Lenovo Vibe P1m
recenze

Lenovo Vibe P1m

Hezké, chytré a s dlouhou výdrží

Střední třída mnohdy znamená hodně muziky za málo peněz. Tohoto motta se snaží co nejvíce držet nové Lenovo VIBE P1m, které za částku jen nepatrně přesahující 5 000 Kč nabízí kvalitní displej, silnou baterii, povedené prostředí nebo takřka maximální výbavu. Povede se Lenovu zatopit konkurenci?

Displej: tak to máme rádi

Nemáme příliš v lásce, když výrobce šetří na nevhodných místech. Takovým typickým nevhodným místem je displej. Na ten se uživatel dívá neustále. Naštěstí Lenovo nezklamalo a pětipalcový displej s IPS technologií obdařilo HD rozlišením. Výsledkem je jemné zobrazení (jemnost 294 PPI), pěkné a živé barvy, ale především výborná čitelnost za jakékoliv situace. Dostalo se také na čidlo regulující jas displeje, který je chráněn sklíčkem Gorilla Glass 3. Opomenout rozhodně nesmíme chytrou funkci, která sleduje, zda se na displej díváte. Pokud ano, displej nezhasne, i když uplynula nastavená doba a vy jste se například displeje ani nedotkli.

Lenovo Vibe P1m

Zvuk: známá klasika

Pouze jeden reproduktor příliš parády neudělá, ale do kladů lze zařadit, že je dostatečně hlasitý. Samotný zvuk je ale plechový a dosti jednotvárný. Hlasitý poslech hudby proto příliš ideální není a pokud hledáte telefon pro tyto účely, měli byste se porozhlédnout jinde. Výstup do sluchátek je pak již mnohem kvalitnější a i s dodávanými sluchátky uspokojí méně náročného posluchače.

Baterie a výdrž: snový ideál

Stran výdrže jsou v dnešní době telefony stále spíše jednodenní zařízení, a to jsme možná ještě optimističtí. Lenovo na to však šlo od lesa a model VIBE P1m vybavilo baterií s kapacitou 4 000 mAh. Dovedli bychom si samozřejmě představit i více, avšak i tato kapacita si zaslouží velkou pochvalu. Bez problémů s vámi telefon bude držet krok celé dva dny, a to i ve chvíli, kdy mu budete vcelku zatápět. Samozřejmě jej ale můžete vybít i za pár hodin – záleží na stylu používání. Dobrými tipy je nepřetržité hraní her či využívání on-line navigace. Důležité nicméně je, že s mírně úsporným chováním se dostanete i na tři dny výdrže, což je již velmi příjemná hodnota.

Baterie bohužel nejde vyměnit, byť na první pohled to vypadá jinak

Celkovou výdrž si můžete v okamžiku také prodloužit, k čemuž slouží přepínač na levém boku telefonu. Pokud jej přepnete do horní polohy, prostředí se během jedné vteřiny přepne do černo-bílého zobrazení, omezí se konektivita a znepřístupní většina funkcí. Wi-Fi nicméně můžete zapnout a zavítat na internet skrz Chrome, případně na Facebook, ale jinam vás už telefon nepustí. K dispozici je pak ještě kalkulačka, kontakty a zprávy.

Úsporný režim

V našem testu výdrže při streamování videa (aktivní byla jen jedna SIM karta) se Lenovo VIBE P1m dostalo na čas 10 hodin a 31 minut, čímž zastínilo konkurenci. Například Huawei P8 Lite vydržel 7 hodin a 55 minut a Lumia 640 dosáhla na čas 10 hodin a 1 minuta. Nabití velké baterie zabere nějaký čas, na 80 procent počítejte s 1 hodinou a 54 minutami. Úplné nabití potrvá 2 hodiny a 37 minut.

Závěrem je tu ještě jedna perlička, která někoho může pobavit a jiného rozzuřit k nepříčetnosti. Zadní kryt je u tohoto modelu odnímatelný, abyste se dostali ke slotům pro SIM karty a paměťovou kartu. Po sundání krytu vidíte i baterii, dokonce byste ji mohli i vyjmout, ovšem nebýt nálepek od výrobce, na kterých je varování, že baterii vyndat nesmíte. Jaký to má důvod, je záhadou.

Diskuze ke článku
Janek
Už bych asi nedával jako zásadní nedostatek nevyměnitelnou baterii - cena originálních baterii je občas mimo a kupovat přímo u číňanů je sázka do loterie. Už sposta lidí tahá sebou power banky, které obslouží i tablet, chytré hodinky ...
Kuba
Proč video netočil Michal,ale Martin?
Tom
Softwarově je na tom bídně. Neumí řadit kontakty podle příjmení...
Jan Schejbal
Jan Schejbal
Velká konkurence je pro tenhle telefon podle mě také Meizu M2.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze