LG G7 ThinQ
recenze

LG G7 ThinQ

Povedená tuctovka
44

Naprostá špička mezi smartphony začíná mít pro rok 2018 ucelenou podobu. Aktuálně ji doplnilo i LG G7 ThinQ, tedy vlajkový model výrobce lákající na povedenou zadní stranu, kvalitní displej, výkonné vnitřnosti nebo duální fotoaparát. Dobrým zvykem u LG je také příjemná cena. Dokáže novinka od LG zatopit zavedeným velikánům?

Displej: superjasný

Již víme, že displej má výřez. V nastavení jej můžete částečně skrýt, či naopak postranní části výřezu různě zbarvit. Vše je v uvozovkách cool, ale výřez nikdy nezmizí. Smiřme se s tím. Samotný 6,1palcový IPS displej se totiž výrobci zatraceně povedl. Má jemné rozlišení 3 120 × 1 440 pixelů a obrovský rozsah jasu. Jas je celkově silná parketa novinky – chlubí se hodnotou 1 000 nitů. Displej je skvěle čitelný i na ostrém slunci. Nejvyšší hodnotu jasu jde totiž na pár minut speciálně navýšit a sluníčko proti LG G7 ThinQ nemá šanci. Stinnou stránkou je, že v daný moment se baterie extrémně vybíjí. Vybíjí se dokonce i tehdy, budete-li mít zapojenou nabíječku.

LG G7 ThinQ
Displej můžete mít s výřezem...
Displej je skvěle čitelný i na ostrém slunci.

Upravit si dále můžete podání barev a hodí se i zmenšení obrazu k jednomu z rohů. Co se rohů týče, lze upravit i míru jejich zaoblení. Potěší možnost odemknutí a uzamknutí telefonu poklepáním. Navzdory tomu, že jde o IPS displej, nechybí funkce Always-on, která dokáže informovat o zmeškaných událostech. Pakliže vám tento způsob oznamování nevyhovuje, nechybí ani klasické LED dioda, byť ji nelze nijak nastavit, pouze vypnout. O ochranu displeje se stará sklíčko Gorilla Glass, které bohužel škrábancům příliš dobře neodolává.

LG G7 ThinQ
...nebo „bez“ výřezu
Líbilo se nám
 • kvalitní displej
 • široký rozsah jasu
 • Always-on displej

Zvuk: jeden repráček a Boombox

LG svůj nejlepší telefon vybavilo jen jedním reproduktorem. Ten hraje extrémně nahlas a pomáhá mu funkce Boombox, kdy je vyšší hlasitosti docilováno celým tělem zařízení. Výsledkem je spíše nepříjemný pocit v ruce a rezonance. Dva klasické reproduktory LG rozhodně nahradit nedokázalo. Pro efekt si však můžete nechat rozblikat diodu do rytmu hudby, což působí vcelku dobře. Dále se můžete spolehnout na kvalitní výstup do sluchátek včetně Hi-Fi Quad DAC převodníku a velmi dobře hrají samotná dodávaná špuntová sluchátka. Poslech navíc probíhá skrze 3,5mm jack, což je dnes velké plus.

Líbilo se nám
 • hlasitá a poměrně kvalitní reprodukce
 • 3,5mm jack
 • velmi kvalitní výstup do sluchátek

Výkon hardwaru: spolehlivá špička

Vlajková loď nemůže zklamat hardwarem, takže buďte nároční. Procesor Snapdragon 845 a 4GB operační paměť vás nenechají na holičkách u jakékoliv hry. RAM telefon využívá stále z více než 80 %, za což chválíme. Pro vaše data je připravena 64GB interní paměť a slot pro paměťovou kartu. Po prvním zapnutí pro uživatele zbývá necelých 44 GB.

Benchmark testy
Líbilo se nám
 • dostatek paměti
 • špičkový procesor
 • podpora paměťové karty

Výdrž baterie: pouze šedý průměr

Baterii s kapacitou 3 000 mAh si sami nevyměníte. Výdrž totiž není tím, čím by se G7 ThinQ mohlo chlubit. Pohybuje se v tradičním intervalu ráno-večer, více nečekejte. Velmi záleží na úrovni jasu, kde se vyplatí nechat vše na automatické regulaci. Pakliže se ale nebudete chtít omezovat s konektivitou, nabíječku budete vyhledávat každý večer. Alespoň že baterii dobijete za hodinku a čtvrt. Novinka se může pochlubit i bezdrátovým nabíjením. To sice není tak rychlé, na druhou stranu jej oceníte ve chvíli, kdy telefon vykoupete a konektor bude dočasně vyřazen z provozu.

Při našem testu výdrže LG G7 ThinQ přehrávalo streamované video v kvalitě 1080p s potlačenými aktualizacemi po dobu 8 hodin a 27 minut.

Líbilo se nám
 • rychlé nabíjení
 • podpora bezdrátového nabíjení
Nelíbilo se nám
 • jen průměrná výdrž
Diskuze ke článku
Lukáš
Opět. Jinak vcelku hezký telefon zmrví vykousnutým displejem. Hnus.
Arny2
Telefon nevypadá špatně. Kdyby tam dali větší baterku, tak by udělali víc. Třeba výdrž zlepší nějaká aktualizace
Blue Sun
Blue Sun
To se tak člověk podívá na docela hezký telefon za pěknou cenu, řekne si "to by mohlo jít". A pak to začne... škrábající se sklo, slabá výdrž, nepřesvědčivý reprák, naprosto tragický foťák, nepřesvědčivá nadstavba systému... V tu chvíli jsou ty tisícovky navíc za Samsung či Sony rozumně utracené peníze. V tu chvíli radši vezme i Huawei, protože i ten bude lepší.
Asi ho taky vyvíjela teprve se učící umělá inteligence...
Pedro
Súhlasím s tým čo písal Shiimii, tiež ten mobil používam bez ochranného skla a púzdra a je bez jediného škrabanca, výdrž baterky je priemerná, teda cca 1,5 dňa používania, je to cca 5 hodín SOT, displej nádherný, fakt super, systém taktiež veľmi dobrý odladený, prehľadný, rýchly, aj zvuk boombox sa mi páči, podľa mňa to hrá veľmi dobre, hlavne keď sa mobil položí na stôl, tak zvuk je vážne skvelý, na pomery mobilu nadpriemerný. A foťák je super, hlavne širokouhlý. Z môjho pohľadu je zbytočné mať hoc aj tri foťáky, ako má Huawei, ale keď tam nieje jeden širokouhlý, tak to nemá význam. Ten širokouhlý je top. Pre mňa LG G7 je vážne výborný mobil. Každý má iný vkus, a ja sa nestotožňujem s tými negatívami ktoré recenzia vytkla mobilu. :) Ja by som iný fakt nechcel.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze