Huawei P40 Lite E
recenze

Huawei P40 Lite E

Odlehčení na druhou
12

Prim u Huawei aktuálně hraje řada P40, která se překvapivě rozprostírá přes celé portfolio. Nejlevnějším kouskem je právě P40 Lite E, jenž je odlehčeným verzí již odlehčené verze. Zní to složitě? Možná, ale ve výsledku není. Jedná se o mobil nižší třídy se zajímavým vzhledem, velkým displejem a třemi fotoaparáty. Vše ale bohužel kazí starý systém a absence Google služeb.

Displej: klasika s dírou

V případě displeje se zázraky čekat nedaly, plní tak jen nezbytnou nutnost dnešní doby. IPS panel je tedy dostatečně velký, úhlopříčka se zastavila na 6,39 palcích. Rozlišení je opět jen takové, aby zobrazovač nebyl na první pohled ošklivý. HD+ rozlišení ale bohatě stačí a běžnému uživateli nebude nijak překážet. V této cenové kategorii jde navíc o hodnotu zcela běžnou. Naopak chválíme za absenci výřezu, který byl nahrazen snesitelnějším průstřelem v levém horním rohu. Displej je dobře čitelný z ostrých úhlů, hůře již na slunci. Hodnota maximálního jasu prostě nestačí. Naopak v noci vás nijak oslňovat nebude a dobře funguje i automatická regulace.

Huawei P40 Lite E

O ochranu panelu se stará především výrobcem nalepená fólie, o odolném sklíčku se tentokrát Huawei nijak nezmiňuje. Kaňkou na kráse je absence informační diody i jakéhokoliv režimu, který by vás na zmeškanou událost dokázal upozornit.

Líbilo se nám
  • velká úhlopříčka
Nelíbilo se nám
  • slabý jas
  • chybí informační dioda

Zvuk: slyšet jej budete

Hlasitý reproduktor je na spodní hraně a dostává svému jménu. Při vyzvánění telefon rozhodně nepřeslechnete, reproduktor je totiž laděn spíše do výšek. To ovšem současně znamená, že na poslech hudby se příliš nehodí. Pro tento účel bude vhodnější využít sluchátka – klidně ta drátová, protože 3,5mm jack nechybí.

Huawei P40 Lite E
Líbilo se nám
  • 3,5mm jack

Výdrž baterie: den zvládne bez problémů

Uvnitř je baterie s kapacitou 4 000 mAh, což je velmi slušná hodnota. Při středně náročném využívání, samozřejmě s nepřetržitým internetovým připojením, vás P40 Lite E odmění minimálně celodenní výdrží. Dva dny již tak velkou jistotu nepředstavují, bude tak vždy lepší přes noc telefon nabít. Dodávanou 10W nabíječkou to trvá zhruba 1 hodinu a 50 minut.

Huawei P40 Lite E
Líbilo se nám
  • slušná výdrž

Výkon hardwaru: slušný

Huawei nasadil svůj osvědčený Kirin 710F, který doplnil 4GB operační pamětí. Na levný telefon jde o velice slušnou kombinaci zajišťující výkon pro všechny běžné potřeby i hry. Samozřejmě nejnáročnější tituly nemusí běžet zcela plynule, ale na náročné hráče tento telefon ani necílí. Naopak se nám líbí 64GB interní paměť, ze které je po prvním zapnutí zhruba 51 GB k dispozici pro vaše data. Pokud by vám to nestačilo, je k dispozici slot pro paměťovou kartu typu microSD až do velikosti 256 GB.

Benchmark test AnTuTu
Líbilo se nám
  • dostatek RAM
  • slušná interní paměť
  • podpora paměťové karty
Diskuze ke článku
#TFS
Dobrý den, přesně tento telefon mám už asi 14dní a doposud jsem nezjistil jak se dává widget na polochu? :D
Podržím prst na ploše a nic.... nic se neděje.. Tak ten telefon to neumí nebo jak? :D
Děkuji za odp.
Pesedm
Dočetl jsem to po:
"absence informační diody i jakéhokoliv režimu, který by vás na zmeškanou událost dokázal upozornit".
Pak jsem to vypnul.
Kedlub
Už děte do háje recenze na huawei jsou zbytečné bez goole služeb,tyto founy,již nikoho nezajímají natož aby je kupoval za ty peníze.
Tomáš
Už jste trapní s těmi recenzemi na telefony Huawei... Alespoň přiznejte, že Vás tento výrobce sponzoruje. Je to do očí bijící! Dodnes s údivem vzpomínám na cca 45 článků k telefonu Huawei Mate 30, o kterém díky Vám víme, v jaké vzdálenosti se od sebe nachází šroubky uvnitř přístroje, kolik prostoru zabírá základní deska nebo z kolika dílků je složený fotoaparát... Sice se telefon v ČR neprodává, ale víme to! Zadání od chlebodárce splněno. Už nyní se těším na další recenze zcela zbytečných telefonů. Tento web upadá stále hlouběji a hlouběji, škoda.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze