Microsoft Surface Pro 7
recenze

Microsoft Surface Pro 7

S důrazem na konektivitu
9

Microsoft Surface Pro 7 je dalším z řady ikonických produktů Surface, které představují zajímavou alternativu pro všechny, kterým jde především o kompaktnost, reprezentativní vzhled a také dostatek výkonu. Jak se povedla nejnovější generace řady Surface Pro a stojí za pozornost? To vám prozradím v právě začínající recenzi.

Výdrž baterie: premiéra rychlého nabíjení

Výdrž baterie se pochopitelně hodně odvíjí od toho, jakým způsobem Surface Pro používáte. Výrobce slibuje až 10,5 hodiny, v mém případě jsem ze zařízení však zpravidla dostal 7 až 8 hodin používání při vyšším jasu displeje a práci v internetovém prohlížeči. Letošní generace Surface Pro však přináší jednu zajímavou novinku v podobě rychlého nabíjení. Díky 65W výkonu lze zařízení nabít z 0 na 80 % přibližně za hodinu času, což rozhodně hodnotím kladně. S dodávaným napájecím adaptérem navíc můžete nabíjet i další Surface zařízení a díky USB-A lze zároveň se Surfacem nabíjet třeba telefon. S dostatečně silným adaptérem můžete navíc Surface Pro 7 nabíjet i skrze USB-C.

Líbilo se nám
 • rychlé nabíjení
 • dostatečná výdrž

Software a konektivita: vylepšovalo se

Stejně jako u předchozí generace uvnitř najdeme operační systém Windows 10, bez jakéhokoliv bloatwaru, což hodnotím jednoznačně kladně. Oproti Surface Pro 6 a starším verzím byla rovněž vylepšena bezdrátová konektivita. Uživatel má tak nově k dispozici Wi-Fi 6 (802.11ax) i Bluetooth 5.0. USB-C konektor (standardu 3.1) bohužel nepodporuje rozhraní Thunderbolt 3, což je rozhodně škoda, i tak však naštěstí můžete k zařízení připojit externí monitory, dokovací stanici i další příslušenství, a to jak přes UCB-C, tak přes dedikovaný Surface konektor.

Líbilo se nám
 • čistý OS bez bloatwaru
 • nově Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.0
Nelíbilo se nám
 • chybějící Thunderbolt 3

Zhodnocení

Nový Surface Pro 7 nabízí oproti předchozímu Surfacu Pro 6 někde menší, jinde větší změny, které z něj vesměs nedělají žádné revoluční zařízení, kvůli kterému byste měli běžet do obchodů, řadíte-li se mezi majitele starší generace. Velmi příjemnou změnou je konečně přítomnost USB-C, i když opět bez podpory rozhraní Thunderbolt 3, i nové Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.0. Displej i klávesnice se stále řadí mezi špičku a pokud po Surface Pro již delší dobu pokukujete, může být právě toto ta pravá chvíle „naskočit na vlak“ a jeden si pořídit.

Microsoft Surface Pro 7

Konkurence

Největší konkurencí pro Surface Pro 7 je právě loňský Surface Pro 6, který má nižší výkon, nemá USB-C ani Bluetooth 5.0 či Wi-Fi 6.

Microsoft Surface Pro 6 Intel Core i5

Rozměry292 × 201 × 8,5 mm, 770 g
DisplejTFT IPS, 12,3" (2 736 × 1 824 px)
Fotoaparát8 Mpx, video: 1 920 × 1 080 px
Procesor
PaměťRAM: 8 GB, úložiště: 128 GB, microSD
Akumulátor54 mAh

Další alternativou může být HP Spectre Folio 13, jenž je podobně velký a má luxusně působící potah z pravé kůže. Stejně jako Surface Pro 6/7 nabídne velmi pohodlnou klávesnici i kvalitní displej. Navíc se může pochlubit lepší konektorovou výbavou včetně Thunderboltu 3. Nevýhodou je neodpojitelná klávesnice nebo vyšší hmotnost.

HP Spectre Folio 13

Rozměry320 × 234 × 152 mm, 1 470 g
DisplejTFT IPS, 13,3" (1 920 × 1 080 px)
Fotoaparát
ProcesorIntel Core i7 8650U, 4×3,9 GHz
PaměťRAM: 8 GB, úložiště: 256 GB
Akumulátor54 mAh
microsoft-surface-pro-7
Klady
 • USB-C standardu 3.1
 • rychlé nabíjení
 • solidní výdrž
 • povedený displej
 • skvěle hrající hlasité reproduktory
 • nově Bluetooth 5.0 a Wi-Fi 6
 • prémiové zpracování
 • kompaktní rozměry i hmotnost
Zápory
 • stále bez Thunderboltu 3
Diskuze ke článku
SlimeO2
konečně to je tu! video super! a článejk taky!
Robert Pospichal
Robert Pospichal
Vylepšená konektivita? A kde je LTE?? U takového zařízení bych ho jednoznačně očekával a je to jeden z hlavních důvodů, proč řadu Surface nemůžu a nechci používat. Bohužel.
osn
Beze srandy - jak na tom běhá Linux?
Porydge
Ta pravá otázka zní: Can it run Crysis?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze