Huawei TalkBand B2
recenze

Huawei TalkBand B2

Fitness náramek s překvapením
4

Do redakce nám na testování dorazil další kousek z kategorie wearables a je jím druhá generace zajímavého fitness náramku Huawei TalkBand B2. Přichází s moderním designem, atraktivními barevnými variantami a jedním esem v rukávu. Během okamžiku se totiž promění v Bluetooth handsfree.

Displej a baterie: hodinky nenahradí

Displej je asi největší slabinou Huawei TalkBandu B2. Sám o sobě je velmi šikovný, nabízí úhlopříčku 0,73 palce a rozlišení 128 × 88 pixelů. Je monochromatický a skrytý za zrcadlovým sklem, takže když je vypnutý, nelze jej v náramku odhalit. Naopak škrábance jsou však na zrcadlovém potahu vidět velmi dobře.

Huawei TalkBand B2

Skrze displej s vámi náramek komunikuje. Jeho výhodou je, že je dotykový a mnoho funkcí tak můžete ovládat právě skrze něj, případně pomocí ovládacího tlačítka na těle sluchátka. Na displeji vidíte ve výchozím stavu čas, datum, stav baterie a připojení Bluetooth a přejetím prstu pak můžete listovat mezi dalšími funkcemi, které si popíšeme ještě později.

Problém však nastává ve chvíli, když chcete náramek používat ve dne. Na displeji není vidět ani tečka! A to nemusí být ani zdaleka přímé slunce, stačí zkrátka běžný jasnější den a na displeji si nic nepřečtete. To byl hlavní důvod, proč jsem nakonec na levou ruku musel vrátit klasické hodinky a TalkBand B2 nosit pouze jako náramek na druhé ruce.

Co se týče baterie, tak ta má u TalkBand B2 kapacitu 90 mAh a podle výrobce by měla udržet náramek v pohotovostním režimu až 14 dnů nebo až 6 dnů při běžném používání. Na tuto hodnotu jsme se sice nedostali, ale výdrž je stále velmi solidní. Při běžném používání, kdy náramek měřil vše co umí a několikrát za den jsem využil funkce handsfree, se výdrž pohybovala bezpečně kolem 4 až 5 dnů.

Senzory: základní klasika

Zatímco samotný nápad s Bluetooth handsfree zabudovaném do fitness náramku je skvělý, sada senzorů je pouze základní. Máme zde klasický akcelerometr a šestiosý gyroskop. Kombinace těchto dvou senzorů pomáhá náramku rozeznat, jakou činnost právě provádíte a dokáže automaticky rozpoznat chůzi, běh nebo jízdu na kole.

Huawei TalkBand B2

Přesnost je velmi dobrá, gyroskop opravdu hodně pomůže s počítáním kroků a podobně, ale rozpoznání občas trochu pozlobí. Já jsem například strávil údajně několik minut jízdou na kole, i když si to vůbec nepamatuji. Možná jsem náměsíčný? Budu to asi muset ohlídat připínáčky kolem postele…

Bohužel mi na Huawei TalkBand B2 chyběl senzor srdečního tepu, který je vždy příjemným doplňkem podobných zařízení na ruku. Při běhání jsem si tedy musel vzít klasický hrudní pás. Co mne naopak potěšilo je funkce sledování spánku.

Aplikace, funkce a konektivita: vstávat a cvičit!

Jak přesně náramek rozpoznává fáze vašeho spánku bez monitoru tepu netuším, ale zdá se, že to funguje. Náramek rozpozná lehkou a hlubokou fázi spánku, čas kdy jste vzhůru i kdy usínáte a na základě těchto údajů vám sdělí hodnocení kvality vašeho spánku. Pomocí aplikace v telefonu si pak můžete nastavit i budík, kdy vás náramek probudí v určitém časovém úseku v lehké fázi spánku pomocí vibrací.

Kromě sledování spánku nabízí Huawe TalkBand B2 i mnoho dalších funkcí. Listováním pomocí dotykového displeje si můžete na displeji zobrazit datum a čas, počítadlo kroků, počet spálených kalorií, zjistíte jak dlouho jste spali a můžete si aktivovat mód tréninku, kdy vám náramek kromě kroků počítá také čas, který cvičení věnujete.

Důležitou součástí náramku je však také smartphone, respektive smartphony s operačním systémem Android 4.0+ nebo iOS 7.0+, pro které je dostupná aplikace Huawei Wear. Propojení obstarává klasicky Bluetooth, bohužel však ve starší verzi 3.0 a chybí také NFC, které by pomohlo párovat náramek s telefonem.

Aplikace Huawei Wear

Pomocí této aplikace můžete sledovat statistiky vašeho cvičení a především nastavovat všechny dodatečné funkce náramku. Například upozornění, když příliš dlouho sedíte – náramek vám po určitém čase sezení u stolu zavibruje a připomene vám, že se máte protáhnout. Osobně jsem to používal spíše jako upozornění, že se mám napít.

Nastavit si také můžete až pět upozornění s vlastním popisem, takže vás náramek může uvibrovat například ke každodennímu sledování Ulice… z okna vašeho domu samozřejmě. Potěší také možnost synchronizace se službami MyFitnessPal nebo UP by Jawbone a v iOS se dokáže propojit také s iHealth.

Aplikace Huawei Wear

Dlouhým podržením ovládacího tlačítka zobrazíte další funkce náramku. Například aktivujete viditelnost Bluetooth, ale šikovná je zejména funkce prozvonění telefonu. Pokud máte náramek spojený s telefonem a nemůžete telefon najít, tak jej pomocí této funkce můžete nechat zazvonit nahlas. Zmíním ještě funkci spouště fotoaparátu, která mi však na Androidu nefungovala, nicméně s iOS nebyl problém.

Kromě výše zmíněných funkcí však Huawei TalkBand B2 využívá propojení s telefonem k notifikacím, bohužel však pouze pro upozornění na hovory. Využívá pro to standardní handsfree protokol, skrze který si stáhne i váš seznam kontaktů, takže přímo na displeji poté vidíte, kdo vám volá. Pokud nemáte kontakt uložený, ukáže se vám samotné telefonní číslo. Pouhým vyjmutím sluchátka z kolébky pak hovor automaticky zvednete…

Stáhnout Huawei Wear

Google Play (zdarma) App Store (zdarma)

Diskuze ke článku
Petr
Predrazena cina, co si nenajde, krom asiatu, cilovou skupinu s touto cenou a spatnym zpracovanim a temer zadnym vyuzitim. Pro sportovce k nicemu a za moc (pouzivame profi k tomu urcene) a pro bezne lidi naramek za 6k z ciny?
trk
Takže je drahý, neměří tep a je ošklivý...děkuji nechceme
milcal52
Jestli běháte nebo jezdíte na kole nebo jen chodíte, náramek
vám změří vzdálenost, čas, zjistíte, kolik jste spálili
kalorií. Za celý den vám naměří, kolik jste ušli kroků.
Zjistíte, jak dlouho a kvalitně spíte, ráno vás probudí.
Pokud se třeba půl hodiny nehýbete, malý panáček na displeji
vám ukáže, že se máte rozhýbat.
Jednoduše s ním můžete telefonovat, poslouchat hudbu.
Speldoň
Jestli se ke mě dostane, tak ho zkusím porovnat s http://www.fitness-naramek.cz/fitness-naramky-c1/polar-loop-fitness-naramek-cerny-i1/ Ten byl zatím nejpřesnější v měření ujité vzdálenosti, když jsem ho kontoloval pomocí GPS v mobilu. Levná "čina" hrozně ujitou vzádlenost nadsazuje (klidně i 5x)

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze