LG G2
recenze

LG G2

Návrat mezi elitu

Jihokorejské LG už má i na našem trhu špičkový telefon s těmi nejmodernějšími funkcemi, který se směle může rovnat s těmi úplně nejlepšími. V mnohém je i předčí. Dorazil vlajkový model G2, který může zaujmout velkým displejem s tenkými rámečky či špičkovou výbavou. Nejvíce se nám však zaryje do paměti tlačítky, která jsou nezvykle umístěna na zadní straně.

Datové funkce a internet

Špičkový telefon nemá sebemenší problémy s připojením k okolnímu světu. Začít můžeme například technologiemi GPRS, EDGE a pokračovat lze k HSDPA a HSUPA. LG G2 podporuje i LTE, což se s nástupem této nejmodernější sítě v ČR hodí. Samozřejmostí je i Wi-Fi se standardy a/b/g/n. Příjem Wi-Fi je zcela bez problémů, LG G2 chytí signál i v místech daleko od vysílače.

Internetový prohlížeč

S počítačem se můžete spojit prostřednictvím Bluetooth 4.0 nebo klasicky drátem, prostřednictvím micro USB konektoru. Počítat můžete rovněž s funkcí USB OTG. Snadno připojíte flashku nebo například počítačovou myš či klávesnici, což jsme vyzkoušeli a vše bez problémů fungovalo. Nutné je mít jen patřičnou redukci. Nikoho nepřekvapí přítomnost NFC, díky kterému můžete pouhým dotykem dvou telefonů posílat soubory, sdílet webové stránky nebo položku v Google Play, načítat tagy a hodí se také pro bezkontaktní NFC placení, které však zatím v České republice na rozdíl například od Samsungů nebo Sony nefunguje. Blýská se ale na dobré časy i v této oblasti.

K prohlížení internetu je připraven prohlížeč Chrome. Je velmi svižný a práce s ním je příjemná. Praktické je rychlé přepínání mezi otevřenými okny. Postačí jen tah prstu z levého či pravého okraje displeje směrem ke středu. Využít můžete anonymní kartu, nebo si můžete nechat vynutit zobrazení desktopových verzí stránek. V nastavení si můžete vybrat hlavní vyhledávač. Komu nevyhovuje Google, snadno si zvolí Seznam, Centrum, Atlas či Bing. Samozřejmostí je pamatování hesel a jejich následná správa. Vhod jistě přijde i možnost zvětšení písma. Pokud však chromu nemůžete přijít na chuť, dobrou službu vám udělá i nativní Prohlížeč z Androidu, který vyniká například možností otevření až 50 oken.

Závěrečné zhodnocení

LG se vrací a vrací se v plné síle, to můžeme říci rovnou. Pokud již někdo s LG nepočítal, šlo o unáhlené rozhodnutí. Nejnovější model G2 totiž dokáže řádně potrápit všechny špičkové modely konkurenčních výrobců. Silným argumentem pro LG bude cena, která startuje na necelých 13 000 Kč, což je méně než v případě většiny konkurentů.

Tah s tlačítky na zadní straně LG vyšel, ovšem jen částečně. O telefonu se v této souvislosti hodně mluví, telefon bezpečně poznáte, ale to je asi tak vše. Tlačítka na zadní straně nejsou pohodlná a věštíme tomuto řešení jepičí život. Navíc budou při rozhodování na stát na misce vah s nápisem zápor. Samotný vzhled telefonu je sázka na jistotu dnešní doby. Oválné tvary ještě stále táhnou a tenké rámečky jsou dneska „in“. Kdo je nemá, jakoby nebyl. Kladně hodnotím seskupení všech konektorů na spodní stranu. Méně nadšen jsem již pouze z jednoho reproduktoru.

Displej LG G2 je parádní. Velký, jemný, skvěle čitelný. Stejně se můžeme rozplývat nad fotoaparátem, který se povedl a produkuje kvalitní snímky. Pochvalu si zaslouží také výdrž, která je na dnešní dobu lehce nadprůměrná. Prostředí vzbuzuje jisté rozpaky. LG se za každou cenu snaží vyrovnat Samsungu. To už samo o sobě není nic dobrého, výrobce by měl přijít s vlastním směrem. LG se ale inspiruje nejen designem, ale také mnoha animacemi a především gesty. Těch je však méně než u domácího konkurenta. Navíc je celé prostředí mírně nedotažené a zasloužilo by ještě optimalizaci. Na druhou stranu nelze LG upřít snahu. Jde například o průhledné mini aplikace, případně značně modifikovatelnou lištu se systémovými tlačítky.

Zřejmě největším problémem po tlačítkách na zadní straně bude úložný prostor. Je ho žalostně málo. 10 GB nestačí. Telefon natáčí velkoobjemová videa, produkuje velké fotografie, zvládá ty nejnáročnější hry. Bohužel brzy zjistíte, že tato data není kam ukládat. Slot pro paměťovou kartu chybí a přitom po něm všichni volají.

Konkurence

Konkurentem číslo jedna bude Samsung Galaxy S4, který je designově velmi podobný. Hlavní výhodou Samsungu je slot pro paměťové karty, LG zase kontruje výkonnějším procesorem a v některých ohledech i lepším fotoaparátem. V ostatních ohledech jsou si oba stroje velmi vyrovnané. Samsung je nicméně o zhruba 1 500 Kč dražší.

Samsung Galaxy S4

Dalším konkurentem je HTC One. To LG zadupe hodnotnějšími materiály, mnohem lepším podáním zvuku z reproduktorů či lépe optimalizovanýmb prostředí. LG úder vrací větším displejem, výkonnějším procesorem či mnohem lepším fotoaparátem. Ani HTC nepodporuje paměťové karty, jenže jeho interní paměť je dvojnásobná. Cena je opět o zhruba 1 500 Kč vyšší.

HTC One

Svého konkurenta má také Sony. Vlastně má konkurenty dva. Prvním je Xperia Z, která výbavou LG G2 zdatně konkuruje. LG je sice výkonnější, lépe fotí, má lepší displej a pohodlněji se drží, nicméně Xperia Z je odolná a má slot pro paměťové karty. Cena Xperia Z je zhruba o 1 500 Kč níže než u LG G2. Sony však již stihlo vypustit lepší model, kterým je Xperia Z1, který nabízí stejný typ procesoru a jako bonus je stále odolná. Cenově je však Xperia Z1 o 4 000 Kč dražší, což je už citelný rozdíl. Tentýž případ platí pro Apple iPhone 5s a Nokia Lumia 1020. Oba jsou o mnoho dražší a nenabízejí FullHD displeje. Nokia však vévodí fotoaparátem, iPhone 5S třeba hodnotnými materiály či čtečkou otisků prstů.

Sony Xperia Z a Sony Xperia Z1
Vzdálení konkurenti: Apple iPhone 5s a Nokia Lumia 1020
lg-g2
Klady
 • příznivá cena
 • dobrá výdrž
 • FullHD video s 58 FPS
 • výkonný hardware
 • upravitelný panel se systémovými tlačítky
 • mini aplikace
 • povedený 13Mpx fotoaparát s optickou stabilizací
 • velmi kvalitní FullHD True IPS displej
 • rozumné rozměry
 • chytré funkce a gesta
 • kvalitní zvuk do sluchátek
 • výborná datová výbava
Zápory
 • tlačítka na zadní straně jsou nepraktická
 • drobné nedostatky v optimalizaci prostředí
 • kluzké plasty
 • absence paměťových karet
 • malá interní paměť
 • neumí vytvářet a editovat Office dokumenty
 • pomalejší GPS
Diskuze ke článku
stolc
Telefon by mal i potencial, ale ta mala pamet a integrovana baterka ho zabija.
Baterka by este isla prekusnut, ale 10GB volna pamet bez karet je sialene malo...
Noxius
preklikol som si rovno recenziu na baterku a až tam začal čítať :

- Opomenout třetí nevýhodou konstrukce LG G2

- Naopak pokud telefonu naložíte více, budete nuceni dobíjet každý večer, jeden telefon dá ale telefon až na výjimky vždy, výdrž lze tedy hodnotit jako dobrou.

. to čo sú za bludy preboha ? to po sebe ani nekontrolujete čo píšete ?
Andreas Deutscher
Andreas Deutscher
Boha jeho, proč , když někdo pochválí, se hned musí projevit nějaký troll a hanět? Po pravdě, četl jsem na mobilenet i lepší recenze, alei tak se sem rád podívám a vždy rád pochválím dobrou práci,protože pochvala je motor a dává druhým lidem chuť a motivaci do práce. A když budou mít motivaci, třeba se zlepší i to,co dnes není zcela dokonalé. Prudit umí každý. P.S. Která konkurence u nás je daleko před mobilenetem? Snad ne mobilmania? Já jen aby mi něco neuniklo.
appletractor
Jen je nechte hádat se,je to velká legrace
a zpestření po obědě.Ostatně,...uvítal bych nějakou Mobilenet klubovnu, kde by si to mohli dotyční pánové vyříkat ručně a my ostatní bychom je mohli nad zákuskem sledovat, např. přes novou G2.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze