Huawei P9
recenze

Huawei P9

Elegán s duší a výkonem

Před pár lety pro mnohé neznámý výrobce, nyní tahoun trhu, který se dere mezi ty nejlepší. To je Huawei, jehož ambice jsou v letošním roce ještě vyšší než loni. Důkazem je žhavá novinka P9, která útočí takřka na všechny smysly. Je krásná na pohled, působivá v ruce a špičkově vybavená. Povedlo se výrobci vyrobit telefon blížící se ideálu?

Závěrečné zhodnocení: neztratí se

Společnosti Huawei se v letošním roce podařilo vyprodukovat opravdu špičkový telefon, který výrazněji nezaostává na žádné frontě. Dokáže držet krok s téměř jakoukoliv konkurencí a pokud již někde mírně zaostává, vyvažuje svá drobná zaváhání nižší cenou. Design je jednoznačně pastvou pro oči a potěší všechny, kteří hledají poctivou práci a cit pro každý detail. Displej se sice nechlubí dechberoucím rozlišením, ale o jeho kvalitách nemůže být pochyb.

Novinka nás překvapila také zvukově. Po stránce výkonu neboří zaběhnuté pořádky a neatakuje absolutní špičku, avšak uspokojí i ty nejnáročnější. Prostředí těží z nejnovějšího Androidu a již takřka dospělé nadstavby od výrobce. Výsledkem je zajímavý koktejl, který sice nemusí sednout každému, ale nabízí spoustu možností a učebnicovou optimalizaci.

Fotoaparát je pak pomyslným tahákem, který při výběru nového smartphonu rozhodne a převáží misky vah ve prospěch Huaweie P9. Nabízí široké možnosti nastavení, rychlý chod i nadprůměrné výsledky. K dokonalosti však chybí optická stabilizace obrazu, která je částečně nahrazena duálním fotoaparátem.

Huawei P9

Pokud je již řeč o nedostatcích, můžeme zmínit chybějící bezdrátové nabíjení a někdo by jistě ocenil alespoň základní odolnost proti vodě či prachu. Zamrzela nás také jen průměrná kvalita video záznamu, kde bychom uvítali 4K rozlišení nebo alespoň vyšší snímkovací frekvenci u Full HD rozlišení.

Cena novinky startuje na 15 tisících korunách, což je na žhavou novinku s velmi dobrou výbavou velmi zajímavá částka a současně usnadňuje jisté nedostatky i odpustit.

Konkurence

Konkurencí může být loňský Samsung Galaxy S6, který nabízí například lepší fotoaparát, větší interní paměť či bezdrátové nabíjení a vyjde vás na stejné peníze. Na druhou stranu postrádá slot pro paměťové karty či novější USB-C konektor.

Samsung Galaxy S6

Zavařit by P9 mohla Xperia Z3+ od Sony se stereo reproduktory, větší interní pamětí a zvýšenou odolností. Huawei sice lépe fotí a je subjektivně o něco hezčí, ale zmíněná Xperia vyjde levněji.

Sony Xperia Z3+

Zaujmout by mohlo také HTC One M9, které je sice o zhruba tisíc korun dražší, ale výbavou velice blízké. Dominuje stereo reproduktory a rovněž stylovým vzhledem. Huawei však lépe fotí a má například USB-C konektor.

HTC One M9

Na přibližně shodné peníze vás vyjde třeba i Lumia 950 od Microsoftu. Nalákat vás může na AMOLED displej, bezdrátové nabíjení, lepší fotoaparát nebo alternativní systém Windows 10 Mobile. Výhoda Huaweie P9 je rozhodně na straně kvality zpracování.

Microsoft Lumia 950

Zbylí konkurenti, jejichž datum narození se datuje do roku 2016, jsou vždy dražší o několik tisíc korun, ale většinou nabídnou minimálně ještě vyšší výkon či zvýšenou odolnost jako v případě Samsungu Galaxy S7.

Samsung Galaxy S7

V každém případě však s Huawei P9 nešlápnete vedle. Uspokojí i náročnější uživatele, případně ty, kteří při výběru hledí na luxusní a současně reprezentativní vzhled.

huawei-p9
Klady
 • elegantní vzhled
 • špičkové dílenské zpracování
 • Tenké a lehké tělo
 • perfketní displej s množstvím nastavení
 • hlasitý a kvalitní reproduktor
 • dostatečný výkon i pro náročné aplikace
 • propracované prostředí
 • skvělá optimalizace prostředí
 • nadprůměrně kvalitní fotoaparát
 • konektor USB-C
Zápory
 • postrádá bezdrátové nabíjení
 • jen průměrná výdrž
 • chybí video ve 4K rozlišení
 • postrádá infraport
 • hodily by se stereo reproduktory
 • nenabízí FM rádio
Diskuze ke článku
Martin
Nemáte chybu v recenzi? Aplikace přece musí jít přesouvat na sd kartu. Závisí to na androidu a ne na telefonu přece?!
Milan Kutaj
Milan Kutaj
Čo za ceny to máte v tej tabuľke?
Len tak na rýchlo som prešiel Heureka.cz a ceny boli nasledovné:
LG G5 - cca 18 500Kč
Sony Xperia Z5 - cca 12 000Kč
Samsung Galaxy S7 - cca 15 500Kč
Apple iPhone 6S - cca 18 200Kč
Petas
Kdyz se divam na vydrz baterie tak nic moc teda. Na to, ze P9 ma 3000mAh baterku a jen FULL HD displej tak ma horsi vydrz nez S7, ktera ma rozliseni displeje 2K a celkove vykonejsi HW.

Horák Martin
Dobrý den, zajímalo by mě jak jsou velké ramečky na P9 oproti S7. Neberte v potaz, ale jen rámeček, ale i neaktivní černé pole na displeji. S7 má sice rámeček tlustější, ale kryje více to neaktivní černé pole a tak se zdá, že S7 je ve skutečnosti tenší co se rámečku týká.

Děkuji.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze