Huawei P10
recenze

Huawei P10

Duální evoluce
161

Nové vlajkové lodě od Huawei přicházejí na český trh a ambice mají vskutku vysoké, nuž posuďte sami: vylepšený duální fotoaparát Leica s portrétním režimem, vysoký výkon, rychlé nabíjení, krásné tělo nebo v neposlední řadě nová čtečka otisků prstů. Jak to funguje v reálu a co na to konkurence? To prozradí naše recenze, kde jako obvykle nechybí ani videopohled.

Datové funkce a konektivita: nezklame

Huawei P10 nepodporuje bezdrátové nabíjení, jinak si ale v konektivitě vede téměř bezchybně: NFC, USB-C, plná podpora LTE, Bluetooth 4.2 a Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac. Slot na SIM je navíc duální, ovšem pozor – musíte mít Dual Sim verzi, neb námi testovaný model je pouze single-SIM a tedy druhý slot lze využít pouze na microSD kartu. Propojit se můžete i kabelem, kde chválíme nasazení USB-C konektoru. Ve výsledku zamrzí snad jen absence infračerveného portu, jehož přítomnost by novince slušela.

K prohlížení internetu můžete využít předinstalovaný Google Chrome. Ten nabídne i synchronizaci s desktopovou verzí.

Líbilo se nám:

 • NFC
 • plná podpora LTE
 • USB-C

Nelíbilo se nám:

 • infraport by také potěšil

Závěr: Nezlomí mu cena vaz?

Huawei P10 představuje velmi povedený telefon. Čínský výrobce vyslyšel kritiku u P9 a vydal se tím správným evolučním směrem. Skvělý fotoaparát bude opět hlavním lákadlem, ale P10 se neztratí ani v oblasti výkonu či designu.

Huawei P10

Bez fotoaparátu by to skutečně nešlo. P10 fotí skvěle a především portrétní mód zvládá výborně. Hnidopichové sice chyby najdou, ale ani výrazně dražší iPhone 7 (portrétní mód navíc nabídne jen verze Plus) není stoprocentní a nebál bych se říci, že chyby jsou v případě Huawei méně závažného charakteru. Pokud se navíc při focení portrétu zadaří, tak máte fotografii hodnou tisku. Jste-li hračičky a focení vás baví, máte jasno.

Chválit musíme i za výkon, rychlé nabíjení nebo senzorovou čtečku otisků prstů s integrací androidích tlačítek. Líbí se nám také široká škála barev a kvalitní zpracování.

Ani P10 ovšem není dokonalá. V dané kategorii bychom rádi viděli zvýšenou odolnost, Always On displej nebo stereo reproduktory. Detailisté by samozřejmě chtěli ještě jemnější displej nebo lepší světelnost. Mohlo by se to sice hodit, ale zcela upřímně jsem po dobu testu neměl pocit, že bych cokoliv z toho potřeboval.

Huawei P10

Huawei si za svojí vlajkovou loď v podobě P10 řekne 16 tisíc Kč. Již nyní si můžete telefon přeobjednat, oficiální prodej začíná 31. března 2017. I když jsme na telefonu během testu neshledali žádný zásadní nedostatek, tak s ohledem na cenu se ještě Huawei pěkně zapotí. Chybu s modelem P10 sice neuděláte, ale jak se můžete přesvědčit níže, tak soupeři jsou v mnoha ohledech i lepší. P10 si vás tak musí získat, třeba fotoaparátem.

Konkurence

Za stejné peníze si můžete koupit Samsung Galaxy S7, zřejmě nejlepší fotomobil roku 2016, navíc nabídne Always On displej, bezdrátové nabíjení a voděodolnost. Pro P10 to bude skutečně silný konkurent. Nehledě na fakt, že ještě před oficiálním prodejem P10 v České republice bude představen model S8. Cena S7 tedy zřejmě klesne a P10 získá dalšího, byť zřejmě dražšího soupeře.

TIP: Recenze Samsung Galaxy S7 – člen ligy výjimečných

Samsung Galaxy S7

Velmi dobrý telefon na focení je také Apple iPhone. Huawei P10 ovšem velikostí displeje stojí přesně mezi oběma modely s nakousnutým jablkem ve znaku. V každém případě ale dokáže odpovědět cenou, protože i u 4,7palcového iPhonu si musíte doplatit aspoň 5 tisíc Kč.

TIP: Recenze Apple iPhone 7 – Vytěžené maximum

Apple iPhone 7

Konkurentem bude také nová vlajková loď od LG, G6. Ta sice nabídne 5,7palcový displej, ale vzhledem k poměru stran 2:1 a k maximálnímu využití přední strany jsou těla obou telefonů téměř stejně velká, přesněji model od LG je jen nepatrně větší. Voděodolnost nebo fotoaparát s lepší světelností… i zde to vypadá na těžký souboj. Cenu ale zatím neznáme.

TIP: První dojmy z nového LG G6, vlajkové lodi s tenkými rámečky

LG G6

S příplatkem 2 tisíce Kč lze mít také 5,2palcovou Sony Xperii XZ. Velmi dobrá výdrž, zvýšená odolnost nebo stereo reproduktory hovoří pro Japonce. Huawei P10 ovšem odpoví svoji nejsilnější zbraní – fotoaparátem.

TIP: Recenze Sony Xperia XZ – Důstojná následovnice řady Z

Sony Xperia XZ

Zapomenout samozřejmě nesmíme ani na předchůdce, tedy Huawei P9. Ten dokonce nabídne jeden velký benefit. Téměř ve stejném těle totiž nalezneme větší displej, konkrétně 5,2palcový IPS zobrazovač. I v tomto případě máme k dispozici duální Leica fotoaparát a kvalitní zpracování. P10 je ale evolučně dál, také ale stojí minimálně o 2 500 Kč více a se vstupem na český trh se tento cenový rozdíl možná ještě zvětší.

TIP: Recenze Huawei P9 – Elegán s duší a výkonem

Huawei P9
huawei-p10
Klady
 • čtečka otisků prstů zastupuje androidí navigační tlačítka
 • spolehlivá čtečka otisků prstů
 • rychlé nabíjení
 • dostatek výkonu
 • skvělý fotoaparát
 • dobře padne do ruky
 • kompaktní rozměry a možnost ovládat jednou rukou
 • hezký design
Zápory
 • horší světelnost fotoaparátu
 • výdrž baterie by mohla být lepší
 • chybí ambientní displej (Always On)
 • nemá zvýšenou odolnost
 • chybí stereo reproduktory
 • vyšší cena
Diskuze ke článku
ewfqewfwqef
mě přijde že huawei platí pr jako mourovatej. nebo že by porucha zraku hodnotících? telefon je docela hnusnej, chybí více minimalismu, je to poskládaný jako laciná plácačka. fotky na iphone 7 a galaxy s7 absolutně nemají, chybí detail, šum, úroveň galaxy s4-5. neřekl bych slovo ale pokud je to "neznačkový" číňan za 15 tisíc, jsou to vyhozený prachy. galaxy s6 je pod 10 tis, výrazně lépe fotí, lepší displej, zpracování, detaily jako tv-out, lehčí atd.
Dave
Za 16k mít telefon který je vzhledem mix iPhonu a Samsungu, nemá stereoreproduktory, výkon sice postačí ale letošní telefony ho předčí a pak foťák který se max dotahuje na loňskou konkurenci. Xperia XZ nebo Galaxy S7 ho strčí do kapsy a to jsou to loňské modely.
Tommy
Taky mi ten telefon prijde jako lonsky model. Neurazi, ale na vlajku 2017 je to proste malo...
valherru
A jak je to tedy s tou fólií na displeji, potažmo absencí oleofóbní vrstvy? Jestli tam opravdu chybí, bylo by to dobré zmínit. Byl by to spolu s nulovou voděodolností dodatečný hřebíček do rakvičky :)

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze