Huawei P9
recenze

Huawei P9

Elegán s duší a výkonem

Před pár lety pro mnohé neznámý výrobce, nyní tahoun trhu, který se dere mezi ty nejlepší. To je Huawei, jehož ambice jsou v letošním roce ještě vyšší než loni. Důkazem je žhavá novinka P9, která útočí takřka na všechny smysly. Je krásná na pohled, působivá v ruce a špičkově vybavená. Povedlo se výrobci vyrobit telefon blížící se ideálu?

Fotoaparát: hlavní tahák

Patrně vůbec největší důraz však Huawei letos klade na své fotoaparáty. Na zadní straně si ihned všimnete dvojice fotoaparátů a zřejmě i loga společnosti Leica, která na vývoji spolupracovala. Pro Huawei dodává samotný čip Sony, konkrétně jde o typ IMX286. Maximální rozlišení fotografií činí 12 megapixelů v módu 4:3 a 9 megapixelů při širokoúhlém formátu 16:9. Světelnost nicméně dosahuje jen papírově průměrné hodnoty f/2,2.

Huawei P9

Máme tu však dvě kamerky, přičemž ta hlavní zabírá klasické RGB spektrum barev a druhá je pouze monochromatická. Díky tomu fotoaparát zachytí více světla. S rychlým ostřením pomáhá i laserový autofokus. K dokonalosti po stránce výbavy bohužel schází optická stabilizace obrazu.


Duální fotoaparát na zadní straně budí pozornost

Zajímavostí jsou různé druhy ostření, které P9 sama využívá dle aktuální situace. Na krátkou vzdálenost a špatné světelné podmínky využívá superrychlé laserové ostření, v ostatních případech může díky dvěma objektivům zaostřovat i pomocí měření hloubky ostrosti nebo klasicky pomocí kontrastu. Pro zpracování snímků kombinací ze dvou čipů pak Huawei používá speciální koprocesor. Není bez zajímavosti, že zvládne zpracovat za vteřinu až 960 megapixelů.

Prostředí fotoaparátu

Huawei musíme pochválit za velmi rychlý start, ostření i focení. Pokud při vypnutém displeji zmáčknete boční klávesu pro regulaci hlasitosti dvakrát rychle za sebou, aktivuje se rychle displej, telefon zaostří a pořídí snímek. To vše většinou pod 1,5 vteřiny.

Prostředí je velmi přehledné a nastavení vyvoláte tahy prstem z levého či spodního okraje. K dispozici je několik různých módů jako například HDR či možnost výsledné snímky různě přeostřovat. Výsledky z fotoaparátu lze označit za výborné. Huawei P9 se zařazuje bez problémů mezi nejlepší fotomobily. Poskytuje věrné barvy, velmi dobrou úroveň detailů a dobře volí expozici. Postprocessing je citlivý, šum je velmi nízký a zachována je dostatečná míra detailů i při zhoršených světelných podmínkách.

Ukázkové fotografie z hlavního fotoaparátu

Ukázkové fotografie
Vlevo klasický snímek, vpravo snímek pouze ze sekundárního zadního fotoaparátu

Velmi slušnou kvalitu můžete čekat také od čelní selfie kamerky s 8 megapixely a možností vylepšení tváře v několika krocích.

Ukázkové fotografie z čelního fotoaparátu

Ukázkový snímek z čelního fotoaparátu

Aktualizováno: Po vydání recenze na telefon dorazila aktualizace, která zpřístupnila natáčení videa ve Full HD rozlišení a 60 snímky za vteřinu. Informace byla do recenze doplněna.

Záznam videa je o poznání chudší a zapomenout musíte na možnost 4K rozlišení. Vrcholem je Full HD záznam s až 60 snímky za vteřinu. Alternativu představuje zpomalený mód se 120 snímky za vteřinu, ale již jen v HD rozlišení. Přímo v telefonu si můžete upravit, jaké části poběží zpomaleně a které běžnou rychlostí.

Ukázkové videozáznamy

Huawei P9 (testovací video) – exteriér, 1080p, 30 FPS

Huawei P9 (testovací video) – exteriér, 1080p, 30 FPS

Huawei P9 (testovací video) – interiér, 1080p, 30 FPS

Líbilo se nám:

  • duální fotoaparát
  • podrobné nastavení
  • kvalitní fotografie

Nelíbilo se nám:

  • chybí optická stabilizace obrazu
  • postrádáme videa ve 4K rozlišení
Diskuze ke článku
Martin
Nemáte chybu v recenzi? Aplikace přece musí jít přesouvat na sd kartu. Závisí to na androidu a ne na telefonu přece?!
Milan Kutaj
Milan Kutaj
Čo za ceny to máte v tej tabuľke?
Len tak na rýchlo som prešiel Heureka.cz a ceny boli nasledovné:
LG G5 - cca 18 500Kč
Sony Xperia Z5 - cca 12 000Kč
Samsung Galaxy S7 - cca 15 500Kč
Apple iPhone 6S - cca 18 200Kč
Petas
Kdyz se divam na vydrz baterie tak nic moc teda. Na to, ze P9 ma 3000mAh baterku a jen FULL HD displej tak ma horsi vydrz nez S7, ktera ma rozliseni displeje 2K a celkove vykonejsi HW.

Horák Martin
Dobrý den, zajímalo by mě jak jsou velké ramečky na P9 oproti S7. Neberte v potaz, ale jen rámeček, ale i neaktivní černé pole na displeji. S7 má sice rámeček tlustější, ale kryje více to neaktivní černé pole a tak se zdá, že S7 je ve skutečnosti tenší co se rámečku týká.

Děkuji.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze