Microsoft Surface Book 2
recenze

Microsoft Surface Book 2

Bude patřit do vaší knihovny?
29

Počítače 2v1 vyvolávají u mnohých rozpory. Domnívají se, že na práci a na zábavu je potřeba mít dvě různá zařízení. Jenže co když existuje model, který obstojí v obou případech, skvěle vypadá a ještě nabídne plnohodnotný operační systém Windows? Posaďte se, udělejte si pohodlí a otevřete s námi knihu…

Displej: líbezný a produktivní

Lesklý displej s poměrem stran 3:2 a rozlišením 3 000 × 2 000 pixelů nabídne krásně živé barvy, skvělé pozorovací úhly a široký rozptyl jasu – zkrátka mu není co vytknout, Microsoft displeje prostě umí. Výrobce se rovněž chlubí vlastní tovární kalibraci barev a my můžeme potvrdit, že výsledek stojí za to. Poměr 3:2 je také mnohem vhodnější k práci než klasických 16:9. Rámečky jsou stejně jako u Surfacu Go poměrně výrazné. Na první pohled nevýhoda se však může hravě proměnit ve výhodu, jakmile zařízení používáte jako tablet. V takovém případě jej totiž alespoň máte za co chytit. A věřte že u 13,5palcového tabletu to je potřeba.

Microsoft Surface Book 2

Kromě klasického hesla lze zařízení odemykat pomocí Windows Hello, které funguje bleskurychle a problém mu nedělá ani černočerná tma.

Líbilo se nám
  • krásné barvy
  • jemné rozlišení
  • praktický poměr stran
  • návykové odemykání pomocí Windows Hello

Zvuk: duo, které se nemá za co stydět

Po stranách displeje se ukrývá dvojice hlasitých reproduktorů, která hraje kvalitně a čistě i ve vyšších hlasitostech. Velikou výhodou pro uživatele je, že směřují přímo k němu, což je podle nás ideální stav. Výstup skrze 3,5mm audiokonektor je rovněž zcela v pořádku. Po stránce zvuku vás Surface Book 2 rozhodně nezklame.

Líbilo se nám
  • čistě hrající hlasité reproduktory
  • kvalitní výstup do sluchátek

Výkon hardwaru: nasadil vysokou laťku

Díky dedikovanému grafickému čipu NVIDIA GeForce GTX 1050 s 2 GB GDDR5-VRAM v základně máte dostatek výkonu nejen na hraní „áčkových“ herních titulů, ale rovněž na náročnější operace, jako je například střih 4K videa. Společnost ji v našem případě dělá Intel Core i7 8650U Kaby Lake Refresh, 8 GB LPDDR3 paměti RAM s taktem 1 866 MHz a 256GB SSD úložiště. Pokud vám to je málo, můžete si dopřát až terabajtové úložiště spolu s 16 GB paměti RAM.

Výkonově tedy v podstatě nenarazíte na žádné mantinely, bereme-li v potaz, že se stále bavíme o přenosném zařízení. Pokud koupi Surfacu zvažujete, rozhodně doporučujeme sáhnout po variantě s procesorem Intel Core i7 – verze s procesorem Intel Core i5 bohužel dedikovaný grafický čip nenabídne.

Líbilo se nám
  • procesor Intel Core i7
  • NVIDIA GeForce GTX 1050
  • až terabajtové SSD úložiště

Výdrž baterie: poctivých 10 hodin

Jistě vás zajímá, jak je na tom Surface Book 2 s výdrží. Nejprve je však potřeba uvést vše na pravou míru a prozradit, že toto zařízení má baterie hned dvě – jednu v tabletu a jednu v základně.

Pracovní nasazení vydržel 10 hodin.

Při používání v režimu notebooku nám zařízení vydrželo poctivých 10 hodin plného pracovního nasazení. Pokud používáte tablet samostatně, můžete počítat zhruba s poloviční výdrží. Během používání můžete vidět úroveň nabití jednotlivých baterií také v systému.

Líbilo se nám
  • 10hodinová výdrž
Diskuze ke článku
Pet
Moc ho chvalite a to si nezaslouží. Nazval bych recenci že zařízení je a má všechno na půl.

- šílená hmotnost 1,7 kg, Acer má notebooky s 15 palci a 900 g gramy, proto by to chtělo srazit maximálně na polovinu, obzvlášť v režimu tabletu se nedá 700 g vůbec udržet v rukách
- šíleně rámečky, opět kdyby byly poloviční tak ok, ale tohle obzvlášť v režimu tabletu nejde používat, nedá se přes rámečky na displej ani dosáhnout
- šílená cena, stačil by slabší hardware, osobně 8 gb ram, 128 gb ssd, i3 a cena do 20.000, nebo nejlepší Pentium do 15.000

Tyhle tři věci srazit na polovinu (lépe víc) a bude to hit a okamžitě ho beru.

Marně čekám na tablet s 14 - 15 palci, bez rámečků nebo do 5 mm na všech stranách, hnotnost do 500 g, tloušťka tak 5 mm, pasivní chlazení, 8 gb ram, 128 ssd, klidně Pentium nebo i3, cena 10 - 15.000, kdyby byl fakt top tak víc..
Kulhavec
Krásnej kus hardwaru. Tohle se Microsoftu povedlo. Nad komentářema že to je drahý, těžky a podobný plky se musim smát. Je vidět že autoři těhle komentářu nedrželi v ruce nikdy nic pořádnýho a myslej si že za 30 seženou u konkurence top produkt... Taky to neni pro každýho. Kdo se domu občas koukne na net, film nebo si zahraje nějakou jednoduchou hru, tak rozhodě nedocení kvality Surface booku.
Pet
Dneska jsem použitelné tablety za 7000 s 4 gb ram 128 ssd, sice atom ale na běžnou práci to jde. Klidně nych priplatil za lepší procesor ale ram i ssd mi tak stačí. Jen maji ultra šíleně rámečky, ultra šílenou hmotnost i tloušťku tak snad se něco, konečně zlepší. Vývoj tabletů se posledních let let úplně zastavil a jen díky tomu prodeje stojí
Tomogo
Odpovím na otázku v nadpisu: NE

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze