Huawei nova 3i
recenze

Huawei nova 3i

Vyvážený mix střední třídy
7

V české nabídce Huawei se aktuálně nachází hned dvě novy 3, kromě dražší a lépe vybavené i nova 3i. Zlákat vás může na velký displej, čtyři fotoaparáty či velké 128GB úložiště. Také ji to zatraceně sekne a snaží se ve střední třídě doslova zazářit.

Konektivita: chybějící NFC

Připojit se rychle a snadno k internetu již nesmí být výsadou jen dražších telefonů. A tak i nova 3i nabízí Wi-Fi ac a základní LTE (podporované na obou SIM slotech), které s rychlostí stahování až 300 Mb/s bohatě stačí všem běžným uživatelům. Spolehnout se dále můžete na Bluetooth 4.2 a geolokační služby GPS, GLONASS a BeiDou. Vyhledání vaší polohy je rychlé a přesné i v městské zástavbě. Bohužel chybí čip NFC, což je dnes u telefonu za 7 tisíc korun velká škoda.

Líbilo se nám
  • LTE
  • přesná lokalizace vaší polohy
Nelíbilo se nám
  • chybí NFC

Fotoaparát: bohužel jen na momentky

Stejně jako na zádech novy 3 je i tady vzadu duální fotoaparát, zdánlivě stejný. Realita je však skromnější. Hlavní fotoaparát má 16 megapixelů, ale sekundární již pouze 2 megapixely a slouží pro potřeby portrétního režimu s rozmazaným pozadím. Výsledky však nejsou nijak působivé.

Huawei nova 3i

Prostředí fotoaparátu působí složitěji, než by se nám líbilo, ale opět si lze zvyknout. Výsledné snímky obstojí barevnou věrností i ostrostí, která však klesá v rozích. Při běžném prohlížení si však nedostatků nevšimnete. Ztráta detailů a digitální šum nastupuje, jakmile zmizí ideální světelné podmínky, a to až překvapivě rychle.

Ukázkové fotografie

Na čelní straně máme také dva fotoaparáty. Hlavní má 24 megapixelů, sekundární 2 megapixely. Pro nadšence do selfies skvělá zpráva. Můžete si vyhrát s hloubkou ostrosti a snímky jsou pro potřeby sociálních sítí dostatečně kvalitní.

Ukázkové fotografie z čelního fotoaparátu

Záznam videa hlavním fotoaparátem nijak zásadně nepřekvapí. Pomyslným stropem je Full HD kvalita s 60 snímky za vteřinu. Obrazová i zvuková kvalita je ucházející, bohužel výsledný dojem trochu kazí časté přeostřování snímané scény. Při pohledu na displej navíc zjistíte, že telefon ostří zcela zbytečně ve chvílích, kdy to není potřeba a obraz již byl zaostřen správně.

Huawei nova 3i (testovací video) – 1080p, 60 FPS

Líbilo se nám
  • solidní snímky během dne
Nelíbilo se nám
  • méně kvalitní výsledky za horšího světla

Software: Díky za starší Android?

Jelikož před sebou máme vlastně loňský telefon, příliš nepřekvapí přítomnost Androidu 8.1 Oreo s nadstavbou EMUI 8.2. Prostředí je nadstavbou značně pozměněné a někomu nemusí zcela vyhovovat. Vězte však, že jde pouze o zvyk. Běh je překvapivě plynulý, a to včetně přepínání aplikací – mnohem lepší než na novějším P smartu 2019, kde se nepovedla optimalizace devítkového Androidu. Samozřejmě i tak věříme, že aktualizace na tento kousek dorazí, avšak v lepší formě, kdy se výrobci optimalizaci povede doladit ke spokojenosti uživatelů. Během testování se na telefonu objevila jedna menší aktualizace přinášející prosincové bezpečnostní záplaty.

Líbilo se nám
  • slušná optimalizace
Nelíbilo se nám
  • starší Android
Diskuze ke článku
Kunťa Punťa
Kunťa Punťa
Ten konektor, to už je fakt od výrobce výsměch.
Jan
Mame ho doma a za ty penize musim rict ze super. Prakticky s recenzi souhlasim asi ve vsem, ta vydrz me docela prekvapila. Slusnej mobil.
Mara
Chybička u zhodnocení:"oželet budete muset kvalitnější fotoaparát a výkonnější fotoaparát." A u rivala Xiaomi Mi 8 Lite opět:"ale výkonnější fotoaparát a o něco lépe fotí."
Eedx
Bez USB-C...Zbytečný kus. Navíc když je k dispozici lepší Nova 3 nebo levnější P20 lite.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze