LG L90
recenze

LG L90

Dostupný poklad
96

Střední třída má mezi smartphony asi nejpočetnější zastoupení, ale i přesto se v ní najde málo telefonů, o kterých je hodno mluvit. LG L90 si náš zájem rozhodně zaslouží a určitě zatopí ostatním telefonům ve své cenové relaci. Velký displej, výtečná výdrž na jedno nabití, nízká hmotnost a kompaktní rozměry jsou jenom špičkou ledovce jménem LG L90, které zaujme také nízkou cenou.

Hardware: Snapdragon 400 postačí

LG L90 nabízí na svojí cenu vcelku výkonný procesor, který je součástí SoC Snapdragon 400. Procesor je totiž čtyřjádrový na frekvenci 1,2 GHz a sekunduje mu grafický akcelerátor Adreno 305. Dohromady tvoří výborně fungující dvojici, která si v klidu poradí se všemi úkony systému, které jí LG L90 naservíruje. Dále můžete počítat s 1 GB RAM a 8 GB integrované paměti. Z paměti RAM budete mít k dispozici přibližně 300 až 400 MB pro vlastní použití. Integrovaná paměť vám nechá celkem 3,7 GB z původních 8 GB. Můžete si jí ale rozšířit pomocí microSD karty o dalších 32 GB a lze si tak aplikace nainstalovat na ní.

Snímky z benchmarků AnTuTu a Quadrant

Hardware si v kombinaci s qHD rozlišením poradí i s hrami, jako jsou Angry Birds Star Wars či Battle Gems. Náročné 3D hry jako Rival Knights a Real Racing 3 poběží také plynule, ale právě u Real Racing 3 je znát, že si telefon nastavil minimální detaily, aby udržel konstantně vyšší počet snímků za sekundu. V AnTuTu benchmarku si L90 připsalo 13 956 bodů a staví se tak spíše do průměru, který nikomu dech nevyrazí. Vysoký výkon však není to, proč si takovýto telefon budete kupovat a na standardní využití vám bohatě postačí.

Uživatelské prostředí: LG Optimus UI potěší

Systém bývá u takto levných telefonů často Achillovou patou a například telefony od Samsungu se svým prostředím TouchWiz nepodávají ideální výsledky. LG si z takovýchto případů bralo příklad a snažilo se jim vyvarovat. S radostí můžeme potvrdit, že se to LG povedlo a systém vás rozhodně nebude omezovat. Systém se vám navíc automaticky aktualizuje na verzi 4.4.2, což určitě potěší.

Domovská obrazovka

Telefon se dá odemknout několika způsoby, mezi kterými je kromě tlačítka a dvojitého poklepání na displej i takzvaný Knock Code, což je čtyř až osm klepnutí dlouhý kód, který vyťukáte na zhasnutý displej do čtyř oblastí ve vámi určeném pořadí. Poté dojde rovnou k odemčení telefonu, což je velmi praktické. Nemusíte totiž nejdříve aktivovat displej a poté například vyťukávat PIN kód nebo nakreslit gesto. Tuto funkci známe z vlajkových lodí výrobce, tedy modelů G2 a G3 a je dobře, že ji LG přineslo i sem.

Odemykací obrazovka

Samotné prostředí vám bude připadat velmi povědomě, a to hlavně díky klasickému rozmístění prvků. Na domovské obrazovce najdeme ve spodní části čtveřici ikonek, které se posouvají přes všechny plochy, a mezi nimi je i tlačítko, které vás dostane do seznamu aplikací. Domovská obrazovka samozřejmě podporuje widgety a složky, takže co se týče úprav domovské obrazovky, máte relativní volnost. Není to CyanogenMod, ale pro úpravy běžného uživatele postačí.

Domovská obrazovka

Vysouvací lišta nabídne přístup k rychlým přepínačům, mezi kterými je například Wi-Fi, data, GPS, nebo NFC. Dále můžete využívat takzvaných QSlide aplikací, které vám poskytnou menší okno s aplikací, kterou můžete libovolně přesouvat po displeji a pod nimi pracovat v jiné aplikaci. Například u kalkulačky se to opravdu občas hodí. Dále zde máme pojezd, kterým měníme světlost displeje a prostor pro notifikace. Pokud máte aktivní aplikaci QuickRemote, která vám díky infračervenému portu dovolí ovládat televizi, tak zde ještě budete mít k dispozici zmenšenou verzi ovladače a nemusíte tak otevírat aplikaci samotnou. To vše má za následek hodně velké nabobtnání lišty, která se tak může stát pro někoho nepřehlednou. Samotné notifikace, o které jde především, se totiž zobrazují skoro až v dolní polovině displeje, pod změtí toho všeho.

Vysouvací lišta skrývá mnoho nastavení

Zajímavostí je alternativní launcher Easy Mode, který zjednoduší prostředí telefonu na prakticky dvě obrazovky, na kterých máte to nejdůležitější. Rozložením tento design připomíná dálkový ovladač. Najdete na něm například klávesnici, zkratky k aplikacím, nebo tlačítko nastavení. Rozhodně jde o povedenou alternativu a potěší zejména technicky nezdatné jedince.

Easy Home launcher

Jinak nabídne prostředí klasické možnosti nastavení, jako je počet ploch, tapeta, obrázek zamykací obrazovky, zvukové profily nebo například možnost nastavit noční režim, který vám ztlumí jas displeje na minimální hodnotu mezi půlnocí a 6. hodinou ranní.

Diskuze ke článku
Frank
Ve srovnávací tabulce máte u LG L90 chybu ve velikosti interní paměti...
pawouczech
Bez diody, bez LTE, 1 Gb RAM.....
Jiří Onderka
Vyborny telefon.Baterka mi vydrží i 4 dny.Vřele doporučuji :-)
Ondřej
Pokud si pustím rádio, musím mít připojená sluchátka. Jde ale potom přepnout zvukový výstup do reproduktoru? Můj současný telefon to neumí a neskutečně mě to štve. A nyní i toto řadím mezi rozhodující funkce při nákupu nového telefonu :-D

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze