Lenovo Yoga Tablet 2 8"
recenze

Lenovo Yoga Tablet 2 8"

Plnohodnotné Windows na cesty
16

Po záplavě levných tabletů s operačním systémem Android vždy rádi přivítáme změnu. Dnes recenzovaný Lenovo Yoga Tablet 2 nabídne dospělý operační systém Windows 8 v kompaktním provedení s praktickým stojánkem a hodnotným vzhledem. Jak si Yoga celkově vedla v našem testování si prozradíme nyní.

Fotoaparát: na detaily zapomeňte

Lenovo Yoga Tablet 2 nabídne 8Mpx fotoaparát bez přisvícení, ale s autofocusem a touchfocusem, světelnost objektivu je f/2,2, na fotografie ze zhoršených světelných podmínek to tedy úplně není. Čočka fotoaparátu se nachází na zadní straně, a to konkrétně v pravé části kloubu. Při klasickém držení jej lze i zakrýt a při focení je na to třeba myslet, na druhou stranu může stojánek dobře posloužit například při focení dokumentů. Prostředí aplikace fotoaparátu je maximálně jednoduché. V pravé části se pouze rozhodujete, zda budete fotit nebo natáčet FullHD video, vybrat si zde můžete i doprovodný režim panorama. Z dalšího nastavení (které se nachází ve spodní výsuvné liště) vyzdvihneme možnost úpravy expozice a nastavení časovače. Další možnost je převrácení obrazu na přední kameru s rozlišením 1,6 Mpx. Tím veškeré možnosti ve spojitosti s fotoaparátem končí.

Ukázkové fotografie v plném rozlišení

Už samotná nabídka možnosti úprav napovídá, že fotoaparát rozhodně nebude stěžejním prvkem v nabídce funkcí. A to se koneckonců potvrdilo i během našeho testu. Kvalita fotografií není špatná, pochválit můžeme věrné barvy a také ostrost, celkový dojem však kazí mizivé zachycení velkých ploch detailů (nejvíce viditelné u fotek stromů) a také sklony k přepalům. Nepotěší ani vcelku pomalé zaostřování scény a následné pořízení snímku. Lenovo tento neduh alespoň částečně eliminuje možností vybrat si „tu nejpovedenější“ fotografii. Po vyfocení a před samotným uložením se vám zobrazí nabídka zhruba 10 fotografií, z nichž můžete kruhovým jezdcem vybrat tu, co se povedla nejvíce (respektive, je nejostřejší a nabídne nejlepší barevné podání). V případě, že žádnou fotografii manuálně nevyberete, Lenovo uloží naposledy pořízenou fotografii. My bychom ocenili, kdyby Lenovo raději rychleji fotilo. Fotoaparát tedy můžeme doporučit na momentky z běžného života, případně pro upload na sociální sítě, na dovolenu si raději stále berte váš kvalitní fotoaparát, případně fotomobil.

Natáčet můžete i videa a to FullHD rozlišení s 26 snímky za vteřinu. Videa se ukládají ve formátu 3gp. I v tomto případe zpozorujeme šum, videa nejsou špičková, ale na běžné momenty postačí. Celkově se však kvalita zdá lepší, než u fotografií, zamrzí pouze absence byť jen softwarové stabilizace obrazu. Slow-motion režim bohužel chybí, to ovšem většina uživatelů stejně od tabletu ani neočekává

Lenovo Yoga Tablet 2 8'' Windows – testovací video, exteriér (1080p)

Multimediální a organizační funkce: slušná nadílka

Lenovo Yoga Tablet 2 with Windows nabídne plnohodnotný OS Windows, a tak můžete používat, případně doinstalovat, vše, na co jste zvyklí. V samotném prostředí samozřejmě již naleznete e-mailový klient, kalendář a kontakty, vše s možností synchronizace s Microsoft, Google i dalšími službami. Nechybí také předinstalovaný Skype a další užitečné Windows aplikace, například OneDrive a OneNote. Jejich výčet je dlouhý, další si můžete doinstalovat dle libosti. Jak jsme již zmínili, tento „prcek“ zvládne i hry pro běžné PC, počítat však musíte s ústupkem ve formě malého displeje a také s tím, že výpočetní výkon zkrátka nedostačuje na pokročilé 3D hry. Spíše tedy doporučujeme vybírat z moderních aplikací z Windows Store, které s menším displejem nemají problém.

Diskuze ke článku
Kensi Deeks Blye
Kensi Deeks Blye
Opět máte ozvěnu ve videu
Pietor
Už dlouho uvažuji o koupi tabletu s Windows.
Chci se zeptat buď autora recenze nebo uživatelů.
Jak je to s aktualizacemi systému a následným prostorem úložiště. Nezabere aktualizace systému nějaké místo, které poté nějak nesmaže či takhle?
Tzn. stačí 32 GB paměť nebo si mám najít tablet s 64 GB? Na doinstalování aplikací a následným aktualizací.
Doufám, že jsem to vysvětlil dobře a že mě pochopíte...:-)
teri
Jak můžete doporučovat tablet "na cesty", když nemá možnost mobilního datového připojení?!
Zdeny
Jinak se dívej i na procesor, určitě vem variantu co zvládá 64bit OS. Za humny je tu Win10, takže upgrade na 64bit OS se pak vyplatí

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze