LG Velvet
recenze

LG Velvet

Dopřejte si dotek luxusu
11

Novinka od LG přináší velký displej, výkonný procesor, 5G konektivitu i zvýšenou odolnost. Vše je navíc zabaleno ve stylovém těle s kovovým rámečkem a obřím 6,8" OLED displejem za relativně příznivou cenu okolo 16 tisíc korun.

Displej: 6,8" elegán

LG Velvet se snaží nalákat na design a s tím nepochybně souvisí také displej, který díky tenkým rámečkům zabírá v podstatě celou čelní plochu. Jedná se o P-OLED panel s uhlopříčkou 6,8 palce a jemným rozlišením 1 080 × 2 460 pixelů s výslednou jemností 395 PPI. Displej se opravdu povedl, nabízí krásné barvy, široké možnosti nastavení a také dostatečně vysoký maximální jas důležitý ke komfortnímu používání na slunci, třeba i s nasazenými slunečními brýlemi.

LG Velvet
Integrovaná čtečka funguje bleskurychle.

Potěší také optická čtečka otisků prstů integrovaná v obrazovce, která funguje velmi rychle a během používání jsem s ní neměl absolutně žádný problém. Na prst reaguje pohotově a uživatel má dokonce možnost si upravit animaci zobrazenou při přiložení prstu. Nakonec zmíním výřez v podobě stékající kapky, který mě během používání nijak neobtěžoval a lze jej i softwarově skrýt. Někteří uživatelé si jistě budou stěžovat na absenci vyšší obnovovací frekvence, osobně to však u telefonu v této cenové kategorii nepovažuji za standard a vzhledem k dalším přednostem obrazovky s absencí technologie nemám problém.

Líbilo se nám
 • krásný 6,8" OLED displej
 • špičková jemnost
 • vysoký maximální jas
 • povedená čtečka otisků prstů
Nelíbilo se nám
 • někomu může scházet vyšší obnovovací frekvence

Zvuk: stereo pro hry i filmy

LG Velvet disponuje kromě spodního reproduktoru také sekundárním hlasitým reproduktorem ve sluchátku. Výsledný stereo efekt se rozhodně řadí k tomu lepšímu, s čím jsem se v poslední době setkal. Zvuk je dost hlasitý a kvalitu neztrácí ani při nejvyšší hlasitosti.

Uživatel může navíc stále využít 3,5mm jack, případně Bluetooth pro připojení sluchátek. Výtky nemám ani ke kvalitě telefonních hovorů. Kvůli umístění sluchátka na samotné hraně čelní plochy bylo však potřeba telefon držet o něco níž, než jsem zvyklý. Hrana je navíc poměrně ostrá, takže mě při delším hovoru začala nepříjemně řezat do ucha.

Líbilo se nám
 • kvalitní stereozvuk
 • 3,5mm jack
Nelíbilo se nám
 • telefonování je kvůli ostré horní hraně méně pohodlné

Výkon hardwaru: více než dostatečný

Díky Snapdragonu 765G, který je výkonný a zároveň energeticky úsporný, se nemusíte obávat o to, že byste se setkali s nedostatkem výkonu při hraní her nebo náročném multitaskingu. Společnost mu dělá 6 GB operační paměti a 128GB úložiště typu UFS 2.1, z něhož po zapnutí zůstane dostupných zhruba 110 GB. To můžete navíc rozšířit o paměťové karty microSD o velikosti až 2 TB.

Líbilo se nám
 • podpora paměťových karet
 • vysoký výkon

Výdrž baterie: je na něj spolehnutí

Velká uhlopříčka displeje se musí zákonitě projevit na energetické náročnosti. LG naštěstí vybavilo Velvet baterií o kapacitě 4 300 mAh s podporou rychlého (až 25W) nabíjení Quick Charge 4.0 (USB PD). Zároveň však nechybí ani podpora bezdrátového nabíjení výkonem až 9 W, který je plně dostačující vzhledem k tomu, že většina bezdrátových podložek na trhu má výkon 10 W či ještě nižší. Reverzní nabíjení se nekoná, ale vzhledem k ceně to není překvapením.

Jedinou nevýhodou tak pro někoho může být nízký výkon dodávaného adaptéru. S jeho 9 W nabíjení trvá déle, osobně mi to však nevadilo a navíc je na tom LG Velvet stále lépe než dražší iPhone 11 s 5W adaptérem.

Míra nabití baterie Čas nabíjení
  10 % █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 9 minut
  20 % █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 18 minut
  30 % █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 27 minut
  40 % █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 36 minut
  50 % █ █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ 51 minut
  60 % █ █ █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ 67 minut
  70 % █ █ █ █ █ █ █ ░ ░ ░ 80 minut
  80 % █ █ █ █ █ █ █ █ ░ ░ 95 minut
  90 % █ █ █ █ █ █ █ █ █ ░ 112 minut
100 % █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ 139 minut
Líbilo se nám
 • solidní výdrž
 • podpora bezdrátového nabíjení
 • nabíjení výkonem až 25 W
Nelíbilo se nám
 • slabší adaptér v balení
Diskuze ke článku
Stickler Stickleru
Stickler Stickleru
Ve Vámi testované šedé verzi (nebo co to je za barvu) nic moc teda.
Ta perleťově bílá je epic! ^^
Jarmila Jarmila
Jarmila Jarmila
Mr. Papadopoulos co je s mobilecastom?
Letna prestavka,ci rekonstrukcia studia a zmena stylu streamu?
Diky za odpoved.
dav.72@seznam.cz
dav.72@seznam.cz
TVL - 161 cm a prý 180 gramu je příjemných. To je vážně blábol hodný mistra.
Děkuji, pro mě to tedy není a jak je známo, podpora LG je úplně tristní.
Jinak ve srovnání s Pixelem 4 mi LG nic na víc nedá, jsem s ním max. spokojen.
Ještě uvidíme, jak tohle LG bude fotit.
Michal B
Michal B
Naposledy upraveno: 19. 7. 21:09
Chybí mi podstatná informace a to jestli je to dual sim nebo jen single

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze