Lenovo Yoga Tablet 2 8"
recenze

Lenovo Yoga Tablet 2 8"

Plnohodnotné Windows na cesty
16

Po záplavě levných tabletů s operačním systémem Android vždy rádi přivítáme změnu. Dnes recenzovaný Lenovo Yoga Tablet 2 nabídne dospělý operační systém Windows 8 v kompaktním provedení s praktickým stojánkem a hodnotným vzhledem. Jak si Yoga celkově vedla v našem testování si prozradíme nyní.

Navigace: dovede vás do cíle

Každému modernímu zařízení by neměl chybět GPS čip, Lenovo Yoga Tablet 2 tedy není výjimkou. Čip v tabletu je přesný, co se týče rychlosti fixace, počítejte zhruba se 30 vteřinami v případě studeného startu. Jakmile ale tablet jednou vaši polohu najde, nepustí ji. Cestu si můžete prohlédnout a naplánovat například v Bing mapách, které jsou součástí Windows. Stáhnout si ovšem můžete také kvalitnější HERE Mapy s možností uložení map celého světa do paměti a k prohlížení a navigaci off-line. 8palcový displej je v tomto případě skvělý pro automobilovou navigaci, problémem však může být zvýšená reflexivita. Tento neduh by však mohla napravit dokoupitelná antireflexní fólie za pár stokorun.

Mapy Bing

Konektivita a data: kde je LTE?

Lenovo Yoga Tablet 2 8'' with Windows bohužel neexistuje ve verzi se SIM kartou, proto je maximem Wi-Fi 801 b/g/n a samozřejmě také Bluetooth 4.0. Obě bezdrátové technologie fungují bez problémů, ovšem u Wi-Fi lze pozorovat trochu menší citlivost, než například u nedávno testovaného Lenovo Yoga Tabletu 2 Pro. Pod zadní krytkou je i výřez pro umístění SIM karty, ten je ovšem zaslepený, zde jde tedy jasně poznat, že Lenovo zkrátka změny v šasi neřeší a používá to stejné pro modely s i bez podporou SIM karty. Co se týče prohlížení internetových stránek, k dispozici je samozřejmě všem známý a milovaný Internet Explorer. Bez problému si však můžete sáhnout prohlížeč dle libosti, kupříkladu tedy Google Chrome, který funguje na jedničku.

Závěrečné zhodnocení: drobek na cesty

Zhodnocení Lenova Yogy Tablet 2 8'' with Windows je nakonec jednodušší, než se na počátku naší pouti zdálo. Menší úhlopříčka sice může působit jako problém, technologie AnyPen však posouvá tablet na další úroveň, díky které se běžně dostupná pera stávají moderními stylusy. U malého tabletu budete navíc většinu času trávit v moderním prostředí, které je pro malý displej optimalizováno. Největší strašák byl tedy zažehnán a ani po ostatních stránkách nemáme tabletu moc co vytknout. Alespoň ne v dané kategorii zařízení v ceně do 7 000 Kč.

Lenovo Yoga 2 (8\" Windows)

Plusy jsou zřejmé. Kvalitní konstrukční zpracování, polohovatelný stojánek, nadstandardní zvukový výstup a také jemný displej s funkcí AnyPen. Velkou výhodou je také operační systém samotný, který vás neomezuje v instalovaných aplikacích. A už to může být pro některé jedince dostatečná motivace k nákupu.

Tablet samozřejmě není dokonalý, mezi největší problémy můžeme zařadit zvýšenou reflexivitu displeje, chybějící HDMI výstup a také absenci LTE verze, která by se vzhledem k rozměrům, respektive snadné přenositelnosti, hodila. Za cenu 7 000 Kč se však jedná o konkurenceschopné zařízení, které se stává jak ideálním společníkem na cesty, tak také jako „moderním skicářem“ vašich nápadů. I zde ovšem nalezneme konkurenci, na kterou se právě teď podíváme.

Konkurence

Lenovo Yoga Tablet 2 10'' with Windows

Začneme konkurentem nekonkurentem, konkrétně Lenovem Yoga Tablet 2 10'' with Windows. Proč nekonkurentem je asi jasné, úhlopříčkou je tablet někde jinde, na druhou stranu by mohl být právě ideálním kandidátem pro ty, pro které je displej dnes testovaného Lenova příliš malý. Cena tabletu, i včetně klávesnice, je 12 000 Kč, displej nabídne stejné rozlišení a i využití je díky stejnému systému shodné. Zde tedy bude hrát roli především plánované využití tabletu.

Asus VivoTab Note 8

Pokud je pro vás prioritní otázkou cena, přesto ale nechcete přijít o dospělý operační systém Windows, nabízí se model VivoTab Note 8 (M80TA-DL001H) od Asusu. Za cenu okolo 3 600 Kč nabídne dospělý operační systém Windows 8.1, 2 GB paměti RAM, osmiplacový IPS HD displej a nebo také baterii s kapacitou 4 050 mAh. Rovněž potěší integrovaná paměť 32 GB s možností jejího dalšího rozšíření.

Asus VivoTab Note 8

Xiaomi MiPad, Sony Xperia Z3 Compact

Pokud nevyžadujete Windows, případně nechcete nakupovat tablet od méně známých výrobců, nabízí se jako alternativa operační systém Android. V této cenové kategorii lze pořídit poměrně zajímavé kousky. Jmenovitě můžeme zmínit Xiaomi MiPad s IPS QHD displejem a procesorem nVidia Tegra K1 za 6 500 Kč a nebo také špičkový a voděodolný tablet Xperia Z3 Compact od Sony. Za tu si však budete muset minimálně 2 500 Kč připlatit, shodně nabídne 8palcový FullHD displej.

Xiaomi MiPad a Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Apple iPad mini 2 Retina

Pokud pro vás Windows ani Android není to pravé, poohlédnout se můžete u Applu, konkrétně se nabízí výprodejový model iPad mini 2 Retina Wi-Fi 16 GB/32 GB za 8 000 Kč, respektive 9 000 Kč v případě vyšší varianty. Těšit se můžete na špičkový hudební výstup, excelentní displej s Retina rozlišením a také na optimalizovaný systém iOS 8. Tělo je z kovu, oceňujeme navíc také 7,5 milimetru tenký profil.

Apple iPad mini 2 Retina
lenovo-yoga-2-8-windows
Klady
 • odladěné prostředí
 • stereo reproduktory
 • nadstandardní výdrž baterie
 • praktický a variabilní stojánek
 • jemný displej
 • dospělý operační systém Windows 8.1
Zápory
 • horší kvalita fotoaparátu
 • odlesky displeje
 • menší displej nemusí být pro každého
 • v balení chybí USB OTG kabel
 • chybí HDMI výstup
Diskuze ke článku
Kensi Deeks Blye
Kensi Deeks Blye
Opět máte ozvěnu ve videu
Pietor
Už dlouho uvažuji o koupi tabletu s Windows.
Chci se zeptat buď autora recenze nebo uživatelů.
Jak je to s aktualizacemi systému a následným prostorem úložiště. Nezabere aktualizace systému nějaké místo, které poté nějak nesmaže či takhle?
Tzn. stačí 32 GB paměť nebo si mám najít tablet s 64 GB? Na doinstalování aplikací a následným aktualizací.
Doufám, že jsem to vysvětlil dobře a že mě pochopíte...:-)
teri
Jak můžete doporučovat tablet "na cesty", když nemá možnost mobilního datového připojení?!
Zdeny
Jinak se dívej i na procesor, určitě vem variantu co zvládá 64bit OS. Za humny je tu Win10, takže upgrade na 64bit OS se pak vyplatí

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze