Huawei Watch GT
recenze

Huawei Watch GT

Tak trochu paličaté hodinky
11

Proklestit si vlastní cestu v segmentu nositelné elektroniky se pokouší Huawei se svými nejnovějšími chytrými hodinkami Watch GT. Vypadají klasicky a pohledně, mají kruhový displej a poměrně lákavou cenu pod hranicí 6 tisíc korun. Čínský výrobce však nasazuje vlastní operační systém, na kterém schopnosti hodinek stojí i padají. Zaznamená Huawei úspěch, nebo vešlo do slepé uličky?

Sportovní funkce: Watch GT připraveny

Pokud Huawei své hodinky cílí na nějakou skupinu uživatelů, budou to sportovně ladění jedinci. Pro jejich účely je přichystáno speciální menu, do kterého se lze dostat stiskem spodního tlačítka. Kromě obligátního monitoringu chůze nechybí běh, horská turistika, jízda na kole či rotopedu nebo plavání. S odolností do 5 ATM můžete plavecké styly trénovat kdekoliv. Konkrétně u plavání si vyberete, zda plavete uvnitř či venku. V případě bazénu si lze nastavit jeho přesnou délku. Jakmile hodinky ponoříte pod vodu, dojde k deaktivaci displeje i měření srdečního tepu.

S hodinkami se nemusíte bát vody

V případě běhání a cyklistiky se spolehnete na vcelku přesnou GPS, kterou jsem již mínil. Při sportovní aktivitě navíc nemusíte vůbec sahat na displej zařízení. Pro zobrazení klíčových informací vám stačí jen spodní tlačítko, pomocí kterého přepínáte obrazovky, kde zjistíte váš čas, vzdálenost, spálené kalorie, srdeční tep a podobně. Spodní tlačítko je vůbec velice šikovné. Teoreticky lze sportovní aktivitu spustit jen jeho trojnásobným stiskem.

Huawei Watch GT

Lze využít také funkce trenéra, respektive cvičebních výzev, které jsou v hodinkách připraveny. K dispozici jsou čtyři lekce, které se liší svou obtížností. Vždy počítejte s rychlejší chůzí a během. S pomocí trenéra můžete po čase zdokonalovat své výsledky.

Na sportovní aktivity jsou hodinky připraveny dobře a méně náročným uživatelům budou vyhovovat. Skuteční sportovci však budou postrádat širší propojení s dalšími aplikacemi, což již zmíněný Google Fit opravdu nezachrání.

Líbilo se nám
 • spolehlivé měření tepu může běžet neustále
 • několik speciálních režimů
 • asistent v podobě trenéra
Nelíbilo se nám
 • žádné doplňující aplikace

Zhodnocení a konkurence: jen výdrž to nezachrání

Jak správně tušíte, výdrž hodinek vše nespasí. To bychom pak spokojeně používali klasické mechanické hodinky a ty vydrží na baterii i roky. K čemu a pro koho jsou Huawei Watch GT za cenu 6 tisíc korun určené? Zaujmout by mohly uživatele, kterým nesedí Wear OS, chtějí zkusit něco nového a rádi se stanou pokusnými králíky bez – a to je podstatné – jasných vyhlídek do budoucna. Není totiž zřejmé, co s novým systémem Huawei plánuje a zda jej bude nadále rozvíjet. Vhod mohou přijít i skutečně sportovně aktivním jedincům, kteří ocení speciální režimy, GPSku, odolnost a výdrž. Těm však bude zřejmě chybět provázání na další služby.

Co Watch GT rozhodně nezvládnou je být onou prodlouženou rukou vašeho smartphonu. Telefon k sobě potřebují, ale možností mají ve výsledku pramálo. Ačkoliv se cena zdá být příznivá, konkurence nespí. Mezi tu rozhodně nelze počítat například Galaxy Watch od Samsungu či Apple Watch (3. či 4. generace). Například různé varianty Samsungů Gear S3 (Gear Sport) jsou aktuálně levnější a systém Tizen schopnější.

Samsung Gear Sport

Konstrukce42,9 × 44,6 × 11,9 mm, 50 g, odolnost: ano
Pásekkožený, vyměnitelný: ano (20 mm)
DisplejSuper AMOLED, 1,2" (360 × 360 px)
SystémTizen, kompatibilní s: Android, iOS
KonektivitaBluetooth: 4.2, ne, Wi-Fi, NFC
Akumulátor300 mAh, nabíjení: bezdrátové

Pokud chcete zůstat u Huawei, nabízí se starší model Watch W2. Vyjde sice o dva tisíce dráž, ale systém Wear OS nabízí nesrovnatelně více možností.

Huawei Watch 2 (2018)

Konstrukce45 × 48,9 × 12,6 mm, 57 g, odolnost: IP68
Pásekumělý, vyměnitelný: ano (20 mm)
DisplejPOLED, 1,2" (390 × 390 px)
SystémAndroid Wear, kompatibilní s: Android, iOS
KonektivitaBluetooth: 4.1, LTE, Wi-Fi, NFC
Akumulátor420 mAh, nabíjení: ?, doba nabíjení: 1:40 hodin
huawei-watch-gt
Klady
 • elegantní vzhled (verze Classic)
 • pohodlně se nosí
 • výměnný 22mm pásek
 • kruhový displej chráněný lunetou
 • kvalitní AMOLED displej
 • skvělá výdrž
 • rychlé nabití
 • kvalitní monitoring spánku
 • nepřetržité měření srdečního tepu
 • sportovní režimy
Zápory
 • nevyužité možnosti AMOLED displeje
 • horší optimalizace systému
 • málo vestavěných funkcí
 • nelze doinstalovat aplikace
 • nepřehledné notifikace
Diskuze ke článku
Lukáš
Bohužel, ale tohle je paskvil. Ač se mi vcelku líbí, tak tím svým systémem to absolutně pohřbili. Nejsou na to aplikace, má to omezené funkce a nikdo neví co s tím bude za rok. Tohle Huawei těžce neodhadl. Škoda, být tam wearos, tak objednávám. Takhle je to neprodejné.
Banrog
Neumí nic, ale zase to dokáží dlouho... Nechápu, proč tam není nějaký always on režim a také možnost stažení jiných ciferníků. Ty jejich jsou většinou směšné až odpudivé.
Radovan Smutný
Tyto hodinky jsem si koupil,omezené sportovní funkce mi nevadí, beru je jako doplňkovou funkci. Důležité je pro mě výdrž baterie a notifikace, což tyto smartwatch splňují. Kdyby šlo odpovídat na sms, byl by to vítaný bonus. Ovšem za mě to zabili vibrace, hodinky vibrují tak slabě, že to není na ruce cítit, ani při pevném utažení pásku. Škoda, hodinky jsem vrátil...
Koci
No nevím...své Gear S3 bych neměnil. Ale design velmi dobrý...

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze