Huawei P smart 2019
recenze

Huawei P smart 2019

Namyšlený krasavec
46

Huawei se letos pokusí navázat na loňský úspěch v nižší střední třídě. K tomu má posloužit nová generace modelu P smart pro rok 2019. Nově je telefon celý lesklý, displej povyrostl a máme zde i větší interní paměť. Cena opět startuje na 6 tisících. Povede stejný recept k obdobně výborným výsledkům?

Displej: velké lákadlo

Na displej Huawei hodně vsází. Uznejte sami – 6,21palcová paráda s Full HD+ rozlišením dokáže zaujmout. Tentokrát se to už neobešlo bez výřezu, byť malého kapkovitého tvaru, který lze softwarově skrýt. Po skrytí se však jen prostor kolem výřezu podbarví černě a notifikační ikonky jsou stále vidět. Displej je kvalitní, dobře čitelný, s režimem pro ochranu očí a automatickou regulací jasu, která funguje spolehlivě a rychle. Výrobce na displej nalepil i ochrannou fólii, ačkoliv v našem případě ne zrovna rovně.

Huawei P smart 2019

Rámečky kolem displeje samozřejmě jsou, ale v rámci telefonu do šesti tisíc jsou velmi malé. Huawei nezapomněl ani na informační diodu. Jenže kam s ní? Nad displejem místo není, i reproduktor se musel vtěsnat do rámečku. Dioda tak má své místo překvapivě v prostoru pod displejem. Různobarevným blikáním vás upozorňuje na zmeškané události. Bohužel ji ale nelze nijak nastavit.

Huawei P smart 2019
Líbilo se nám
  • kvalitní displej
  • malé rámečky
Nelíbilo se nám
  • výřez v displeji
  • informační diodu nelze nastavit

Zvuk: standard

Hlasitý reproduktor nepřeslechnete, ale kvalitou příliš neoplývá. Pro potřeby vyzvánění však stačí.

Huawei P smart 2019

3,5mm výstup do sluchátek uspokojí všechny nenáročné posluchače, stejně jako dodávaná pecková sluchátka. Ta by ale přeci jen mohla hrát o něco hlasitěji. V hlučnějším prostředí již například mluvené slovo neslyšíte zřetelně.

Výkon hardwaru: průměrný výkon, slušná paměť

Pod kapotou se nachází průměrný procesor Kirin 710 spjatý s 3GB operační pamětí. Není to nijak oslňující kombinace, ale například na hraní her to stačí. Oblíbené PUBG spustíte na střední detaily, byť snímkovací frekvence ani v takovém případě není zcela ideální.

Benchmark testy

V benchmarku AnTuTu telefon dosáhl na takřka 130 tisíc bodů. Větší radost udělá velké 64GB úložiště, což je dvojnásobná porce oproti předchůdci. Navíc jej můžete rozšířit paměťovou kartou. Reálně vám zůstane po prvním zapnutí 53 GB, přičemž v telefonu není ani příliš zbytečných aplikací. Navíc jsou zde jen aplikace Huawei, například Zdraví, s čímž je však při koupi telefonu s nadstavbou EMUI nutno počítat.

Líbilo se nám
  • dostatečně velké úložiště
  • slušný výkon hardwaru
  • podpora paměťových karet

Výdrž baterie: velmi solidní

V útrobách telefonu se nachází baterie s kapacitou 3 400 mAh, což je slušná porce. Pozitivně se to projevuje na výdrži, kdy telefon hravě zvládá 1,5denní náročnější provoz. Dva dny bez nabíječky tak nejsou metou vzdálenou. Při našem testu výdrže telefon přehrával streamované video po dobu 8 hodin 34 minut.

Nabíjení však trvá vcelku dlouho. Počítejte téměř se dvěma hodinami.

Líbilo se nám
  • slušná výdrž
Diskuze ke článku
Blue Sun
Blue Sun
Kupte si hezký a lesklý telefon... ale ouha, on strašně klouže. Tak ho dáme do obalu. A k čemu teď je vlastně ten lesklý telefon?
Foťák mě přenesl ve vzpomínkách do doby Lumie 610, ta fotila podobně... No jo, ale to už je sedm let... Ale třeba je to pro fanoušky retro stylu. K tomu přeci patřilo i zasekané prostředí a pomalost i na výkonném hardware...
Pak má člověk chtít Huawei za něco chválit...
Mirek
Huawei by v současnosti koupil leda blázen.
peripsen
v porovnání s xiaomi mi a2 by si tohle koupil asi jen blázen
Standa
Než cokoliv od Huawei, tak to radši tlačítkový od Nokie. Ani igelitku od nich...

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze