Lenovo Z6 Pro
recenze

Lenovo Z6 Pro

Podařený comeback, nebo krok vedle?
47

Lenovo Z6 Pro je špičkově vybavený smartphone, který se chlubí kvalitním AMOLED displejem, čtveřicí fotoaparátů a extrémním výkonem. Rovněž cenovka 14 tisíc korun je více než konkurenceschopná a z telefonu na první pohled činí ideální volbu pro všechny, kteří vyžadují perfektní poměr cena/výkon. Došlo i na kompromisy, nebo lze nákup jednoznačně doporučit?

Displej: jedním slovem špičkový

Jedním z taháků telefonu je AMOLED displej s uhlopříčkou 6,39 palce, který se chlubí krásnými barvami i skvělým podáním černé. Navíc mu nechybí podpora HDR10 a u dolního rámečku můžeme najít optickou čtečku otisků prstů, která funguje velmi svižně a uživatel si může vybrat hned z několika efektů odemknutí. Na horní straně pak je kapkovitý výřez, v němž se ukrývá 32Mpx selfie kamerka. Rozlišení 2 340 × 1 080 pixelových bodů a výsledná jemnost displeje 403 pixelů na palec je zcela dostačující, stejně jako maximální či naopak minimální jas, který oceníte v noci, když jdete spát.

Lenovo Z6 Pro
Líbilo se nám
 • špičkové podání barev
 • svižná čtečka otisků prstů
 • skvělý maximální i minimální jas
 • dostatečná jemnost

Zvuk: nemá se zač stydět

Hlasitý reproduktor na spodní straně hraje poměrně hlasitě a ani kvalitou nezklame. Lenovo Z6 Pro má navíc jako jedna z mála vlajkových lodí stále 3,5mm jack, za což si zaslouží velký palec nahoru. Výstup do sluchátek je dostatečně hlasitý a nemohu si stěžovat ani na kvalitu. Můžete jej navíc upravit v nastavení zvuku, kde sídlí aplikace Dolby Atmos s několika různými režimy.

Lenovo Z6 Pro
Líbilo se nám
 • slušný hlasitý reproduktor
 • kvalitní výstup do sluchátek
 • aplikace Dolby Atmos

Výkon hardwaru: takřka nedostižný

Dostatek výkonu zajišťuje Snapdragon 855 spolu s 8 GB operační paměti typu LPDDR4X, díky čemuž si můžete bez obav zahrát na plné detaily jakoukoliv hru. Výsledek potvrzuje i AnTuTu, kde telefon nasbíral přes 400 000 bodů. Zcela dostačující je pro většinu uživatelů rovněž 128GB úložiště, ze kterého zůstane po zapnutí dostupných přibližně 110 GB. Úložiště lze navíc rozšířit až o 1TB paměťovou kartu typu microSD.

Líbilo se nám
 • špičkový výkon
 • možnost rozšířit úložiště až o 1 TB
 • RAM typu LPDDR4X

Výdrž baterie: jeden den s přehledem

Nabíjení bez problémů obstará dodávaný 27W adaptér. Telefon lze však překvapivě nabíjet pouze 18 W. Na rozdíl od iPhonů, kdy je většina modelů dodávaná s adaptérem, který zdaleka nenaplňuje potenciál nabíjecího výkonu zařízení, se tak Lenovo rozhodlo přibalit adaptér výkonnější, než je potřeba. Jde o poměrně nevídaný krok, který lze hodnotit spíše pozitivně. 4 000mAh baterie s přehledem zvládne jeden den, ale při střídmějším používání klidně i déle. S výdrží jsem tak byl spokojen. Telefon ovšem nepodporuje bezdrátové nabíjení, což zcela nekoresponduje s možností „zvuky bezdrátového nabíjení“, kterou najdete v nastavení.

Míra nabití baterie Čas nabíjení
  10 % █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 6 minut
  20 % █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 12 minut
  30 % █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 18 minut
  40 % █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 24 minut
  50 % █ █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ 31 minut
  60 % █ █ █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ 39 minut
  70 % █ █ █ █ █ █ █ ░ ░ ░ 47 minut
  80 % █ █ █ █ █ █ █ █ ░ ░ 58 minut
  90 % █ █ █ █ █ █ █ █ █ ░ 71 minut
100 % █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ 86 minut
Líbilo se nám
 • dostatečná výdrž
 • 18W nabíjení
Nelíbilo se nám
 • absence bezdrátového nabíjení
Diskuze ke článku
Loid
Lenovo? Krok vedle!
Khan
Ty jo... za Lenovo 14k. A bez NFC. Hodne stesti...
Jméno
Takže v podstate z portfólia Lenovo nie je žiaden telefón, ktorý by mal NFC, IP68, bezdrôtové nabíjanie a OIS? Teda žiaden konkurent pre súčasné vlajkové lode iných značiek?
Carda
Další nudloidní mobil s výřezem a bradou který má tak originální design jako 30 jiných mobilů :D

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze