Lenovo K9
recenze

Lenovo K9

Návrat, který stojí za to
16

Od levných smartphonů nešlo nikdy čekat zázraky. Postupem času se však vypracovaly do pozice schopných zařízení, která uživatelům nabídnou velké displeje a základní vstup do světa chytrých telefonů. Nové Lenovo K9 přidává sympatický vzhled, hned čtyři fotoaparáty a dokonce i moderní USB-C konektor. To vše v balíčku za necelé tři tisíce korun.

Displej: potěší velikostí i kvalitou, méně pak jasem

Čelní strana připomíná smartphony z období před zhruba dvěma lety. Displej je sice protáhlý, ale nemá žádný výřez ani průstřel, což si pochvalujeme. Rámečky nejsou nijak extrémní. Samotný IPS panel má 5,7 palce a HD+ rozlišení. K dispozici je automatická regulace jasu, ale její funkčnost není ideální. Důležité však je, že displej vykazuje velmi dobrou čitelnost venku i z ostrých úhlů. Nad zobrazovačem bdí poměrně velká informační LED, která zeleným poblikáváním upozorňuje na zmeškané události.

Lenovo K9
Líbilo se nám
  • slušný a dostatečně velký displej
  • dobře viditelná dioda
Nelíbilo se nám
  • problematický jas displeje

Zvuk: obyčejná klasika

Po zvukové stránce vás Lenovo K9 nijak zásadně nepřekvapí. Zvukové průduchy jednoho reproduktoru jsou na spodní hraně. Určitě jej nepřeslechnete, ale na poslech hudby primárně určen není. Dodávaná šputnová sluchátka pak dobře poslouží všem nenáročným posluchačům.

Lenovo K9

Výkon hardwaru: základ splněn

Lenovo model K9 osadilo osmijádrovým procesorem Helio P22 od MediaTeku a k němu připojilo 3GB operační paměť. Sestava mírně nadprůměrná, co se nižší třídy týká. Výkonu má telefon skutečně dostatek na všechny běžné operace a většinu her. Problémy jsou samozřejmě s těmi náročnějšími. Pro vaše data je připravena 32GB interní paměť, ze které je po prvním zapnutí k dispozici přibližně 23 GB. Naštěstí se však nabízí i slot pro paměťovou kartu.

Benchmarky
Líbilo se nám
  • slušná interní paměť
  • solidní výkon

Výdrž baterie: překvapivě slušná

V útrobách telefonu se nachází baterie o kapacitě 3 000 mAh, což je slušná nadílka pro levný telefon s nepřerostlým displejem. Ve výsledku tak Lenovo K9 nabíjíte obden, při středně náročném využívání, kdy je jas displeje po většinu času na nejvyšší hodnotě a neomezujete konektivitu k internetu. Samozřejmě při hraní her či navigaci lze baterii vybít i za několik hodin. Nabití není extra rychlé, jak je dnes obvyklé, ale běžné a spíše zdlouhavé. Z úplně vybité baterie se na 100 % dostanete za 2 hodiny a přibližně 10 minut.

Lenovo K9
Líbilo se nám
  • dobrá výdrž
Nelíbilo se nám
  • pomalé nabíjení
Diskuze ke článku
xD
Hezké mínusy :D
Lolek
Kopíranti
Štěpán
Nerad šťourám, ale kde je ten videopohled? Nějak se mi jej nepovedlo najít. Pouze testovací video.
Štěpán
Ale abych jen nerejpal, musím uznat v té modré je to vzhledově opravdu pěkný telefon.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze