Microsoft Surface Book 2
recenze

Microsoft Surface Book 2

Bude patřit do vaší knihovny?
29

Počítače 2v1 vyvolávají u mnohých rozpory. Domnívají se, že na práci a na zábavu je potřeba mít dvě různá zařízení. Jenže co když existuje model, který obstojí v obou případech, skvěle vypadá a ještě nabídne plnohodnotný operační systém Windows? Posaďte se, udělejte si pohodlí a otevřete s námi knihu…

Konektivita: nic nechybí

Portová výbava obsahuje dvojici USB-A portů verze 3.0, jeden konektor USB-C a rovněž čtečku SD karet. K dobíjení energie poslouží proprietární port, skrze který lze rovněž připojit Microsoft Dock za přibližně 5 tisíc korun, se kterým získáte navíc dvojici Mini DisplayPortů, 4 konektory USB 3.0, gigabitový Ethernet pro připojení do LAN a také 3,5mm audiokonektor. Ten se nachází rovněž na těle Surfacu, avšak trochu nešťastně vpravo na horní hraně tabletové části. Ve chvílích, kdy zařízení používáte jako notebook, vám bude kabel s největší pravděpodobností překážet a plést se pod prsty.

Microsoft Surface Book 2

Ještě vám dlužíme informaci o tom, že proprietární dobíjecí kabel je držen na místě pomocí magnetu, což oceníte hlavně ve chvílích, kdy se vám podaří o něj zakopnout.

Líbilo se nám
  • dostatek portů
  • magnetické uchycení proprietárního konektoru
  • USB-C
Nelíbilo se nám
  • neprakticky umístěný 3,5mm jack

Fotoaparát: nadprůměr ve své kategorii

Je zajímavé, jak se kamery u telefonů neustále vylepšují, zatímco u počítačů se často musíme spokojit se stejnou HD webkamerou, s jakou jsme se setkávali i před pěti lety. Surface naštěstí zatuchlé vody notebookových webkamer rozbuřuje. K dispozici tak máme čelní 5megapixelovou kameru, která je schopna snímat video v rozlišení až 1080p.

Poslední snímek pochází z přední kamery

Tím však Surface Book 2 nekončí – i na zadní straně nacházíme schopný fotoaparát, který se chlubí 8megapixelovým rozlišením, autofokusem a 1080p videem.

Microsoft Surface Book 2

Oba dva senzory jsou kvalitní a s výsledky jsme byli spokojeni. Pochopitelně se však nemůžeme na výkony dvojice těchto fotoaparátů dívat stejnou optikou, jakou bychom se dívali na snímky pořízené fotoaparáty mobilů v odpovídající cenové relaci.

Líbilo se nám
  • nadprůměrná kvalita videa i fotografií

Software: všechno jak má být

Operační systém Microsoft Surface Booku 2 představuje Windows 10 ve verzi Pro, který se nijak neodlišuje od standardního plnohodnotného operačního systému Windows 10. Pokud jste uživateli „Oken“, najdete vše na svém místě a nic vás nepřekvapí. S dostatečně výkonným hardwarem, jaký Surface Book 2 rozhodně má, je používání operačního systému příjemné a bezproblémové. U této kapitoly tedy můžeme jen spokojeně zamručet, protože zde je zkrátka všechno tak jak má být.

Líbilo se nám
  • Windows 10 jak jsme na ně zvyklí
Diskuze ke článku
Pet
Moc ho chvalite a to si nezaslouží. Nazval bych recenci že zařízení je a má všechno na půl.

- šílená hmotnost 1,7 kg, Acer má notebooky s 15 palci a 900 g gramy, proto by to chtělo srazit maximálně na polovinu, obzvlášť v režimu tabletu se nedá 700 g vůbec udržet v rukách
- šíleně rámečky, opět kdyby byly poloviční tak ok, ale tohle obzvlášť v režimu tabletu nejde používat, nedá se přes rámečky na displej ani dosáhnout
- šílená cena, stačil by slabší hardware, osobně 8 gb ram, 128 gb ssd, i3 a cena do 20.000, nebo nejlepší Pentium do 15.000

Tyhle tři věci srazit na polovinu (lépe víc) a bude to hit a okamžitě ho beru.

Marně čekám na tablet s 14 - 15 palci, bez rámečků nebo do 5 mm na všech stranách, hnotnost do 500 g, tloušťka tak 5 mm, pasivní chlazení, 8 gb ram, 128 ssd, klidně Pentium nebo i3, cena 10 - 15.000, kdyby byl fakt top tak víc..
Kulhavec
Krásnej kus hardwaru. Tohle se Microsoftu povedlo. Nad komentářema že to je drahý, těžky a podobný plky se musim smát. Je vidět že autoři těhle komentářu nedrželi v ruce nikdy nic pořádnýho a myslej si že za 30 seženou u konkurence top produkt... Taky to neni pro každýho. Kdo se domu občas koukne na net, film nebo si zahraje nějakou jednoduchou hru, tak rozhodě nedocení kvality Surface booku.
Pet
Dneska jsem použitelné tablety za 7000 s 4 gb ram 128 ssd, sice atom ale na běžnou práci to jde. Klidně nych priplatil za lepší procesor ale ram i ssd mi tak stačí. Jen maji ultra šíleně rámečky, ultra šílenou hmotnost i tloušťku tak snad se něco, konečně zlepší. Vývoj tabletů se posledních let let úplně zastavil a jen díky tomu prodeje stojí
Tomogo
Odpovím na otázku v nadpisu: NE

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze