hlasitosti nepoužitelná. Při běžné hlasitosti je zvuk z hlasitého reproduktoru standardní, ničím nepřekvapí, ale ani zásadně nezklame. Motorola samozřejmě nekoncipovala Moto G jako hudební přístroj, proto nemáme vůči výstupu hlasitého reproduktoru větších námitek

Hlasitý reproduktor na zadní straně telefonu

Jelikož se k Motorole Moto G standardně sluchátka nedodávají (v rámci zachování co nejnižší ceny), vyzkoušeli jsme sluchátka vlastní. Zvuk je na tom obdobně, jako v případě kvality hlasitého reproduktoru. Nenáročnému a středně náročnému hudebnímu fanouškovi zvuk z Motoroly Moto G postačí, ten náročnější si pro poslech svých oblíbených skladeb vybere zařízení z trochu jiné kategorie. Opět platí to samé, zvuk neurazí, ale ani ničím nenadchne.

Displej: bez námitek, s obdivem

Přední část zaplňuje displej s příjemně velkou úhlopříčkou 4,5 palce. Rozlišení je v této cenové třídě nadstandardní, konkrétně 1 280 × 720 pixelů, jedná se tedy o klasický HD zobrazovací panel. Výrobce se však nechlubí, jakou technologii displeje použil, podle jeho kvalit se však přikláníme k IPS technologii. Barvy jsou živé a věrné, displej se tedy opravdu povedl. Skvěle funguje také senzor pro regulaci jasu, bez problému se tedy můžete spolehnout na automatický režim. Maximální jas sice neoslepí, na druhou stranu je displej čitelný i na přímém slunci. Příkladné jsou taktéž pozorovací úhly displeje.

Displej je vzhledem k zařazení telefonu špičkový

Tou hlavní, klíčovou vlastností je však skvělá ergonomie. I uživatelé s menší rukou a prsty nemají většinou problém dosáhnout z jednoho konce displeje na druhý, posílena je tedy také možnost ovládat telefon jednou rukou. Odezva kapacitního displeje je na skvělé úrovni. Informovat o tom, že na displeji ulpívá velké množství otisků, nemá smysl, ani Motorola Moto G totiž není žádnou výjimkou, oleofobní vrstva nijak výjimečná tedy není. Na druhou stranu se nemusíte bát škrábanců, a to ani těch vlasových. Displej Motoroly Moto G je totiž pod ochranou odolného skla Gorilla Glass v jeho třetí verzi. Displej se tedy, ať už po stránce velikosti nebo kvality zkrátka povedl.

Diskuze ke článku
lendelos
no ja akurat rozmyslam nad tym blackberry, momentalna cena je skvela, najprv sa ale musim zbavit toho mojho stareho fonu
Zdeněk
Jak to vypadá s rozšířením Google store? Že by by jsme takové telefony koupili i u nás a oficiálně?
jarda
Neni cestina a moznost pametovych karet, takze pro me je tento telefon o nicem.
Dr. z pocatku
Recenze po pul roce prodeje? Gratulace za aktualnost, jeste byste mohli pridat treba Razr! Diletanti..

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze