LG G4
recenze

LG G4

Důstojný nástupce
51

Rok se s rokem sešel a svou vlajkovou loď muselo obnovit také jihokorejské LG. A tak jsme se dočkali modelu G4, který pokračuje tam, kde předchůdce skončil. Ponechává sice vysoce jemný displej, vysoký výkon či kvalitní fotoaparát. Všechny dílky skládačky se však snaží vylepšit a stát se důstojným následovníkem. Dnešní recenze odhalí, jak se výrobce výsledek povedl.

Organizační funkce a GPS: přehledně a kvalitně

Začněme kalendářem, který pracuje s největším možným náhledem a tedy ročním. Měsíční náhled využívá displeje s jemným rozlišením a přímo v kolonkách s dny již vypisuje zadané události. Pokud máte do tří událostí za den, je vše vcelku přehledné. Při větším množství událostí je však již nutné využít jeden z podrobnějších náhledů. Týdenní náhled je však tradičně nepřehledný a volba tak padne na denní náhled či agendu. Při tvorbě nové události lze připojit i odkaz na dříve vytvořenou poznámku v samostatné aplikaci. Kalendář má také novou ikonku v hlavním menu, která je aktivní a vždy ukazuje aktuální datum.

Kalendář

Pokročilými funkcemi překypuje kalkulačka, avšak jen v momentě přetočení do horizontální polohy. Poté můžete využívat mocniny, odmocniny, goniometrické funkce, závorky či logaritmy. Samozřejmostí je několik opakovaných budíků, stopky, minutka či aplikace pro světový čas. V telefonu se dále nacházejí poznámky QucikMemo+, které lze zadávat vyťukáním textu, ručním psaním nebo pomocí fotoaparátu. Nechybí ani úkolovník či aplikace pro čtení, úpravu a tvorbu kancelářských dokumentů. K dispozici je také poměrně rozsáhlé formátování a úpravy textů tak budou hračkou. Výčet uzavřeme aplikací QuickRemote, která slouží k ovládání vaší televize a další elektroniky v domácnosti a pojí se s přítomností infraportu.

Fixace polohy pomocí GPS a GLONASS zabere bez asistence internetu zhruba 20 vteřin, což je slušná rychlost. S pomocí internetu se dostanete na čas okolo necelých 10 vteřin, avšak mnohdy polohu zjistíte v podstatě okamžitě. S GPS se samozřejmě pojí Google Mapy a Google Navigace, která dokáže při plánování trasy nabídnout alternativy, vyhnout se dálnicím či placeným úsekům a také na mapě zobrazit aktuální dopravní omezení, jako jsou uzavírky či výkopové práce. Nevýhodou je naopak nutnost být vždy on-line.

Google Mapy

Datové funkce a internet: vše, nač si jen vzpomenete

Špičkový telefon nemá sebemenší problémy s připojením k okolnímu světu. Začít můžeme například technologiemi GPRS, EDGE a pokračovat lze k HSDPA a HSUPA. LG G4 podporuje samozřejmě i LTE. Potěší zároveň informace, že si G4 poradí s pásmy 700 / 800 / 850/ / 900 / 1 700 / 1 800 / 2 100 / 2 600 MHz, tedy nejen s těmi, které u nás potřebujete. Do budoucna je G4 připravena dobře, neboť zvládá rychlost stahování až 450 Mb/s. Samozřejmostí je i Wi-Fi se standardy a/b/g/n. Příjem Wi-Fi je zcela bez problémů, LG G3 chytí signál i v místech daleko od vysílače.

S počítačem se můžete spojit prostřednictvím nového Bluetooth 4.1 nebo klasicky drátem, prostřednictvím microUSB konektoru. Počítat můžete rovněž s funkcí USB OTG. Snadno připojíte flashku nebo například počítačovou myš či klávesnici, což jsme vyzkoušeli a vše bez problémů fungovalo. Nutné je mít jen patřičnou redukci. Nikoho nepřekvapí přítomnost NFC, díky kterému můžete pouhým dotykem dvou telefonů posílat soubory, sdílet webové stránky nebo položku v obchodě Google Play, načítat tagy a hodí se také pro bezkontaktní NFC placení. Nesmíme opomenout již výše zmíněný infraport pro ovládání domácí elektroniky.

K prohlížení internetu je připraven prohlížeč Chrome. Je velmi svižný a práce s ním je příjemná. Praktické je rychlé přepínání mezi otevřenými okny. Postačí jen tah prstu z levého či pravého okraje displeje směrem ke středu. Využít můžete anonymní kartu, nebo si můžete nechat vynutit zobrazení desktopových verzí stránek. V nastavení si můžete vybrat hlavní vyhledávač. Komu nevyhovuje Google, snadno si zvolí Seznam, Centrum, Atlas či Bing. Samozřejmostí je pamatování hesel a jejich následná správa. Vhod jistě přijde i možnost zvětšení písma. Pokud však Chromu nemůžete přijít na chuť, dobrou službu vám udělá i nativní Prohlížeč z Androidu, který vyniká například možností otevření až 50 oken.

Diskuze ke článku
Hop
Chybí odolnost vůči vodě/prachu. Proč je to v recenzi u M9 v mínusech, ale tady ne ? Navíc, dle mého názoru nefotí na automatiku zrovna nejlíp, v tomhle se mi zdá lepší S6.
mrtvá žížala
ve foto testu G4 vs S6 vyhral popravu S6, G4 je neco jako S6, plny pitchovinek, ktere jen maj vytahnot love z penezenky, bohate staci S5 / G3.
Pecka
Konečně kvalitní recenze super děkuji.
N7610
Škoda že je nefunkční videopohled !!!

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze