LG L90
recenze

LG L90

Dostupný poklad
96

Střední třída má mezi smartphony asi nejpočetnější zastoupení, ale i přesto se v ní najde málo telefonů, o kterých je hodno mluvit. LG L90 si náš zájem rozhodně zaslouží a určitě zatopí ostatním telefonům ve své cenové relaci. Velký displej, výtečná výdrž na jedno nabití, nízká hmotnost a kompaktní rozměry jsou jenom špičkou ledovce jménem LG L90, které zaujme také nízkou cenou.

Konektivita, internet: HSPA, infračervený port a Chrome

Asi bychom si přáli moc, aby se LTE stalo standardem všech telefonů a ani u LG L90 tomu není jinak. LTE zde však nenalezneme a budeme se tak muset spokojit „pouze“ s 2G a 3G sítěmi. Sítě 2G podporují pásma 850/900/1800/1900 MHz a 3G naladíte na frekvencích 900/1900/2100 MHz.

LG L90

Potěší rozhodně přítomnost infračerveného portu, který poslouží k dálkovému ovládání vaší televize, nebo Blu-ray přehrávače i další domácí techniky. V telefonu je předinstalovaná aplikace QuickRemote, která vám po přibližně 30 vteřinovém nastavení zobrazí na displeji virtuální ovladač, kterým můžete vaše zařízení ovládat, a musíme dodat, že funguje bezproblémově a rychle.

Prostředí aplikace QuickRemote

Bezdrátová konektivita nabízí ještě Wi-Fi, NFC a Bluetooth. Wi-Fi podporuje standardy 802.11 a/b/g/n a Bluetooth je v nízkoenergetické verzi 4.0. NFC vám dovolí rychlé spárování například se sluchátky nebo chytrými hodinkami, dovolí platit bezkontaktně nebo například načítat NFC tagy a vizitky. K prohlížení internetu vám poslouží buď integrovaný Android prohlížeč, nebo předinstalovaný Chrome. Standardní prohlížeč je sice velmi jednoduchý a rychlý, ale pokud chcete pracovat se synchronizací a používat více účtů, nejspíše raději sáhnete po Chromu.

K dispozici je Android prohlížeč a Chrome

GPS: A-GPS a nic víc

Co se GPS týče, dostalo LG L90 do vínku slušně fungující polohovací systém s podporou A-GPS. Fixace je celkem rychlá, většinou do několika vteřin, a dobře si jí drží i v členitých oblastech. Samozřejmě, v místech se špatným pokrytím, tedy například v lese, se fixace prodlouží a výsledek nebude tak přesný. Ale i bez použití mobilního připojení se dočkáte rychlé odezvy a svižného zafixování v místech, kde je dobrý signál. Mapovací software je u LG L90 ve formě Google Map.

Navigovat vás budou Google Mapy
Diskuze ke článku
Frank
Ve srovnávací tabulce máte u LG L90 chybu ve velikosti interní paměti...
pawouczech
Bez diody, bez LTE, 1 Gb RAM.....
Jiří Onderka
Vyborny telefon.Baterka mi vydrží i 4 dny.Vřele doporučuji :-)
Ondřej
Pokud si pustím rádio, musím mít připojená sluchátka. Jde ale potom přepnout zvukový výstup do reproduktoru? Můj současný telefon to neumí a neskutečně mě to štve. A nyní i toto řadím mezi rozhodující funkce při nákupu nového telefonu :-D

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze