Asset 1Vše z veletrhu CES na jednom místě
Microsoft Surface Pro 6
recenze

Microsoft Surface Pro 6

Etalon své kategorie
31

Řada Surface od Microsoftu si mezi uživateli vybudovala renomé spolehlivých přístrojů, které nabídnou skvělou přenositelnost, líbivý design i více než dostatečný výkon. Surface Pro 6 se velikostně řadí někam mezi menší Surface Go a větší Surface Book. Přídomek Pro potom dává tušit, že se jedná o zařízení, jež má oslovit i ty nejnáročnější uživatele. Jak se technologickému gigantovi z Redmondu nový Surface Pro 6 podařil, to se dozvíte na následujících řádcích.

Výdrž baterie: spíše průměrná

45Wh baterie Surfacu Pro 6 mi zajistila v průměru 6 až 7 hodin používání. Výdrž se ale pochopitelně odvíjí od stylu používání každého uživatele, respektive nastavení výkonu, jasu displeje, počtu a náročnosti spuštěných programů i dalších faktorů.

Nelíbilo se nám
 • solidní, avšak spíše průměrná výdrž

Software a konektivita: osvědčená klasika

Přítomnost operačního systému Windows u zařízení z dílny Microsoftu jistě není žádným překvapením. Konkrétně se jedná o verzi Windows 10 Home, která nabízí vše, na co jste zvyklí nejen doma, ale třeba i v zaměstnání. Kladně můžu hodnotit také absenci jakéhokoliv bloatwaru, se kterým se setkávám u jiných výrobců. Přejděme však ke konektivitě, která čítá Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac a rovněž Bluetooth ve verzi 4.1. S příjmem Wi-Fi signálu jsem neměl problémy ani na místech poměrně vzdálených od routeru.

Líbilo se nám
 • vše na co jste zvyklí
 • absence bloatwaru
Nelíbilo se nám
 • Bluetooth by mohlo být novější verze

Zhodnocení

Po několikaměsíčním používání jsem ze Surfacu Pro 6 opravdu nadšen. Kdybych si měl v brzké době kupovat nový počítač pro své pracovní a osobní potřeby, byl by Surface Pro 6 jasným kandidátem, a to i přesto, že mě mrzí opravdu tristní konektorová výbava. Pokud by byla lepší a uživatelé by dostali navíc alespoň jeden USB-A konektor a USB-C, jednalo by se takřka o perfektní zařízení v daném segmentu.

Microsoft Surface Pro 6

I takto vám jej však můžu doporučit, pokud vám jde o přenositelnost, líbivý vzhled, prémiové zpracování či dostatek výkonu. Zapomenout nesmím ani na klávesnici Surface Type Cover, která sice představuje další několikatisícovou investici, ale pokud si zakoupíte Surface Pro 6 v testované konfiguraci, kdy vás vyjde zhruba na 26 tisíc korun, věřím že vám pár tisíc korun na klávesnici zbude.

Konkurence

Najít konkurenci pro Surface Pro 6 je dnes poměrně těžké, ale zařízení, které mi okamžitě vyvstalo na mysli, je nový HP Spectre Folio 13, který má podobnou velikost a luxusně působící potah z pravé kůže. Stejně jako Surface Pro 6 nabídne velmi pohodlnou klávesnici i kvalitní displej. Oproti Surface Pro 6 se navíc může pochlubit mnohonásobně lepší konektorovou výbavou včetně Thunderboltu 3. Nevýhodou je naopak neodpojitelná klávesnice nebo vyšší hmotnost.

HP Spectre Folio 13

Rozměry320 × 234 × 152 mm, 1 470 g
DisplejTFT IPS, 13,3" (1 920 × 1 080 px)
Fotoaparát
ProcesorIntel Core i7 8650U, 4×3,9 GHz
PaměťRAM: 8 GB, úložiště: 256 GB
Akumulátor54 mAh
microsoft-surface-pro-6
Klady
 • líbivý design
 • kvalitní zpracování
 • velmi slušné reproduktory
 • krásný displej
 • praktická kamerka s Windows Hello
 • solidní výdrž
 • dostatek výkonu
 • extrémně pohodlná klávesnice
 • šikovně schovaný slot na microSD karty
Zápory
 • slabá konektorová výbava
Diskuze ke článku
OSN
Lapability?
Eedx
Ach jo, zase Intel HD grafika...
XYZ
Houby etalon, spíš jediný ve své kategorii a nikdo to nekupuje. Kdo chce plně použitelný tablet na grafiku, koupí se iPad. Chce chce levnou mašinku na web a videa, koupí si tablet s androidem za 5 tisíc. Kdo chce něco s Windows, koupí si lehký 13" notebook. Za tyhle peníze už začínají HP Spectre a Asus Zenbook.
Mio
Všetko super, len zas ten tragický touchpad. To fakt ani jeden výrobca Windows laptopov nie je schopný vyrobiť laptop s touchpadom na úrovni Macbooku?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze