Motorola Moto G 5G Plus
recenze

Motorola Moto G 5G Plus

Střední třída se vším všudy
4

Želízkem v ohni ve střední třídě je pro Motorolu novinka Moto G 5G Plus. Jak název napovídá, hlavní trumf se promítá do podpory nejnovějších sítí. Co ale smartphone nabídne nám, Čechům, kteří prozatím 5G nepotřebují? Jednoznačně jde například o výkonný hardware, kvalitní 90Hz displej, solidní výdrž nebo v součtu hned 6 fotoaparátů.

Konektivita: s 5G v čele

Po stránce konektivity telefonu nechybí NFC, ale co je podstatné, chlubí se podporou 5G, tedy nejrychlejších mobilních sítí. Dozajista lákavá věc, na kterou však novinka v případě českého trhu spoléhat nemůže. Sítě 5G totiž zatím můžete využít jen na malém území Prahy a Kolína, což znamená, že zatím netřeba tuto funkci vyžadovat. Samozřejmostí je Wi-Fi ac, Bluetooth 5.1 + GPS a GLONASS. Malým bonusem navíc je podpora FM rádia, které z většiny dnešních smartphonů prakticky vymizelo.

Motorola Moto G 5G Plus
Líbilo se nám
  • podpora 5GHz Wi-Fi

Fotoaparát: 4+2 = 6

Na telefonu napočítáme hned šest fotoaparátů. Na zadní straně začínáme hlavním 48megapixelovým snímačem, který běžně fotí do 12 megapixelů. Dokáže pořizovat velmi pěkné fotografie, které jsou ostré i barevně věrné, přičemž s trochou snahy nečiní potíže ani interiér či menší nedostatek světla. V noci ale přeci jen již chybí optická stabilizace obrazu. Fotografování krajin získá nový rozměr díky přítomnosti ultarširokoúhlého fotoaparátu s 8 megapixely. V okrajích nedochází ani k výraznější deformaci. U prvních dvou fotoaparátů si neodpustím kritiku za velmi nevhodné umístění přepínání, ke kterému bezpodmínečně potřebujete levou ruku.

Motorola Moto G 5G Plus

Třetí fotoaparát je připraven na makro snímky. S automatickým ostřením a 5 megapixely pořídí velmi slušné fotografie. Nakonec je zde již 2megapixelový portrétní snímač, který nás však trochu zklamal. Během snímání scény funguje rozostření pozadí v reálném čase dobře. Po pořízení snímku se však vytratí. Mnohem více však zamrzí absence teleobjektivu.

Ukázkové fotografie z klasického a ultraširokoúhlého fotoaparátu
Ukázkové fotografie z makro fotoaparátu

Záznam videa je umožněn až ve 4K rozlišení s 30 snímky za vteřinu, avšak lepší kvality (především plynulosti) dosáhnete s Full HD rozlišením a 60 FPS. Stabilitu videa se snaží částečně zachraňovat elektronická stabilizace. Videa jsou v rámci střední třídy zcela průměrná, občasné trhání je nutné skousnout.

Motorola Moto g 5G Plus (testovací video) – 2160p, 30 FPS

Motorola Moto G 5G je jako dělaná pro všechny nadšence do selfies, neboť už hlavní čelní fotoaparát s 16 megapixely pořizuje až překvapivě kvalitní fotografie. Pro zvěčnění celé party vašich přátel je v záloze připravena sekundární čelní kamerka s 8 megapixely a ultraširokoúhlým záběrem.

Ukázkové fotografie z čelních fotoaparátů
Líbilo se nám
  • dva slušné fotoaparáty (hlavní + ultraširokoúhlý)
  • pořizuje kvalitní selfies
Nelíbilo se nám
  • makro objektiv mohl mít vyšší rozlišení
  • nefunkční portrétní režim

Software: spolehlivý Android 10

V telefonu běží Android 10, což je rozhodně dobrá zpráva. Lehce zamrzí, že bezpečnostní záplaty jsou již 4 měsíce staré. Prostředí má podobu téměř čistého Androidu, navíc je zde jen například aplikace Moto, kde se ukrývá nastavení ovládání gest bez softwarových tlačítek, či již zmíněný displej Moto. Samotná optimalizace je velmi slušná, prostředí funguje svižně.

Líbilo se nám
  • kvalitně odladěné prostředí
  • bez zbytečného bloatwaru
  • užitečné funkce Moto
Nelíbilo se nám
  • starší bezpečnostní záplaty
Diskuze ke článku
Jiří Mg Fans club
1) není tam 765G ale 765, takže proti Nordu -15% vykonu
2) kdo vám tel dál na test? Obal v balení pro ČR není
3) momentálně je záplata z Července na kanálu Retau
4) Geekbench jste dělali s vybitou baterii, reálně je skóre v multijadru 2x tak vysoké.
5) podpora 5GHz WiFi je, jsem připojen jen k 5GHz to samé Hotspot pro laptop v práci dělám taky na 5GHz
6) 5G na tomhle telefonu stejně není plně funkční, Motorola už si v UK uřízla kvůli tomu ostudu :)
Jinak zbytek více méně souhlasím, to už je z pohledu každého uživatele individuální
Stickler Stickleru
Telefon mám doma už týden -> takže když tak komenty do mě! :D
David Holman
...mobilní...17cm... tak to už je fakt síla... :(

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze