Huawei Watch GT2
recenze

Huawei Watch GT2

S elegancí sobě vlastní
36

Hledáte chytré hodinky s opravdu dlouhou výdrží, se kterými můžete sportovat na suchu i ve vodě? Pak by vaší pozornosti neměly utéct nové Huawei Watch GT2, které výše zmíněné splňují a navíc se chlubí špičkovým displejem s bezrámovým ciferníkem nebo novým čipsetem Kirin A1. Jaké jsou mé dojmy z hodinky vám prozradím na řádcích níže.

Sportovní a zdravotní funkce: poradí i motivují

Sportovní nadšenci mají k dispozici hned 15 druhů cvičení, mezi kterými nechybí ani triatlon, cyklistika či plavání v bazénu nebo na otevřené vodě. V takovém případě přijde vhod i zabudovaná GPS, která zaznamená trasu a následně ji vyexportuje do aplikace Huawei Health. Hodinky snímají množství, pro sportovce i laiky, zajímavých informací a nabídnou opravdu podrobné statistiky (viz screenshoty níže). Huawei Watch GT2 však mohou být i zajímavým tréninkovým nástrojem pro běžce, neboť podporují celkem 13 různých druhů běžeckých kurzů. V praxi to vypadá tak, že po spuštění daného kurzu vás hodinky upozorňují nejen skrze displej, ale také hlasovými pokyny. U běžeckého kurzu jsem tak byl například upozorněn nejen na to, pokud jsem se nenacházel v optimální tepové frekvenci, ale také, pokud jsem měl těžký dopad na patu, který se může negativně projevit na zdraví vašich kloubů. Obdobně jako u volání byla i tentokrát hlasitost dostatečná, a pokud byste neslyšeli, vždy můžete přiblížit hodinky blíže k uchu.

Huawei Watch GT 2
Senzor EKG se pravděpodobně objeví až v příští generaci.

Co se mi líbilo, jsou také poměrně detailní informace o sportovních aktivitách zobrazené přímo na hodinkách, takže nemusíte spoléhat pouze na přidruženou aplikaci a údaje v ní uložené. Stejně tak jsem byl spokojen se snímáním tepové frekvence, které jsem měl zapnuté nepřetržitě, či měření kvality spánku, které správně zaznamenalo čas vstávání, ale i čas, kdy jsem šel spát. Funkce měření stresu pak vychází z vaší tepové frekvence. Pro správnou kalibraci se vás však hodinky nejprve zeptají na sérii otázek, aby otestovali, jak na ně reagujete pomocí měření tepu. Pokud chodíte plavat, můžete se těšit na automatickou detekci stylu plavání, počet temp, SWOLF, ale i další údaje. Se sportovními a zdravotními funkcemi jsem byl spokojen a nic mi nescházelo. Škoda snad pouze chybějícího senzoru EKG, který však stále u mnoha výrobců (i přes schopnost měřit EKG) nefunguje kvůli čekání na potřebná povolení. Třeba se tak EKG dočkáme v další generaci Watch GT.

Líbilo se nám
 • podrobné statistiky o sportovních aktivitách i kvalitě spánku
 • užitečné běžecké kurzy s virtuálním trenérem
 • rychlé a spolehlivé měření tepu, a to i pod vodou
Nelíbilo se nám
 • senzor EKG by mohl přijít vhod

Zhodnocení: nelze než doporučit

Huawei Watch GT2 jsou podle mého názoru skvělou volbou pro všechny, kteří holdují sportu a vyžadují dlouhou výdrž. Nabízí totiž množství podařených sportovních funkcí, vodotěsnost do pěti atmosfér, špičkový displej a stačí je nabíjet dvakrát do měsíce. Nespornou předností je pro mě osobně i vzhled, který se opravdu povedl a hodinky vypadají elegantně. Mezi zápory se řadí absence možnosti doinstalovat aplikace či alespoň větší propojení se Spotify či podobnou službou a některým možná bude chybět i EKG. Hodinkám by slušela také možnost bezkontaktního placení. Přidání senzoru EKG a dalších funkcí by však zároveň mohlo vést ke znatelnému snížení výdrže, která je jednou z předností. Menší nedostatky vykompenzuje rovněž cena, která na českém trhu činí necelých šest tisíc korun.

Huawei Watch GT 2

Konkurence

Mezi konkurenci můžeme zařadit Samsung Galaxy Active2, které mají rovněž velmi podařený displej a nechybí jim ani možnost nainstalovat aplikace. Navíc disponují schopností měřit EKG, kterou však v současnosti nevyužijete. Oproti Watch GT2 stojí zhruba o dva tisíce korun víc, jejich výdrž je však značně menší.

Samsung Galaxy Watch Active2 44mm

Rozměry44 × 44 × 10,9 mm, 30 g
DisplejAMOLED, 1,4" (360 × 360 px)
Fotoaparát
ProcesorSamsung Exynos 9110, 2×1,15 GHz
PaměťRAM: 768 MB, úložiště: 4 GBne
Akumulátor340 mAh

Majitelé iPhonů mají pravděpodobně jasno a sáhnou po Apple Watch. Poslední generace se chlubí podporou EKG a konečně dostala i režim Always-On. Pořizovací cena je však oproti Huawei Watch GT2 přibližně dvojnásobná a výdrž baterie několikanásobně horší.

Apple Watch 5 44 mm

Konstrukce40 × 30,4 × 10,7 mm, 36,5 g, odolnost: ano
Pásekkožený, kovový, umělý, vyměnitelný: ano
DisplejAMOLED, 1,57" (448 × 368 px)
SystémwatchOS, kompatibilní s: iOS
KonektivitaBluetooth: 5.0, NFC
Akumulátor? mAh, nabíjení: bezdrátové

Pravděpodobně hlavní konkurencí jsou Amazfit GTR od Xiaomi, které se chlubí dokonce ještě o několik dní delší výdrží a stejně velkým AMOLED displejem s nepatrně horší jemností. Do karet jim hraje také fakt, že jsou oproti Watch GT2 přibližně o tisíc korun levnější.

Xiaomi Amazfit GTR 47mm

Rozměry47,2 × 47,2 × 10,8 mm, 36 g
DisplejAMOLED, 1,39" (454 × 454 px)
Fotoaparát
Procesor
PaměťRAM: 16 MB, úložiště: 40 MBne
Akumulátor410 mAh
huawei-watch-gt-2Maratonec
Klady
 • špičkový displej
 • nadprůměrná výdrž
 • velké množství sportovních i zdravotních funkcí
 • povedený design
 • odolnost displeje vůči poškrábání
 • vodotěsnost
 • přítomnost reproduktoru s mikrofonem
Zápory
 • uzavřený operační systém
 • chybí EKG
Diskuze ke článku
Petr
Dají se sportovní aktivity z Health vyexportovat do souboru / Endomonda / Stravy? Bez toho opět pro sport nepoužitelné, nemají placení, nepůjde navigovat a nic, protože se nedají doinstalovat aplikace, takže ve výsledku obyčejný náramek s designem hodinek, trochu málo.
Marek
Super hodinky. Ten design je moc hezký, jen skoda té velikosti, která se mi zdá už moc. Jinak NFC je skoda, ze tam není, protože ho mají jen Garmini nebo předražený Apple. Ještě Fitbit tedy, ale ten nedělá pořádně hodinky, co se funkcí týče. To stejné skoro platí u EKG. Jinak mě u hodinek mrzí, ze nejde odpovědět na notifikace, což možná vyřeší nějaká aktualizace a taky nemožnost doinstalovani aplikaci.
Tomáš
No doufejme, že budou lepší než první GT. Ty mají sice super výdrž 22 hodin měření výkonu při nepřetržité tepovce i gps, ale nezvládnou tyto výkony alá horský ultra 20 hod plus už nikam přenést :-( Prý moc velký objem naměřených dat...
Porky
Takže si priplatim a beru Apple Watch. Sice vydrží méně na jedno nabití, ale tyhle od Huawei vlastně nic neumí.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze