LG G4
recenze

LG G4

Důstojný nástupce
51

Rok se s rokem sešel a svou vlajkovou loď muselo obnovit také jihokorejské LG. A tak jsme se dočkali modelu G4, který pokračuje tam, kde předchůdce skončil. Ponechává sice vysoce jemný displej, vysoký výkon či kvalitní fotoaparát. Všechny dílky skládačky se však snaží vylepšit a stát se důstojným následovníkem. Dnešní recenze odhalí, jak se výrobce výsledek povedl.

Multimediální výbava: potěší každého

Ani v případě LG G4 nezačneme multimediální funkce jinde než u hudebního přehrávače. Ten je zastoupen jak klasickou aplikací od Googlu, tak vlastní aplikací od LG, která nese název Hudba. Ta nabízí přehrávání dle ID3 štítků, běžných složek, dokáže se ale spojit i s vaší domácí sítí a případně také cloudovými servery. Praktické. Při přehrávání vidíte velký náhled coveru alba, máte možnost vše sdílet, případně skladbu vyhledat na serveru YouTube. Dostalo se také na ekvalizér, který kromě pěti přednastavených profilů nabízí i jednu pozici pro vás. Pokud vás omrzí vlastní skladby, můžete si naladit i FM rádio s RDS.

Hudební přehrávač

Video přehrávač v G4 je poměrně schopný, paradoxně ale nenápadný. V každém případě si pustíte videa ve formátu AVI, včetně kodeků DivX a Xvid, a MKV. Omezovat se nemusíte ani kvalitou, FullHD videa nečiní telefonu problémy a zvládne přehrát i videa v rozlišení 2 160p. Ještě větší radost vám udělá, že G4 zvládá externí české titulky. Video si můžete také zmenšit do malého okna a pokračovat v práci na telefonu, zatímco video se bude přehrávat.

Galerie je řešena poměrně tradičně. Nabízí dělení na obsah z telefonu, Picasy, zařízení v domácí síti a dalších cloudových služeb. Nechybí základní možnosti úprav obrázků.

V základní nabídce nehledejte žádné hry. Díky vysokému výkonu si však z obchodu Google Play můžete stáhnout jakoukoliv hru a vždy si ji zahrajete. Zcela plynule na LG G4 běží i náročná závodní hra Real Racing 3 při plných detailech. Místa je v telefonu díky 32GB paměti (reálně zhruba 22 GB) dostatečně. Komu by však přeci jen docházelo, jsou podproovány až 2TB paměťové karty, na které lze přesouvat i aplikace.

Telefonní funkce: přehledná klasika

Mezi telefonními funkcemi netřeba hledat něco inovátorského. Společné prostory sdílejí ikonky Telefon a Kontakty. Ty se dělí na pět záložek. Na první najdete prostor k vytočení čísla, na druhé protokoly volání, třetí je vyhrazena kontaktům, čtvrté vašim oblíbeným číslům a v páté se sdružují případně vámi vytvořené skupiny volajících. Adresář je provázaný se sítí Google +, ze které čerpá fotografie, s Facebookem ve výchozím stavu nikoliv. Zajímavostí je možnost si ke každému kontaktu kromě vyzvánění přiřadit také různobarevné blikání LED diody. Na výběr je devět barev. Můžete tedy rovnou poznat, od koho máte zmeškaný hovor, což je velmi praktické. Při zadávání nového kontaktu je pak samozřejmě možné vybírat, kam se má ukládat. Základem jsou tři volby – telefon, SIM karta a váš Google účet.

Kvalita hovoru je na velmi dobré úrovni, ani jedna strana neměla problémy se srozumitelností. Při hovoru se ke slovu dostávají také tlačítka na zadní straně. V tento moment je snad jediná chvíle na jejich obhajobu. Změna hlasitosti při volání je takto pohodlná. Zmínit můžeme i gesto automatického přijmutí hovoru, kdy telefon jen zvednete, čímž se utlumí vyzvánění, a když jej přiložíte k uchu, dojde k přijetí hovoru. Nově je nastavení gest přímo u hovorů a nikoliv ve všeobecném nastavení.

Zprávy a klávesnice: pohodlná tvorba

Tvorba jakýchkoliv textů probíhá na dotykové QWERTY či QWERTZ klávesnici. Přepnout však lze ve vertikální poloze na klávesnici alfanumerickou. Potěší, že LG využilo místo a dostalo se i na samostatný řádek s číslicemi. Každá klávesa pak obsahuje ještě druhotné znaky, což zrychluje proces tvorby textu. Nejčastěji používaná tečka s čárkou mají vyhraněné vlastní klávesy. Psaní je tedy pohodlné, potěší i odpočítávání napsaných znaků a také informace o počtu zpráv, do kterých se váš text rozdělí. Větší pohodlí zajistí i možnost přichytit klávesnici k levé nebo pravé straně tahem prstu po klávesnici daným směrem, klávesnici si můžete dokonce i zvýšit nebo si upravit zobrazená tlačítka.

O e-maily se stará klasická dvojice klientů – Email a Gmail. Nastavení je velmi snadné, pokud nemáte nějaký exotický e-mail, stačí zadat jen adresu s heslem a vše ostatní už zařídí sám telefon. V případě E-mailu si aktualizaci provádíte ručně nebo v navolených intervalech, přičemž nejkratší činí 5 minut. Zvolit lze také automatické stahování příloh, jste-li zrovna na Wi-Fi. Sociální sítě jsou zastoupeny klientem pro Google+. Nechybí ani chatovací aplikace Hangouts, kterou lze nastavit i jako výchozí aplikaci pro SMS zprávy.

Diskuze ke článku
Hop
Chybí odolnost vůči vodě/prachu. Proč je to v recenzi u M9 v mínusech, ale tady ne ? Navíc, dle mého názoru nefotí na automatiku zrovna nejlíp, v tomhle se mi zdá lepší S6.
mrtvá žížala
ve foto testu G4 vs S6 vyhral popravu S6, G4 je neco jako S6, plny pitchovinek, ktere jen maj vytahnot love z penezenky, bohate staci S5 / G3.
Pecka
Konečně kvalitní recenze super děkuji.
N7610
Škoda že je nefunkční videopohled !!!

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze